Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Když losangeleský detektiv Stan Zedlov zastřelí při policejní akci syna čínského mafiánského bosse Terenceho Weie, je najat zkušený zabiják John Lee, aby splatil krvavý dluh stejnou mincí. Jenomže Lee nedokáže chladnokrevně zastřelit Stanova syna a sám se tak stane živým terčem Weiových pistolníků. Spolu s kurážnou padělatelkou dokladů Meg Coburnovou vítězně bojuje ve volném hongkongském stylu s přesilou nažhavených hlavní: za svůj život, záchranu rodiny i sedmiletého chlapce, na kterého pomstychtivý Wei nasadil nelítostný zabijácký tandem. Ale profesionál John zná všechny gangsterské triky a ví, že svoji vzpouru musí dovést až do konce. A tak, podle hesla - "Zabij, nebo budeš zabit" - směřuje k rozhodujícímu souboji se samotným Weiem. (Cinemax)

(více)

Recenze (108)

lennyd 

všechny recenze uživatele

Detektiv Stan Zedkow (Michael Rooker) si asi ani neuvědomil, že zabitím syna šéfa čínské mafie si sám upletl na sebe bič, a stal se terčem nájemného zabijáka Johna Lee (Chow Yun-Fat), Jenže ten si uvědomí, že zabitím Zedkowa by jeho syna připravil o tátu, a rozkazům čínské mafie se vzepře. A tím spustí hněv čínské mafie sám na sebe a svoji rodinu ... Když o filmu zpětně přemýšlím, tak si ani nejsem jistej, jestli se mi hodně líbil, nebo jen trochu líbil, nebo nelíbil. Zručná ruka Antonia Fuque slibovala akčně-vizuální orgie, čehož se divákovi dostalo dostatek. Po herecké stránce také není co vytknout - hromada známých jmen (Yun-Fat Chow, Mira Sorvino, Til Schweiger, Danny Trejo, Michael Rooker) - sice žádná velká hvězda, ale o to líp se na film koukalo. Jenže .. příběh není nikterak originální, a hlavně je plný filmových klišé (hlavní hrdinka uvidí fotku hrdinovy rodiny, a hned se do něj zabouchne, ... ), a ani žádného zvratu či zápletky jsme se nedočkali. Celkově jde o takový čistě průměrný film - nezklame ale ani nijak extra nezaujme.. ()

Seti 

všechny recenze uživatele

Před 10-ti lety bych z toho byl pravděpodobně pěkně vodvařenej, ale dneska? Takhle dementní scénář nemůže zachránit ani stylovej Chow Yun-Fat a jeho dvě Beretty. Jednání všech postav postrádalo jakoukoli logiku a celej film byl prošpikován vyloženě trapnými momenty. Akční scény byly sice většinou zpomamlené ve stylu 90-tých let, ale bohužel také dost ubohé a to včetně závěrečné přestřelky. Rádoby charismatičtí záporáci byli děsní břídilové o čemž svědčí např. scéna kdy zabiják s tváří Dannyho Treja střílí půl minuty do dodávky a granátomet použije až v momentě, kdy z ní hlavní hrdinka vyskočí - wtf? i vykastrovanou vopici by napadlo narvat tam ten granát hned ne? Čekal jsem oldschoolový akcí nařachaný béčko, ale tohle by se hodilo spíš do céčkových vod po bok Stevena Segala. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

V polovici 90. rokov Hongokong prešiel pod správnu Číny, mnohí tamojší herci a režiséri sa zľakli cenzúry a emigrovali do USA, kde následne vďaka nim vznikla vlna tzv. hongkongských akčniakov - napr. Matrix, Smrtonosná zbraň 4, Tvár toho druhého.. alebo Muži na zabitie. Chow Yun–Fat napriek svojej bohatej žánrovej minulosti musel u Američanov začínať od nuly a byť rád aspoň za takýto priemerný scenár. Našťastie snímka má dobré tempo, veľa ostrej akcie, medzi sympaťákom Chowom a potetovanou bývalou Quentina Tarantina, Mirou Sorvino, to patrične iskrí. Bonusom je i kvalitné zlo (Danny Trejo, Til Sweigner, Jürgen Prochnow), Michael Rooker v kladnej (!) úlohe a výrazná "reklamná" stránka (okrem hongkongskej akcie v tom čase Hollywood zažíval i príchod inej vlny a to vlny mladých a agresívnych režisérov, ktorí dovtedy mali skúsenosti prevažne s videoklipmi a reklamami a keď začali natáčať filmy, ich audiovizuálny štýl sa čiastočne podobal na klipy a reklamy, za vodcu tejto tlupy býva neoficiálne považovaný Michael Bay). ()

k212 

všechny recenze uživatele

Klasická střílečka, (které jsem děsně žrala, když sem přišlo video a taky první Van Damovský kopy a údery). Dívala jsem se na to jen kvůli Yun-Fat Chowovi, a musím uznat, že mě film docela překvapil a zaskočil, protože je to skvěle natočený béčko, které skoro hrabe po patách áčka. Děj je samozřejmě nic moc, ale herci jsou fakt skvělý - a to od nejmenších roliček zabijáků (Dany Trejo, Jurgen Prochow) , policajta Rookera (trochu mě asociuje na Lháře, kde hrál něco podobnýho) až po Sorvninovou a skvělého Chowa. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Akčňák, ktorý mal presláviť dvoch mužov. Pre čínsku modlu Chow Yun-fata mal byť veľkým hollywoodskym debutom a pre režiséra hudobných videoklipov Antoine Fuqua mal byť veľkým celovečerným debutom. Všetky ambície ale stroskotali na podpriemernom scenári, hodnom videobéčka s Dolphom Lundgrenom. Vyzbrojený Yun-fat v čiernom kabáte je cool a jeho nedobrovoľná parťáčka, blonďavá falšovateľka dokladov Mira Sorvino je sexy. Ale nech sú The Replacement Killers akokoľvek efektne natočení, pre obsahovú plytkosť a nezmyselnosť pôsobia ako zlý vtip. Antoine Fuqua sa predviedol o tri roky neskôr výborným krimi Training Day a Yun-fat sa dočkal svetovej slávy nie ako akčný hrdina, ale ako nešťastne zamilovaný duchovný guru a kung-fu učiteľ v poetickom Tygrovi a drakovi Anga Leeho. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (12)

  • Fuqua a Chow sa rozhodli vystrihnúť mnoho dialógov napísaných pre jeho rolu, nakoľko sa chceli viac venovať vizuálnej stránke filmu a tiež, že Chowova angličtina v tom čase nebola najlepšia. (Real Tom Hardy)
  • Počas predstavovania "nájomných zabijakov" (počas ich prechodu terminálom letiska) spieva herečka Claire Trevor pesničku "Moanin' Low" z filmu Key Largo (1948). (beso74)
  • Znak v čínštine, ktorý je vygravírovaný na Leeovych (Yun-Fat Chow) guľkách, znamená smrť. (beso74)

Reklama

Reklama