Reklama

Reklama

Dramatická cesta slavné německé vzducholodi přes oceán. V roce 1937 americká vědma předpoví katastrofu německé lodi Hindenburg a pošle svůj dopis na německé velvyslanectví. Nacistická propaganda však chce dál demonstrovat sílu budoucí všemocné německé říše. Proto s obrovskou vzducholodí Hindenburg vyšle z Frankfurtu zároveň také muže z rozvědky. Ten má zajistit bezpečnost letu i všech cestujících. Brzy se mu skutečně podaří na vzducholodi odhalit sabotáž. Vzhledem k nepředvídaným okolnostem při přistání se mu ale nepodaří katastrofě zabránit… Výpravný film, který získal zvláštní Cenu Akademie za nejlepší vizuální efekty a zvuk, se inspiroval známou tragickou událostí a využívá archivní materiály z cesty vzducholodi Zeppelin LZ-129. (Česká televize)

(více)

Recenze (65)

honajz 

všechny recenze uživatele

Solidně vystavěná pocta vzducholodím a Hindenburgu obzvlášť samozřejmě, s několika nudnými ukecanými pasážemi a až příliš mnoho špiony na palubě. Ale jinak vše, co se týká jen samotné vzducholodi (průlety nad mořem, ledovci, oprava plachty atd.) jsou skutečně skvostné. Závěrečná čtvrthodinka prolíná skutečné dochované záběry tragédie s nově natočenými, i proto je černobílá, ale na působivosti to nic neztrácí. ()

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Pro mě typický Tv film pro sobotní či nedělní odpoledně na ČT1. Snažil se ohromit, jelikož už jen samotný název filmu vypovídá o něčem, co by měli znát osoby od určitého věku. Tahounem je tedy už jen samotný název filmu. Myšlenka o tom natočit konečně pořádný film - to bylo asi to hlavní, o co jim šlo. Pro mě to bylo ale jen veliké zklamání, jelikož všechny postavy mi byly krajně nesympatické a už jsem si přála, aby loď "vzplanula", jelikož jsme to chtěla už mít za sebou. Nejlepší na celém filmu jsou v závěru autentické záběry této katastrofy, které zachytil reportér, který byl na místě "nehody". ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

,,Zlato, příště pojedeme Titanicem." Netušil jsem, že po dlouhých letech, kdy jsem film viděl, budu opět spokojen. Snímek sází spíše na dialogy a konspirace, přesto záběry na vzducholoď majestátně plovoucí nad mořem mezi mraky i na její pečlivě vyvedené interiéry vypadají báječně a věrohodně. Stačí jedna trhlina a o napětí je postaráno. Ritterovo rozhodnutí v závěru bylo logické vzhledem k tragickému osudu jeho syna. Dokumentární závěr přidal na syrovosti, mně se líbil. Klasický katastrofický film, kdy pixely byly ještě hudbou budoucnosti. ()

curunir 

všechny recenze uživatele

,,MILÁČIK, NABUDÚCE PÔJDEME RADŠEJ TITANICOM." __ Do éry katastrofických 70-tych rokov sa dá podľa môjho úsudku radiť aj tento film, i keď nie je vystavaný na obvyklej šablóne, predovšetkým pojednávajúcej o katastrofe zo súčasnosti, tu sa stávame svedkami skutočných historických udalostí i keď je pravdou, že skaza vzducholode je to zobrazená s nepopierateľnou dávkou fikcie a vlastný názor na to, čo sa mohlo reálne stať a čo nie, si divák musí urobiť sám. Inak má príbeh posledného letu majestátneho titana oblohy rozhodne ako zaujať a to vo všetkých aspektoch. Najväčšiu zásluhu má na tom hlavne technická stránka filmu a oboch Oscarov dostal právom (treba podotknúť, že dostal, pretože v daných kategóriach sa ten rok nesúťažilo), efekty čo do pôsobivosti obstoja aj dnes, pričom veľký obdiv patrí tiež tvorcov výpravy a kamera predovšetkým v záberoch Hindenburgu taktiež ohromí. Špionážno-dramatická línia síce nie je nijako mimoriadne spracovaná a zamlčanie niektorých vecí na neskoršie by prospelo, no tempo a záujem vie držať až do záverečných 15 minút, kedy už príde na radu ,,to hlavné". Dokumentárny charakter spracovania výbuchu by som rozhodne nezatracoval, i keď zaujímavé by si ho bolo tiež pozrieť za podpory už spomínaných oscarových efektov. ()

Phobia

všechny recenze uživatele

Nafoukněte kondom (velikost pro průměrného afričana) a najměte partu nehezkých existencí - můžete si natočit vlastní verzi toho, proč obří zeppelin v roce 1937 shořel jak papundeklová chajda promrzlého bezdomovce. Úroveň efektů mě vzhledem k době vzniku filmu mile překvapila, zápletka se sabotáží mohla být celkem nosná... kdyby mi ovšem celá posádka i pasažeři nebyli zcela volně položeni kdesi u konečníku. Bylo mi prostě šumák, co se na obrazovce děje a zbytečně pomalé tempo taky nepomáhalo. Na druhou stranu - pustila jsem si to místo počítání oveček a tuto funkci film splnil spolehlivě, usnula jsem ještě před polovinou... Jak to vlastně dopadlo?;-))) Nehodnotím, ale dojem ze shlédnutých fragmentů je stěží průměrný. ()

Galerie (66)

Zajímavosti (4)

  • Piáno, na které hraje jeden z cestujících při osudném letu, bylo ve skutečnosti už na jaře roku 1937 ze vzducholodi odstraněno kvůli své velké váze. (Rodriguez)
  • Záznam přehraný těsně před závěrečnými titulky je skutečným svědectvím zpravodaje Herberta Morrisona, který popisuje katastrofu Hindenburgu. (Marek06)
  • Při natáčení exploze Hindenburgu se málem stala skutečná tragédie. Pro film byla postavena plnohodnotná část nosu Hindenburga, která měla být zničena požárem. Šest kaskadérů v nehořlavém vybavení bylo umístěno do repliky nosu, když byl zapálen. Oheň se rychle vymkl kontrole, způsobil, že se několik kaskadérů ztratilo v kouři, poškodil několik kamer natáčejících akci a téměř zničil zvukovou scénu. Některé záběry byly použity ve finálním sestřihu, ale plná sekvence nebyla zahrnuta. (Marek06)

Reklama

Reklama