Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kdysi populární pestrobarevná krychle se do názvu televizní hry nedostala náhodou. V příběhu ji sice zahlédneme jen v roli ozdobného přívěsku ke klíčům, tvůrce však zřejmě zaujala spíš jako symbol hlavolamu, jehož každou jednotlivost je nutno přísně logicky umístit tam, kam patří, stejně jako fakta v detektivce... Začátek příběhu se odehrává na letišti a v mezinárodním rychlíku, kterým cestuje německý občan Otto Lang (J. Tomsa). Průvodčí (O. Pavelka) a jeho přítelkyně (V. Freimanová) řeší problém společného bydlení a zdá se, že průvodčí přišel k velkým penězům. Večer proběhne v blízké hospodě rvačka dvou mladíků. Druhého dne se poblíž trati najde mrtvola jednoho z nich. Vyšetřovatelé (R. Brzobohatý a K. Hlušička) však v lese narazí na další mrtvolu, tentokrát jde o neznámého muže. Snaží se vypátrat jeho totožnost a vztah mezi mrtvými. Začnou vyslýchat lidi, kteří měli tu noc v rychlíku službu. Narazí i na několik hotelových podvodníků. Pak se objeví další stopa – heroin nalezený u jiného německého občana. S každým novým faktem se pátrání zdá obtížnější… (Česká televize)

(více)

Recenze (42)

Winster 

všechny recenze uživatele

Kdyby raději pulka policistů vyšetřovala proč je k tomu tak agresivní hudba :D Herecky velmi dobře obsazeno a podle hudby máte pocit, že vás někdo sleduje a před barákem praští do hlavy, nebo Vás přepadne ve vlaku. ,,Je tady trošku bordel, no právě! Kvůli tomu jsme tady :D :D .. Trošku nechápu tolik policajtů, to vyšetřuje víc lidí, než ve 4 jinejch detektivkách dohromady. Novej hraje zase správného padoucha, který i když ho drží 5 policajtu pořád vládne po baráku. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Předejte službu, vemte si kartáček na zuby a ..." Tak tady se lhalo a vraždilo a soudruzi vyšetřovatelé museli nejednoho prozápadního živla odhalit. To byla hrůza. Posudte sami závažnost zločinů - vražda, heroin, prostituce a hlavně nepřihlášených deset marek!!! Tak to jsem si oddechl, když to soudruzi rozpletli a má bezpečnost zůstala zachována až do Sametu. Ale až nyní jsem si uvědomil, jak těžká musela být změna režimu pro zodpovědné sousedky udavačky, protože dneska tuto společensky zodpovědnou činnost nikdo řádně neocení. ()

Reklama

topi 

všechny recenze uživatele

Osmdesátková detektivka s poctivou porcí napětí a synťáckou hudbou Jozefa Revalla, jehož hudbu mám rád u všech filmů režiséra Svobody. Příběh se točí kolem dvou zdánlivě nesouvisejících vražd a vyšetřovatelé v čele se sympatickým a hláškujícím Radkem Brzobohatým narazí na hlavní stopu až díky rubikové kostce, kterou má jedna podezřelá osoba na klíčích od svého auta, ve kterém pachatelé odváželi mrtvolu. Nasvícení jednotlivých záběrů včetně nočních scén má tu pravou krimi atmošku. Takhle to v dnešní době už nikdo nenatočí. ()

Lish84 

všechny recenze uživatele

Proč většina detektivek Jiřího Svobody musí mít tak nepřehlednou strukturu, kdy místo abych napjatě sledoval, co detektivové odhalí, tak napínám mozkové závity, abych se v ději neztratil? Rubikova kostka v tomto ohledu vyniká. Navíc: opravdu muselo být členů vyšetřovacího týmu tolik? Snad to byla snaha o reálnost, ale pro film samotný to žádné plus nepřináší - jen to vnáší další zmatky a zabraňuje vžít se do děje. Česká televize v červenci 2007 zkrátka do nedělních odpolední zařadila ty méně povedené televizní detektivky a kriminálky a toto byla jedna z nich. ()

Schlierkamp 

všechny recenze uživatele

Československý kriminální film, v němž se vyšetřuje vražda bohatého Němce vyhozeného z vlaku. Během pohřbívání Germána s kufrem obsahujícím údajně milion marek pod železničním náspem byl pachatel vyrušen náhodným opilým kolemjdoucím, a i ten byl odstraněn. Vyšetřováním záhadné dvojnásobné vraždy byli pověřeni kapitán Škvára (K. Hlušička) a kapitán Vízek (R. Brzobohatý), kteří systematickými výslechy nakonec dospěli k usvědčení vraha a jeho komplice. Velmi důležitou výpověď poskytla paní Machková, dáma lehkých způsobů (E. Hudečková), jejíž připravené nepravdivé svědectví bylo odhaleno díky přívěsku na klíčích ve tvaru Rubikovy kostky, jež se navzdory jejímu tvrzení nevešla do poštovní schránky. V rolích mužů na špatné straně zákona se objevil P. Nový a elegantní hotelový recepční J. Přeučil, jenž svého komplice v závěru shodil do výtahové šachty. K úspěšnému splnění vražedného plánu napomáhal za jistý finanční obnos i zaměstnanec československých drah O. Pavelka, jenž svým činem ohrozil život své partnerky V. Freimanové. Nemohu se ubránit dojmu, že pachatelé a zejména drsňák P. Nový se v závěru chovali dosti diletantsky, neboť se těsně před dopadením pokoušel v dramatické scéně zbytečně umlčet Pavelkovu milou, která o totožnosti vrahů neměla ponětí. Na začátku filmu se v malé roli vesnického rváče objevil i Sagič, jenž byl omylem považován za podezřelého z vraždy onoho náhodného svědka odklízení oběti, neboť s ním měl spory. Ačkoli jsem u pana režiséra J. Svobody zvyklý na vyšší standard, domnívám se, že můžeme toto jeho dílo s klidem zařadit mezi nesčetné průměrné televizní krimifilmy, které se točily v 80. letech. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama