Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1996. Život v Los Angeles připomíná peklo. Chaos, bezpráví a zločin zvítězily nad slušností a pořádkem. Jedním z nejtvrdších a nejúspěšnějších policistů je seržant John Spartan, který během tří let služby dopadl tisíc zločinců. Pro své demoliční metody dostal přiléhavou přezdívku Demolition Man. Ve chvíli kdy, se rozhodne zneškodnit cynického vraha Simona Phoenixe, však exploduje budova i se třemi desítkami rukojmích. Protože nikdo netuší, že rukojmí už byli v době výbuchu mrtví, je John Spartan odsouzen k sedmdesáti letům zmrazení v kryovězení, stejně jako Phoenix. Rok 2032. Život v megapoli San Angeles připomíná ráj. Slušnost a pořádek zvítězily nad zločinem a chaosem. Už více než patnáct let nedošlo k vraždě a střelnou zbraň lze vidět jen v muzeu. Změnila se i společnost. Sex je výlučně bezkontaktní, za sprostá slova se platí pokuty, lidé se vyhýbají fyzickému kontaktu a jsou neustále zdvořilí. Nesolí, nepepří, nejedí maso a vůbec žijí velmi zdravě. A do takového světa je rozmražen psychopat Simon Phoenix. Změkčilí policisté, kteří dávno odvykli střetu se zločinem, si s ním nedokáží poradit, a tak je třeba najít někoho, kdo by to dokázal. Takový je jen jeden - John Spartan. Jenže i ten je u ledu. Z nařízení policejního ředitelství je tedy povolán k životu... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (990)

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Co byste mi řekl na to, kdybych vás nazvala primitivní zkamenělinou, symbolizující dobu úpadku, na kterou už jsme díky bohu zapomněli? - Nevím... děkuju? Luxusně zábavný sci-fi trhák. Pohled do budoucnosti, kde se bude mluvit jenom slušně, nebude žádné násilí a zbraně uvidíme pouze v muzeu. Zajímavý nápad, tuny odkazů na starší filmy, nadčasové kulervoucí hlášky, řada výborných akčních scén a zdařilý vizuál. Hrát zde místo (jinak skvělého) Wesleyho Snipese např. Rutger Hauer či Dolph Lundgren, měl by Demolition Man i skvělou osmdesátkovou příchuť a já bych byl spokojen na maximum. Ale nevadí. Sly tradičně válí a Sandra Bullock je roztomile naivní, v tom dobrém slova smyslu. Dnes již klasika 90. let a v dnešní trošku impotentní době, snímek, který stoupá rok od roku na ceně. ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Vacsinou to byva u reziserov tak, ze zacinaju v menej znamych serialoch az kym sa vypracuju na ackovych reziserov. V pripade rezisera tohto filmu Marca Brambilly to bolo presne naopak, jeho debut Demolition Man mal pomerne velky uspech vdaka humoru vo filme, avsak jeho dalsie filmy bud nikto nevidel, alebo je to vsetko len nejaky priemer alebo podpriemer. Nastastie to neplatilo pre Sandru Bullock, pre ktoru bol tento film len odrazovym mostikom pre este väcsi uspech. Aj teraz po tolkych rokoch od premiery sa stale dokazem pobavit na tomto filme, hlavne na skvelych dialogoch, tvorcovia sa fakt snazili aj co sa tyka futuristickej vypravy. Inac pacila sa mi tu pripomienka akejsi Schwarzeneggerovej kniznize, nazvanej podla byvaleho prezidenta A. Schwarzeneggera. Sice to Arnie dotiahol len po guvernatora, ale predsa je to miesto v politike, o ktorej sa nikomu v case natacania tohto filmu ani len nezdalo, ze by sa tam Arnie predsa len dostal, takze celkom slusna predpoved :-) _________ Sylvester Stallone - (John Spartan) +++ Wesley Snipes - (Simon Phoenix) +++ Sandra Bullock - (Lenina Huxley) +++ Nigel Hawthorne - (Dr. Raymond Cocteau) +++ Benjamin Bratt - (Alfredo Garcia) +++ Bob Gunton - (Policajný šéf George Earle) +++ Denis Leary - (Edgar Friendly) +++ Produkcia: Joel Silver +++ ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

"Toho budeš litovat do konce svýho života. Obě dvě vteřiny." Lahůdkový mix sci-fi komedie a parodie akčních filmů, narozdíl od rozpačitého guláše POSLEDNÍ AKČNÍ HRDINA ze stejného roku téměř perfektně zvládnutý. Tvůrci nahodili originální vizi dokonalé a dokonale pokrytecké, vykastrované a nudné politicky korektní společnosti, aby na ní s kouzelnou drzostí, cynismem a vtipem obhájili náš současný "dekadentní" nezdravý konzumní způsob života. Na což ještě naroubovali akční parodii důvtipně si utahující ze všech možných žánrových klišé a přitom fungující i jako poctivý řadový akční film. Tedy až na akční scény, které sice dostojí geniálnímu názvu (jsou zdemolovány tři budovy a mnoho dalšího) a ústřednímu tématu střetu minulosti a budoucnosti (souboj v muzeu, honička futuristického auta s veteránem), ale v podobném filmu by člověk čekal něco bombastičtějšího. Sly je ve formě a pro ramboidní roli naprosto ideální a ještě mnohem vtipněji než v TANGO A CASH účtuje se svou image neprůstřelného hrdiny (samozřejmě si tradičně rýpne i do Arnieho) a poprvé se mu daří úspěšně prosadit na do té doby jím opomíjeném sci-fi poli. Bohužel po skvělém roce 1993 (DEMOLITION MAN, CLIFFHANGER) to šlo se Slyem až na výjimky (NÁJEMNÍ VRAZI, ZEMĚ POLICAJTů) z kopce. Sandra Bullock je jako fanynka akčního 20. století rozkošná a sexy, blonďatý Snipes si užívá jednoho z nejlepších filmových padouchů 90. let, kterého před ním odmítli Jackie Chan (eh?) nebo van Damme (eh?), a Nigel Hawthorne (alias Sir Humphrey Appleby z JISTĚ, PANE MINISTŘE) jako křivý politik je třešničkou na dortu. "Buďte dobří." - "Buď v prdeli." ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Demolition Man je naprosto bezchybná sci-fi, komedie, parodie a akčňák v jednom. Perfektní béčková atmosféra doplněná skvělými hláškami (prezident Schwarzenegger, tři mušlkičky) působí roztomile nuceně. Film si na nic nehraje a naopak přehání, kde se dá. Je to perfektní. Taky je to jeden z mála případů, kde mi nevadí Stallone. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Podle mě nejlepší Stalloneův film, jakej natočil. Škoda, že si tak tu svou kariéru poslední dobou packá, měl by radši režírovat. to umí dobře. Co se týká režiséra tohoto filmu, každej nějak začínal. A on začal hodně dobře. Akčnost tu není to hlavní, což je možná problém, protože u filmů se Slyem jsme na to zvyklí. Tady jde o zábavu, protože je tu přesně tak ideální hranice mezi humorem a akcí. A i vize společnosti se mi hodně líbila, i když bych v ní nechtěl žít a časovej úsek, ve kterým se vyvinula mi přišel příliš krátký. Taková změna by potřebovala aspoň o dvě generace víc. ()

Galerie (108)

Zajímavosti (52)

  • 187 je v USA policejní kód pro vraždu. (Xeelee)
  • Způsob použití tři mořských mušlí místo toaletního papíru zůstává dodnes záhadou, ale scenárista Daniel Waters alespoň prozradil, proč se rozhodl použít zrovna mušle. Při psaní scény, ve které John Spartan (Sylvester Stallone) odchází na toaletu, nemohl přijít na to, jak by měl takový záchod budoucnosti vlastně fungovat. Proto se rozhodl zavolat svému kolegovi, který byl shodou okolností zrovna na této místnosti. Ten se kolem sebe rozhlédl a řekl, že vidí jen ozdobný sáček s mořskými mušličkami. Waters se toho chytil a nezapomenutelná scéna se třemi mořskými mušlemi byla na světě. (NiaWolf)

Související novinky

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (více)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (více)

Reklama

Reklama