Reklama

Reklama

Producent filmu IGBY, nominovaného na Zlatý glóbus, přichází s působivým příběhem o temných stínech životního stylu 80. let v Los Angeles. INFORMÁTOŘI, jejichž děj je zasazen právě do Los Angeles 80. let, se soustředí na mladé a bohaté Losangelesany, pohlcené dekadentním životním stylem. Žijí lhostejně a izolovaně od skutečného světa. Půltuctu příběhů filmu spojuje jedna osoba – Graham Sloan. Je to dítě luxusu, které se snaží najít svou vlastní cestu. Grahamovými nejlepšími přáteli jsou Christie a Martin. S nimi se oddává sexu, drogám i debatám o životě. Martin zároveň tajně udržuje milostný vztah s Grahamovou matkou, zatímco otec je posedlý stárnoucí, ale stále sexy hlasatelkou Cheryl Laineovou. Cheryl se také schází s mladíkem jménem Danny, který by mohl klidně být jejím synem…a složitá síť příběhu se zaplétá… Grahamův přítel Tim jede s otcem na Havaj. Otci během pobytu začne vrtat hlavou, proč se jeho synovi nelíbí děvčata a co na jeho chlapci tak přitahuje muže. Grahamův soused Jack drží v zajetí dítě, které unesl z mnohem temnějších důvodů, než je výkupné. Násilnická popová hvězda Bryan Metro se ocitne v nejhorší krizi právě ve chvíli, kdy je jeho kariéra na vrcholu. INFORMÁTOŘI jsou portrétem zbloudilé generace – tragický pád do propasti pod oslnivým pozlátkem L.A. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (136)

Gore 

všechny recenze uživatele

Sonda do života "zlaté mládeže" 80. let v LA, plná glam rocku, drog, nezávazného sexu každý s každým (bez ohledu na pohlaví) a vyhaslých životů jak dětí tak rodičů. Příběh vychází z pera Breta Eastona Elise (Americké psycho, Pravidla vášně) a na jeho příběhy musí být člověk zvláštně naladěn, protože není jednoduché je strávit. Zde trošku pokulhává režie australana Gregora Jordana, ale jinak se to veze na stejné vlně jako filmy podle Elise s postavou Batemana. Fanouškové Amber Heard si dosyta užijou její poprsí (které má však po otci), uvidíme jak nám viditelně zestárla Winona Ryder (kterou jsem jako kluk na přelomu 80/90 let baštil) a poslední roli Brada Renfro. ()

DarkDemon 

všechny recenze uživatele

Chci věřit, že jako kniha to dokáže zaujmout ... nicméně po shlédnutí této nudné slátaniny si ji pravděpodobně nikdy nepřečtu. Režisér s producentem sehnali pár druhořadých filmových „hvězd“ zjevně jen podle parametrů: kdo je švorc a k mání. Nikdo z aktérů ani zdaleka nepředvádí žádný herecký výkon a dialogy jsou nehorázně nudné až hloupé. Vše se točí jen kolem věčně zfetovaných nadržených puberťáků, vyfetovaného muzikanta a několika stupidně se chovajících rodičů. Škoda času. ()

Reklama

kenkaku 

všechny recenze uživatele

K The Informers mě přilákaly dvě věci: 1) přítomnost cca půl tuctu známých tváří a 2) komentář Jeremyho Clarksona k Amber Heard během jejich rozhovoru... Ad 1). asi největším šokem pro mě byl fakt jak Kim Basinger ve svém věku vypadá skvěle a jak Winona Ryder vypadá na svůj věk hrozně. Kdybych nevěděl kdo jsou, klidně bych zbaštil že jim je stejně let (přitom mají mezi sebou 18roků). Ad 2). Jeremy nekecal. Amber tráví většinu času před kamerou bez oblečení. Nicméně to je tak celé. Myšlenku celého filmu jsem totiž vůbec nepochopil a nic z výše uvedeného mě nemotivuje se na film podívat 2x (tím pádem více než dvě hvězdy opravdu nehrozí) a protože se film týká tématu který mě nebere (synkové a dcerušky bohatých rodičů co jen celý film fetují a šukají) snižuji podprůměr o ještě jeden stupínek níž. ()

merigieren 

všechny recenze uživatele

Tak sem přehodnotil názor. Na podruhé jsem to dokoukal (sice s přestávkami, ale povedlo se). První půlhodinka vypadá vzdáleně, jak porno, to se nemění. Jen bych dodal, že to mělo smysl. To propojení je totiž postelové: A spí s B spí s C spí s D a první článek řetězce na konci onemocní AIDS (docela vtipné za 1*). V druhé části vymizí postelové scény a začnou se rozvíjet jednotlivé vztahy (rodinné, partnerské, gay, bi, atd) mnoha postav ve filmu. Docela nechápu ten únos dítěte a vůbec existenci těch únosců bez vlivu na film. Jinak to klábosení ďábelsky nudí, je to dočista o ničem a nebýt poslední scény na pláži byl by to odpad jak vyšitý. Vzhledem k počtu postav to vypadá spíš jako 2995 díl z Tak jde čas, za předpokladu, že ste neviděli ty předchozí. Prostě vlítnete mezi moře lidí a snažíte se pochopit co dělají. A to tam chybí upír na něhož sem se těšil... ()

Eldrick 

všechny recenze uživatele

The Informers nemají čím zaujmout. Snaha zachytit atmosféru L. A. 80. let je tu sice znát, ale za celý film se vlastně nic nestane, "děj" se nikam neposouvá, herci nemají prakticky co hrát a celý to působí neskutečně chcíple. Linie únosců (Mickey Rourke) spojuje s hlavním "dějem" akorát postava recepčního (Brad Renfro), nebo jsem její smysl nepochopil. Výše uvedený obsah filmu je mnohem výživnější než film samotný, který je ztráta času. Narozdíl od ostatních Ellisovyých adaptací (Pravidla vášně, Americké psycho) tahle nedisponuje satirismem, ani cynismem, ale hlavně nudou. Předlohu jsem nečetl, ale vina je evidentně na straně Gregora Jordana, jehož Buffalo Soldiers byli asi jen světlou vyjímkou v jeho filmografii. ()

Galerie (77)

Zajímavosti (8)

  • Do role Christie, kterou ve filmu ztvárnila Amber Heard, byla původně obsazena Ashley Olsen. Nakonec ale z natáčení odstoupila. (Fenk)
  • Brandon Routh měl ve filmu hrát upíra Jamieho, ale jeho scény byly na poslední chvíli zrušeny, takže se ve filmu vůbec neobjeví. (HellFire)

Reklama

Reklama