Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (565)

plakát

Pour l’honneur (2023) 

Po shlédnutí Pour l’honneur mi už nikdo nerozmluví, že v Bruselu nezaložili dotační Fond rozvoje sluníčkářské kinematografie. Stejně tak mne nikdo nepřesvědčí, že si tam Philippe Guillard pro nějaká eura nejel - a to hned několikrát, protože tak vlezle proimigrantsky by nikdo normální dobrovolně netočil. Škoda, komedie je to jinak dobrá.

plakát

Vrátili se… (2015) 

Naděje na film o nacistech uprchlých do Argentiny končí zklamáním v podobě teenage zombie apokalypsy. Mein Gott!

plakát

Yo Mama (2023) 

Komedie, která zesměšňuje rap, má zákonitě jeden velký nedostatek - zní tu hip-hop :-(    Což je škoda, protože je to chvílemi i vtipné. Navzdory tomu, že to bylo natočeno sluníčkáři pro sluníčkáře.

plakát

Úplně sám (1974) 

Tato (podle Rakosnicka77) „propaganda“ popisuje likvidaci rumunských nacistů., které pronásledoval dokonce Antonescu, jenž jinak zapojil Rumunsko do bojů na východní frontě po boku Němců. O těchto událostech, resp. dnešní rumunské interpretaci tehdejšího dění se v našich zeměpisných šířkách moc neví. Na rozdíl od historie Ukrajiny, kde už prakticky zbožštili sadistického antisemitu Stepana Banderu, či Pobaltí, kde každým rokem pochodují k uctění esesáků z estonských, či lotyšských divizí a kde jsou mnozí nejvyšší politici včetně prezidentů a premiérů potomky právě těchto vrahů i dalších kolaborantů. Tak tedy vězte, že i v současném Rumunsku už staví pomníky nacistické chamradi z Železné gardy – včetně samotného vůdce Corneliu Codreanu – navzdory opakovaným protestům Centra Simona Wiesenthala.

plakát

Oficiální verze (1985) 

Pravicový převrat, pronásledování opozice, lidé mizející beze stopy, silná emigrace, vrchní velitel armády s diktátorskými pravomocemi, válka, která má odvléct pozornost od stále rostoucích vnitropolitických problémů ... Argentina 70./80. let dvacátého, nebo Ukrajina na přelomu druhé a třetí dekády 21. století?

plakát

Arte de Roubar (2008) 

zdarma on-line zde: https://filmtoro.app/film/arte-de-roubar-2008-521455u/    +++   Je to  mišung Mariachi a Sbal prachy a vypadni, je to akční, je to vtipné ... a přece mne to tak nějak portugalsky uspávalo.

plakát

Past na žoldnéře (1981) 

Tohle není válečný film, tohle je 100 procentní western (a pocta i samotnému Kurosawovi se Sedmi samuraji)! Dokonce kolik nenásilných odkazů na klasiku sem Sergiu Nicolaescu vložil: trofejní winchester, je jich sedm statečných (plus Jean Constantin), v pozadí zní Tenkrát na západě ...   +++   A Marko.Goc je blb. Tedy pokud vůbec kdy existoval a nešlo jen o robota.

plakát

Bal-Can-Can (2005) 

Džango šel přímo z kriminálu dobrovolně do armády a protože byl jedním z mála, kdo to udělal ještě v předvečer války a zároveň má nejvlastenečtější kecy ze všech, kroutí si fešáckou vojnu pěkně ukrytý před střelbou a možnou smrtí při roznášení povolávacích rozkazů a nahánění dalších "dobrovolníků". Kromě toho taky ve válkou rozvrácené zemi rozjel byznys s mafií. Kdybych nevěděl, že koukám na hraný film z r. 2005, vsadil bych se že mám puštěný o osmnáct let mladší dokument o Ukrajině a ukrajinském ТЦК.

plakát

Osobych primet nět (1978) 

Ve filmu jde o noviny jménem Czerwony sztandar, jiná tiskovina, která zde byla zmíněna - Iskra, to je zase příběh zfilmovaný v Pěrvom kurjerovi.   +++   Vyčítat, že tu není, co se dělo s Dzeržinským později, je pěkná blbost. Přeci ani ten, kdo vyřvává "Herojam slava!" taky hned jedním dechem nevysvětluje, že ukrajinští nacionalisté upálili, podřezali, ukopali, či postříleli statisíce Židů, Poláků, Rusů, Čechů i vlastních Ukrajinců na Volyni, v Babim Jaru, v Chatyni, v koncentračních táborech atd. Nebo že páchali masové vraždy dokonce v poválečném Slovensku ...