Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Dokumentární

Poslední recenze (65)

plakát

Černá listina (2013) (seriál) 

Blacklist byla novinka, na kterou jsem se nejvíc těšila. Přitáhl mě k tomu samozřejmě James Spader, na kterého nedám od filmu Sekretářka dopustit. Pilotní díl byl pořádně nabušený. Úvodní sekvence měla grády, které z velké části pomohla dobrá doprovodná hudba. Sice jsou díly spíš epizodní, tak lze zpozorovat, že v každém díle odkrýváme kousek ze skládanky hlavní linie seriálu. Co se týče herců, tak nikdo Spaderovi nesahá po kotníky, ale neberu to jako výtku, protože i tak podávají dobré výkony. Poprvé mám pocit, že konečně vybrali tu správnou ženskou do policejní role. A na tomhle se právě ukazuje, že je Blacklist po scénáristické stránce velice kvalitní. Scénáristi totiž většinou nedokážou tyto ženské role pořádně napsat. Pak z toho vznikají takové karikatury, které jsme třeba mohli vidět v loňské sezóně u seriálu Deception. Naštěstí tady tomu tak není, takže kdykoliv se Liz objeví na scéně, netrpíte. U ostatních vedlejších rolí člověk předpokládal, že tam budou jen tak do počtu. Ale například u agenta Resslera jde vidět, že s ním mají větší plány. Jediný z castu, kdo mě silně irituje, je manžel. Hercovi to prostě nežeru a kdykoliv se objeví na obrazovce, tak mám chuť po něm něco hodit. Ale ve výsledku převažují plusy nad mínusy a můžu tenhle seriál jedině doporučit. + James Spader + uvěřitelné herecké výkony + dobrá hudba + dobrý scénář - manžel

plakát

Chirurgové (2005) (seriál) 

Dříve jsem GA sledovala náhodně s dabingem. Zalíbilo se mi to natolik, že jsem si stáhla všechny řady v originálním znění a byl to pěkný maraton. GA není jenom seriálem z lékařského prostředí, ale je to hlavně drama, a to pořádné. Některé odchody určitých postav vám prostě zlomí srdce. GA má vše, co je potřeba. Skvěle napsané a zahrané postavy, pořádný děj, neodfláklé lékařské prostředí a mnohé další. Ze začátku byl seriál spíš vtipnější, ale časem začal potemňovat a byli jsme svědky pořádných dramat. Za ta léta jsme byli svědky vývoje všech postav, které byly ovlivněny situacemi, které se v jejich životě udály. Na GA je dobré, že vše působí skutečně, dokážete se ztotožnit s postavami a věříte jim jejich emoce. Momentálně se vysílá již devátá řada a GA má stále divákům, co nabídnout.

plakát

Dexter (2006) (seriál) 

Dexterovi jsem odolávala dlouhou dobu, ale jakmile jsem se k němu dostala, už mě nechtěl pustit.Seznamujeme se sériovým vrahem, kterému budete fandit. Zabíjí totiž jen padouchy. Tento seriál má mnoho kladů a záporných věcí se mnoho nenajde. Jeho dětství zahalené rouškou tajemství je jednou z nejzajímavějších linií příběhu. A přestože jsme se dozvěděli již mnoho o původu jeho choutek k vraždění lidí, myslím, že scenáristé nám neodhalili ještě vše a nechávají si esa v rukávu. Dalším plusem, díky kterému vynikala hlavně první,čtvrtá a sedmá série, jsou zajímaví záporáci. S příchodem Dextera na scénu dostal televizní svět něco, co mu dlouho chybělo. Kvalitní seriál s výbornými hereckými výkony a skvělou zápletkou, který si tento nadstandard udržuje po celých sedm sezón. Snad pouze třetí řada byla v celku zbytečná a postrádala zajímavý děj, ale i přesto jsme se během této série dočkali dalšího posunu charakteru všech postav a hlavně těch ústředních. Dexter se po celou dobu rozvíjí, ale přesto nevybočuje ze svého charakteru. Je to pořád jeden a ten samý člověk, ale životní lekce ho posouvají někam dál. Dobře to jde vidět na jeho vztahu s Ritou. Nikdo by od začátku seriálu nečekal, že by mohl být sériový vrah milujícím otcem. Je to sice zvláštní a ne každého fanouška to potěšilo, ale přesto je to podané vkusně a s citem. Přestože během šesté řady došlo opět k menšímu úpadku kvality, připravila si tato série skvělou půdu pro tu sedmou, která je tou nejlepší, jenž nám byla od tvůrců naservírovaná. Málokterý seriál se totiž může pyšnit tím, že je každá epizoda nadprůměrnou podívanou.

Poslední hodnocení (1 479)

Irský zázrak (2022)

07.12.2022

Bílý lotos - In the Sandbox (2022) (epizoda) (S02E04)

06.12.2022

Bílý lotos - Abductions (2022) (epizoda) (S02E06)

06.12.2022

Vánoce u našich - Série 2 (2020) (série) (S02)

06.12.2022

Vánoce u našich - Konečně Vánoce (2019) (epizoda) (S01E06)

04.12.2022

Vánoce u našich - Bolest v srdci (2019) (epizoda) (S01E05)

04.12.2022

Vánoce u našich - Flirtování na párty (2019) (epizoda) (S01E04)

04.12.2022

Vánoce u našich - Cukr, miláčku? Cukr, tatínku? (2019) (epizoda) (S01E03)

04.12.2022

Vánoce u našich - Intenzivní randění (2019) (epizoda) (S01E02)

04.12.2022

Reklama