Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Jak vedly tajné aktivity, kódované rozhovory, nesourodá přátelství a tichá hrdinství norského páru a angažované izraelsko-palestinské skupiny k mírové dohodě v Oslu v roce 1993? Film, který je adaptací stejnojmenného divadelního dramatu ověnčeného cenou Tony, je inspirován skutečným příběhem o vyjednávání mezi nesmiřitelnými nepřáteli. (HBO GO)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (20)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv dohody z Osla ve finále nikam nevedly a konflikty prakticky nikdy neustaly, tak si rozhovory pod nortskou patronací své místo v dějinách zaslouží už proto, že se podařilo dostat špičky znepřátelených stran ke stolu. A právě jednání, které tvořilo středobod celého filmu, mě dokázalo maximálně bavit od nesmělých krůčků přes nástup težích vah až po konečnou podobu dohody. A byť se jedná primárně o fabulaci, člověk si uvědomí, jak moc je složité nastolit v daném regionu klid. Už tady zaznělo, že bezbolestně to nejde a nepůjde. Našlo se ale i pár chvil pro usmání jako když Palestinci mluví o svobodě a míru, zatímco izraelský právník chce řešit odvoz odpadků. Herecky perfektní a Wilbusch coby izraelský ministerský pověřenec byl naprosto perfektní. Česká stopa potěší vždy. Nebude to asi pro každého a někdo, kdo o dané tématice nemá větší přehled, to může připadnout suchopárné, ale mě se to líbilo. 80% ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Dnes to na mírovou dohodu mezi Izraelem a Palestinou, kde vládne teroristické hnutí Hamas  nevypadá, ale tzv. „oselský kanál“ tendy uznávali pro jednání jak předseda Organizace pro osvobození Palestiny Jásir Arafat, tak premiér Izraele Jicchak Rabin.  Samotný film jako zákulisní politický thriller připomíná strnulou divadelní inscenaci. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

„VYŘIĎTE MU, ŽE TEN DOKUMENT SPÁLÍME A POVEDEME PROTI NIM VÁLKU AŽ DO SKONÁNÍ SVĚTA! ALE ŽE JSME ZÁROVEŇ OTEVŘENÍ PROTINABÍDCE…“   Politickej film plnej lidskýho přístupu, při vyjednávání mírový dohody mezi Izrealem a Palestinou. Konverzačka o vynaloženým úsilí, vedoucí k překonání (jisté) nevraživosti mezi nesmiřitelnými národy. Jedním z producentů Spielberg, za kamerou Janusz Kamiński, mezi několika herci Karel Dobrý, Jana Plodková, Rosťa Novák (ml)… Hodně mě to bavílo!   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou divadelní hru, kterou napsal dramatik JT Rogers, neznám.  2.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 3.) Zajímalo by mě. jak by vypadalo jednání mezi skíny a Romy.  ///  Thx za titule „Jiří Kobělka“.                PŘÍBĚH  ****  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Jedna z mála politických drám, ktorá ma skutočne bavila. Možno aj preto, že konečne nebola o americkom velikášstve, ale riešila skutočný problém. Problém, ktorý sa vlastne doteraz nevyriešil, naopak, práve dnes eskaluje. Vďaka tomuto filmu človek dostane možnosť aspoň kúsok nahliadnuť do zákulisia rokovaní medzi Židmi a Palestínčanmi a nestíha sa diviť, aká to nenávisť medzi nimi panuje, ako starí páni na seba vybľakujú div, že nedostanú infarkt, ako majú problém, čo si len podať ruku. A pritom na nich z diaľky pozriete a podobajú sa ako by ich jedna mater mala. Veď vlastne aj mala, že? Židia rovnako ako Arabi patria medzi semitské národy, a tak je veľmi smiešne, že Arabi sú v súčasnosti považovaní za najväčších antisemitov na svete. Jediné, čo treba filmu vytknúť je nerovnomerné poukázanie na nenávisť. Palestínčania sú vnímaní ako tí zlí, rozhorčení, vojny chtiví a u Židov také nebadať – tí sú ukázaní ako zmierliví a skoro v úlohe obetí. Avšak nezabúdajme, čo si Židia o svojich arabských bratoch v skutočnosti myslia a nezabúdajme na ich pocit nadradenosti a reči o gójoch ako podradnej rase – vraj všetci Nežidia majú slúžiť Židom, tak tvrdia rabíni. Žiadny holocaust to v nich nevymazal. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Pěkná dialogovka o tom, kterak Norové chtěli spřátelit Palestinu s Izraelem a udělali to formou série rozhovorů. Nikdo mi nebude vykládat, že to bylo nezištné, protože v rámci diplomacie nic není nezištné, ale koukalo se na to dobře. Překvapivě více dramatické, než historické. Některé názory Palestinců a Izraelců byli nicméně velice zajímavé. Jana Plodková tu mimochodem byla moc fajnovou třešničkou na norském dortu. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (1)

  • Film se natáčel v Praze, Dubrovníku a Londýně. (Yardak)

Reklama

Reklama