Reklama

Reklama

Hlavní účetní Wesley Gibson je mladý sympatický muž, jen se mu v životě příliš nedaří. Deptá ho tlustá šéfová, přítelkyně je mu nevěrná, a navíc trpí záchvaty panického strachu, kdykoli se dostane do stresové situace. Jednoho dne se za dramatických okolností Wesley od tajemné Fox dozví, že je synem jednoho z nejlepších zabijáků tajného bratrstva bojujícího za vyšší dobro. Shodou okolností ho ale nedávno někdo zavraždil. Wesley svého otce nikdy neviděl a historce o tom, čím se zabýval, zpočátku moc nevěří. Okolnosti a působení krásné a tajemné Fox jsou ale silnější. Vstupuje tedy do řad prastaré organizace Fraternity, vedené záhadným Sloanem, který Wesleyho přesvědčí, že je zrozen k tomu, aby byl jedním z nich. Absolvuje náročný a naturalisticky pojatý výcvik, při kterém se přehlížený beránek změní ve vlka, který v něm vždycky číhal. (TV Nova)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (1 742)

Matty 

všechny recenze uživatele

Akce, kterou pocítíte na vlastní kůži. Velmi intenzivně. Scénáristicky i herecky jen těsně nad laťkou žánrového průměru a naprosto přestřelená, jde-li o jakoukoli logiku (veškeré myslitelné bariéry proti filmové demenci s rozkošnou nenuceností boří závěrečné minuty, zahrnující mimo jiné brutální protipól k Ratatouille). Ovšem! Po audiovizuální stránce jde o něco natolik nabušeného, že čelist musí nutně spadnout i skeptikům, přesvědčeným, že "všechno už tady bylo". Šleha počítačovou klávesnicí přes něčí tlamu tak, aby byly následně ve vzduchu jasně viditelné nejen krvavé zuby, ale také klávesy F, U, C, K, tedy vážně ne. Film je to navíc úžasným způsobem apelativní a jeho anarchistické "poselství" - je přeci lepší najít své jméno poblíž nápisu WANTED, než jej nenajít ani s pomocí boží(ho Googlu) - na někoho jistě zaúčinkuje jako kopanec do zadku. Asi budu jedním z těch lidí. :-) Apendix: mohu jít pod čtyři hvězdičky u pecky, ve které Morgan Freeman pronese "Shoot that motherfucker! "? 80% Zajímavé komentáře: hirnlego, DaViD´82, Gimp, M.a.t.t., ScarPoul , Othello, johnn333 ()

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Na Night Watch dostal Bekmambetov zhruba 4M $$$ a výsledek byl zmatený guláš s místy dobrými nápady. Na Day Watch měl peněz o něco více a skončilo to v podstatě stejně špatně. Za 75M $$$ v případě Wanted se už něco málo natočit dá, ale výsledkem je i přes slušné herecké obsazení - tahoun McAvoy, charismatický Kretschmann a Freeman, který byl tentokrát dost nevýrazný a hrál jakoby bez duše (Angelina je víceméně antiherečka, takže se v sestavě nepočítá a ani její nahé tělo ji zde nezachrání), jen průměrná akční podívaná. Bekmambetova rozhodně nezatracuji, scénář je sice lehce děravý, což by u podobného filmu tak moc nevadilo, ale z celého snímku nevyzařuje ani špetka atmosféry a navíc se tu divák občas setká s nelogickými dialogy. Nakonec je to samé pif, paf, automobilové honičky, do toho nějaká ta vybuchující krysa a organizace zabijáků pod vedením magického tkalcovského stavu snad ani nepotřebuje dalšího komentáře. Přes veškeré efektní pozlátko létajících kulek, aut a lidí, zpomalených záběrů a reverzních hrátek s časem se tak Wanted řadí jen mezi (ne)obyčejné oddychové filmy. (5/10) ()

Reklama

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Aneb jak se Češi rozloučili s Pendolinem (nebo jeho karikaturou) a to skončilo v nějakém obřím kaňonu, o kterém na mapách naší vlasti není ani zmínka. Ne, teď bez srandy. Bekmambetov po opravdu zdatně předělaných hlídkách přichází s adaptací ultrabrutálního komiksu, který vypráví příběh jedné kancelářské krysy, jejíž otec nebyl zdaleka takový, jako on. A díky němu se i z ní stane zabijáckej borec bez citu.. Kočka Fox Jolie, slizký Freeman v jedné ze svých nejzajimavějších rolí, kupa hnusných badassů a jedno temné tajemství. To vše podáno takovým stylem a s takovou hravostí, že zůstává rozum stát. Timur daleko převyšuje zbytek své party, o které stejně nikdo neslyšel od dávných dob a natáčí jednu pecku za druhou. Zatáčení kulek, skoky mezi mrakodrapy, zpomalené srážení kulek, totální masakry, to vše nám přináší Wanted. Jeden z nejlepších a nejefektivnějších filmů století. F*ck you! Danny Elfman se znovu vyznamenal, jeho Little things mi zní v uších do teď. ()

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Jízda. Ještě nikdo snad nenatočil originálnější, šílenější, (dů)vtipnější akční záběry/scény než magor Bekmambetov (sri Matrix). Člověk si říká, že hlouběji se do sedačky zarvat už prostě nejde - ale postupně zjišťuje, že uklízeči budou mít práci nejen s jeho vytlačenou siluetou, ale i s tím, co tam zanechá jeho povolený svěrač. "Drobný" kaz filmu je ten, že jeho děj by se dal graficky znázornit jako "U" - začátek epic, střed plný více či méně směšných, patetických, nesmyslných dialogů/scén, závěr epic. Nejsem objektivní a chci ještě. ()

Shadwell 

všechny recenze uživatele

Čím je Wanted zajímavý? Je zajímavý tím, že přestože jde lineárně z bodu A do bodu B, nabízí několikeré čtení. 1, Scenáristické čtení: McAvoy totiž není jen onen profláknutý symbol nudného života. McAvoy zde zastupuje samotného scénáristu (autora komiksu), který napsal film v podobné kancelářské kóji, i jemu zahýbala holka, i on vedl totálně loserovskou a všední existenci. A skrze scénář to všem natřel. Je to čisté autorství. 2, Politické čtení: Politicky jde Wanted z neo-konzervativních hodnot k liberalitě, ovšem nepokračuje k anarchii, ale naopak zpět k fašismu. Hrdina se sice těsně před koncem filmu dotýká Frankfurtské školy Nové levice, kdy odmítá jakoukoliv moc (protože na levici a pravici nezáleží, moc jako moc, establishment jako establishment), ale v závěru se vrací k extrémní pravici, protože McAvoy je v jistých scénách bezprecedentním záporákem, sic filmem líčen jako klaďas. 3, Sociologické čtení: Wanted je filmem o typické frustrovanosti a klidně by mohl skončit jako evropský art. Jenže hollywoodská stylizovanost ho povýšila a „evropské“ hrdiny zasadila do fiktivního světa, rozpustila je v něm a nakonec jim dovolila, aby ho ovládli. Můžeme mluvit o tendenci „supermanů z lidu", viz třeba Neo, Kulhánkův Noční klub, Michael Angarano ze Zakázaného království nebo Shia z Transformerů. 4, Ideologické čtení: McAvoy jako Nietzscheho nadčlověk nám říká něco ve stylu: Vemte osud do svých rukou, přičemž neustále rozbíjená zrcadla značí ono rozhraní mezi společností a geny. Ideologické vyznění a poselství filmu je tedy dost problematické a nelze ho brát na lehkou váhu. 5, Sémantické čtení: Spoilerovský zvrat Wanted dovoluje číst všechny znaky před tímto zvratem jinak, dovoluje na ně přikládat druhou (a tentokráte správnou) kódovou mřížku. A i to je důvod, proč Wanted, byť hollywoodsky čitelný spektákl, dovoluje, ba dokonce vyžaduje, dvojité zhlédnutí. 6, Etické čtení: Zatímco mrav či obyčej dovoluje rozlišit, kdo je vychovaný a kdo nevychovaný, v morálce už jde o rozlišení vážnější, totiž individuální: co je správné a co je špatné. Mrav vyžaduje, abych něco dělal nebo nedělal, ale neptá se proč. V morálce se tomuto rozlišení vyhnout nelze. Proto i McAvoy musí řešit, zda má právo zabíjet. 7, Noetické čtení: Neboli filozofie poznání, tedy zjištění a nahlédnutí pravého stavu věcí. Ovšem spíše než otázku apriorního rozumu a aposteriorní zkušenosti („zahýbající kulky") tematizuje film skryté hranice člověka. ____ P:S. Hlavní kameraman pracoval na MI3, Mizerové, Bourne, Piráti z Karibiku a v prvé řadě on dokázal zachránit nižší rozpočet. ____ P:S.S. Předloha od Marka Millara je mnohem komiksovější, drsnější, motherfuckerovější a obsáhlejší než film, který celou řadu věcí změnil a pominul. Doporučuji ji. ()

Galerie (75)

Zajímavosti (56)

  • Přestože je film natočen podle komiksu Marka Millara, v mnohém se od něj liší - a to nejen z úsporných důvodů, ale také aby jej nebylo nepříjemné sledovat. Hlavní hrdinové předlohy například vraždí mnoho nevinných lidí. Nicméně sám Millar je s výsledkem velmi spokojený. (cariada)
  • Kvôli niektorým akčným scénam si herci museli osvojiť základy free runningu (parkouru). (Greenpeacak)
  • Když vlak přijíždí na Žižkovské nádraží, hlášení rozhlasu není v češtině ale v rumunštině. (sator)

Související novinky

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (více)

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

20.06.2012

Timur Bekmambetov horlivě propaguje svůj historický akční horor Abraham Lincoln: Lovec upírů a na tiskových konferencích se ho novináři často ptají na dlouho slibované pokračování komiksové adaptace… (více)

Keanu Reeves trénuje na samuraje

Keanu Reeves trénuje na samuraje

20.11.2009

O filmu 47 Ronin už jsme kdysi dávno psali, ale pak bylo ticho a vypadalo to na jeden z projektů, které se nakonec nedočkají realizace. Zdá se však, že to studio Universal s napůl legendárním, napůl… (více)

Reklama

Reklama