foto

Amber Heard

  • nar. 22.4.1986 (32 let)
    Austin, Texas, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Amber Heard se narodila v Austinu 22. dubna 1986. Navštěvovala St. Michaels Catholic Academy, kterou ale kvůli herectví musela opustit. V 18 letech získává první zkušenosti před kamerou. Zpočátku se objevuje v menších seriálových rolích jako například v SMALLVILLE, O.C. nebo CALIFORNICATION s Davidem Duchovnym.

První velká filmová role přichází v roce 2004 ve snímku SVĚTLA PÁTEČNÍ NOCI, kde svojí rolí Marii září po boku Billy Bob Thortona. Další zkušenosti sbírá o rok později ve filmu JEJÍ PŘÍPAD a zajímavém dramatu APLHA DOG s Justinem Timberlakem. Zlom její herecké kariéry přichází v roce 2007, kdy si ji všimne režisér Jeff Wadlow a obsadí ji do hlavní role filmu NIKDY SE NEVZDÁVEJ. V tom samém roce točí dvě další komedie a to PINEAPLE EXPRESS a THE BEAUTIFUL ORDINARY.

Jejími hereckými vzory jsou Julia Roberts, Natalie Portman či Cate Blanchett. Mezi Amberiny záliby patří plavání, potápění, horolezectví, golf a modeling. Právě ve světě modelingu sbírá Amber jeden úspěch za druhým. Objevuje se na obálkách populárních časopisů a pánský časopis Maxim jí v anketě 100 žhavých žen umístil na 21. místě. Stává se také tváří mnoha reklamních společností.

Tomáš "Arx" Budík

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace