Reklama

Reklama

Souboj Titánů

  • Velká Británie Clash of the Titans (více)
Trailer

Obsahy(1)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (820)

salahadin 

všechny recenze uživatele

Tohle je souboj titánů a ne ten ochotnickej kus z roku 2010. Ty skoro na koleně robené potvůrky (kraken - trochu větší potvůrka) se povedly, dokonce jsem pocítil i závan dalekého Řecka, atmosféru antiky a vrtkavost jejich "divných" bohů. Dokonce jsem překousl i toho metrosexuála, co hrál Persea. V rámci fantasy jednoznačně vysoký nadprůměr, v rámci řeckých mýtů TOP1, dobré zfilmování řeckých mýtů není časté. Jednoznačným bohem tohoto filmu je Laurence Olivier jako Zeus, smekám bobkový list. Kraken je jednoznačně nejodpornější titán i v současné době, onehdy jsme byli v kině a kdosi v lavici před námi vypustil toho svého krakena a věřte/nevěřte, měli jsme co dělat, abychom nezkameněli my! ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Dodnes asi obsahově nejdokonalejší bájeslovný příběh z antického Řecka. Film, který není ani pitomě dobodružný na způsob Herkula či Xeny, ani naivně poučný jako většina jeho současných obdob, ale stále si zachoval mnoho ze své přitažlivosti, což je dáno především důstojným hereckým obsazením - zvláště Laurence Olivier v roli Dia je k nezapomenutí. To, že se film trikově propadl někam úplně jinam, je jistě pravda, ale mně osobně se v něm použité "animační" postupy zamlouvají mnohem, mnohem více než současná, zoufale nadužívaná, plastická, chladná a neosobní digitální technologie. ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Scenáristický guláš motivů z antické a severské mytologie sloužící jako záminka k patnáctimilionové trikové přehlídce pookénkovou animací rozpohybovaných bájných monster v čele s titulním Krakenem, který odstartoval vlnu fantasy filmů v první polovině 80. let a odchoval celou jednu generaci. Triky měly po záruce snad už v době vzniku, ale stejně jsem u scén boje s Medůzou a přerostlými škorpiony měl nasráno v kalhotách. Z nostalgie a za Ursulu Andress jako Afroditu jedna hvězda navíc. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Scéna súboja Persea s Medúzou v starom temnom chráme je stále pekelne napínavá a privádza ma po trikovej stránke do väčšieho úžasu než všetky Jurské parky, Hviezdne pechoty a Pánovia prsteňov dohromady. Ako niekto môže povedať, že tie triky dnes už pôsobia smiešne? Ani náhodou - sú stále nádherné. Vo svojej kategórii sú tým najlepším, čo kedy prišlo na filmové plátna. Ray Harryhausen s jeho 20-centimetrovými plastelínovými "pandrlákmi" a fintami, ako ich skombinovať so živými hercami je väčší umelec a "koumák" ako kompletné osadenstvo ILM a Wety. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Co se speciálních efektů týče, jedná se zřejmě o vrchol jedné odnože trikové tvorby. Všechny to rozanimované postavičky Medůzy, štírů dvohlavých psů byly pro mě, co by dítě kdysi nezapomenutelným zážitkem. Dnes už speciální efekty působí zastarale, ale přesto se na ně dobře, s nostalgií, dívá. Na speciálních efektech celý film stojí. Příběh samotný jako by byl vystaven pro účely triků, čemuž odpovídá i dosti toporný scénář, plný rozpačitě působících explicitně vysvětlujícíh replik. Tyto "informační vodítka" bohužel působí přirozeně asi jako instruktážní film. ()

Galerie (95)

Zajímavosti (39)

  • Poslední film, pro který Ray Harryhausen vytvořil speciální efekty, a zároveň jediný film, během jehož výroby měl asistenty. (HellFire)
  • Kraken nebylo jméno titána z řecké mytologie, ale mořské obludy ze skandinávské mytologie. (Javert)

Související novinky

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

V požehnaném věku 93 let opustila filmový svět obrovská legenda, trikový průkopník, král stop-motion animace a držitel Oscara Ray Harryhausen. Začínal už ve třicátých letech minulého století na… (více)

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)

Reklama

Reklama