Reklama

Reklama

Reportér se stává terčem nelítostné očerňující kampaně, která ho dožene k sebevraždě. Stane se tak poté, co odhalil roli CIA ve vyzbrojování rebelů v Nikaraguji a pašování kokainu do Kalifornie. Snímek je založen na skutečném příběhu Garyho Webba. (Filmbox)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (94)

VanTom 

všechny recenze uživatele

Investigativní novinář odhaluje citlivou kauzu CIA (do Států pašovala kokain, za utržené peníze financovala protivládní rebely v Nikaragui) a následně se nestačí divit, co (mu) vydání článku způsobí. I když: pár nepřímých výhrůžek, snaha o zdiskreditování a zametení pod koberec nepřinášejí žádné drámo, jen hlavní postava běsní a ztrácí nervy (i divákovy sympatie). Film tak zaujal spíše z "faktografického" hlediska v první polovině, než v té druhé osobní. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„TEĎ ZNÁTE PRAVDU A ČEKÁ VÁS HLAVNÍ ROZHODNUTÍ VAŠEHO ŽIVOTA. PODĚLÍTE SE O TEN PŘÍBĚH S VEŘEJNOSTÍ?“ /// Reportér na stopě drogových čachru americký vlády, která zaplavila ulice kokainem, aby měla prachy pro Contras (že nevíš? Tak se na to vyser a pusť si animák…). Jestlipak se ty chlapče nepochybuješ na tenkým ledě … si asi řeknete. No co vám budu povídat – některý příběhy jsou až moc pravdivý na to, aby šli zveřejnit! Zajímavý (jakože zajímavý – autentický místa, jména jako Danilo Blandon …) vyprávění, který bohužel nemá takovou pointu, která by všechny informace vygradovala do hvězdnejch výšin. A taky (přiznejme si to!) – koho dneska zajímá, co CIA dělala v osumdesátejch letech ve Střední Americe. Možná jen, když se to tak sere na tom Blízkým východě… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Dark Alliance: The CIA, the Contras, and the Crack Cocaine Explosion“, kterou v roce 1998 napsal Gary Webb, číst nemíním. 2.) Jedu jen kusy podle skutečnejch událostí. 3.) Zjistím, co dělá vyspělá země, když se bojí komunismu. 3.) Thx za titule „TomStrom“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Mdlá režie trochu kalí zajímavý příběh, Cuesta jako by točil jen další díl Homelandu, ale POSLÍČEK má rozhodně co říct. O propíraný problém lehce zavadila i moje bakalářka, Webb v podstatě upozornil CIA na nebezpečí internetu, jakožto prostředku pro šíření nesympatických informací, ale kdo o tom neví bude valit bulvy. Nebo usne. Nikaragua byla pěkné svinstvo a teroristé s hvězdy a pruhy jsou něco na co už si svět zvykl. Skvělý film a výborný Renner. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Některé příběhy jsou až moc pravdivé, než aby je šlo zveřejnit." Být investigativním novinářem, tak nemám rodiče, ženu, děti ani psa a určitě neparkuju na veřejném prostranství. Gary Webb tohle trošku podcenil, investigativně šplápnul CIA do nevinného úsměvu a pak si raději dvakrát prostřelil hlavu. Taková je demokracie a svoboda slova po americku, když se začnou užívat slova CIA a drogy v jedné větě. Mně se tedy Webbovo vyprávění hodně líbilo a vlastně mě ani nepřekvapilo, že ještě dva roky po premiéře film nemá český dabing. Tohle totiž není ta správná oficiální pravda, kterou je divák pravidelně masírován z televizních zpráv a neschválenými názory by zkrátka neměl být maten. Takže opakujte po mně, ovečky: USA jsou hodné, Rusko je zlé a imigranti jsou potřební pro rozvoj ekonomiky. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

O zapojení amerických tajných služeb do obchodu s drogami si dnes cvrlikají vrabci na střeše. Ať už se jedná o heroin z Afghánistánu, kokain z Nikaragui či drogový kartelový stát v Kosovu pod dohledem KFOR, vždy v tom měla či má CIA a její spojenci prsty. Tím nechci tvrdit, že ostatní státy a jejich tajné služby jsou v tomto ohledu čistí jak lilie, ale Amerika má těch zájmů nejvíc a zároveň patří mezi demokratické státy a tudíž toho na ní také nejvíc praskne. Gary Webb byl prvním novinářem, který se totuto problematikou hlouběji zabýval a tehdy jeho odhalení zasáhlo jak americkou společnost, tak především CIA. Že se agentura všemožně snažila sabotovat jeho práci a komplikovat osobní život je víc než jasné. A o tom všem je Cuestův film. Není to o konspiračních bytech, přestřelkách, honičkách či napínavé atmosféře, ale o mravenčí práci jednoho zarytého novináře, který krůček po krůčku odhaluje pozadí působení CIA podporovaných Contras, jejichž činnost úzce souvisela s americkým kokainovým boomem. A nutno říct, že Webb v podání Rennera působí uvěřitelně a důvěryhodnost je vlastně devízou celého filmu, stejně jako obsazení s celou řadou známých jmen v relativně malých, ale důležitých, rolích. K dokonalosti sice něco chybělo, ale i tak u mě panuje naprostá spokojenost. 85% ()

Galerie (69)

Zajímavosti (15)

  • Podobne ako vo filme, tak aj počas jeho natáčania a následnej postprodukcie priznali viacerí členovia filmového štábu "isté opatrenia" americkej vlády zamedziť vydaniu filmu. (MikaelSVK)
  • Herečka Mary Elizabeth Winstead, která hrála editorku Mercury News Annu Simons, uvedla, že natáčení scén v redakci bylo vzrušující, protože nikdy nevěděla, co přesně bude Jeremy Renner (Webb) říkat nebo jak to bude říkat. (Dr Lizal)

Reklama

Reklama