Reklama

Reklama

86. Annual Academy Awards

(pořad)
  • USA The 86th Annual Academy Awards (více)
Z natáčení
Publicistický
USA, 2014, 175 min

Režie:

Hamish Hamilton

Účinkují:

Ellen DeGeneres (moderátor), Anne Hathaway, Barkhad Abdi, Bradley Cooper, Michael Fassbender, Jonah Hill, Jared Leto, Jim Carrey, Kerry Washington (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po šestaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2013. Tím okamžikem bude pondělí 3. března v jednu hodinu ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 21:00 možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Z natáčení

Recenze (101)

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

S výsledky celkem spokojenost (až na cenu hlavní), Ellen mě taktéž příjemně překvapila (pád Twitteru a moment, kdy jsem na chvíli chtěl být donašečem pizzy), Harry Weinstein dostal do držky (verbálně) a Jennifer Lawrence opět dodržela klauzuli ve smlouvě (alespoň jednou spadnout). Ještě štěstí, že na celý ceremoniál dohlížely dvě největší osobnosti současného televizního světa (děkovná řeč Mattyho jakoby přišla z úst samotného Rusta a nechyběl ani samotný Frank Underwood, který na vše dohlížel z pozadí). Nejvíce mě zklamala hlavní cena pro otrokáře a naopak nejvíce potěšila cena pro Mattyho. All right, all right, all right.. ()

salalala 

všechny recenze uživatele

O oceněných nemá smysl nikterak sáhodlouze psát, dopadlo to prostě tak, jak to dopadlo a tečka. Každopádně můj první celý oscarový přenos dopadl poměrně dobře, Ellen DeGeneres byla vtipná, pohotová (momenty s fotkou a pizzou patří k nejlepšímu z večera), nenásilná a i díky ní měl večer poměrně švih a spád. Je bohužel znát, že se v USA bojí jakékoli kontroverze, takže jedou spíše na jistotu, což je sice fajn, ale osvěžení by neuškodilo. Problémy s děkovnými řečmi jsou prakticky neřešitelné, neboť všichni mají potřebu děkovat spoustě lidem a dělat to příliš pateticky, takže na to se člověk zkrátka musí připravit. Stejně jako na úmorné a otravné reklamy, které jsou v podstatě tím hlavním, co se sleduje :-) Když to vezmu kolem a kolem, jsem spokojen, nic moc jiného se asi čekat nedalo a tak to uplynulo v příjemném, ale nekonfilktním tempu a za pár dní už se na většinu výstupů zapomene. 60% ()

Reklama

Spooner 

všechny recenze uživatele

Už od prvního rádoby vtípku Ellen DeGeneres v subjektivně asi hodinovém úvodním monologu mi bylo jasné, že s moderátorkou se asi nestrefíme do podobného stylu humoru. A bohužel bylo ještě hůř. Trapné Elleniny skeče korunoval nepovedený running gag s pizzou, předávající byli nezajímavý nebo působili strašně znuděně a celému ospalému přenosu chybělo jakési stěžejní téma či rozpoznatelný ksicht. Jedna boží fotka bourající Twitter, uvolněný Spacey a solidní hudební čísla už bohužel tento asi nejnudnější ceremoniál posledních pěti let nezachrání. ()

MikeCool 

všechny recenze uživatele

TV-pořáad. Jsem moc rád, že se můj nejoblíbenější režisér Alfonso Cuarón konečně dočkal oskarového ocenění za film Gravitace, který získal sedm ocenění, přesně tolik kolik jsem tipoval (ale v malinko jiném pořadí, ale číslo mi vyšlo). Také mě potěšilo ocenění fenomenálního Velkého Gatsbyho s oskarovým smolařem v hlavní roli, Leonardo DiCapriem. Trošku zklamán jsem z příliš přeceněného filmu 12 let v řetězech, který podle byl z té nabídky osmi nominovaných filmů jeden z těch "nejslabších". Rozporuplným by se též mohlo zdát ocenění Matthew McConaughey-ho, jehož porota ocenila v kategorii Nejlepší herec v hlavní roli. Co se týče výkonů, Leonardo DiCaprio, předvedl ve Vlku z Wall Street daleko strhující a více náročnější výkon (viz. zhulenecká scéna, která vzejde do historie!) než oceněný kolega McConaughey. Ovšem porota udělala Matthewovi jakýsi kompromis za ty kila, které musel kvůli Klubu poslední naděje shodit (15 kg). ()

jerry12 

všechny recenze uživatele

70%. Hodnotím především jako večer po estetické stránce, který byl zábavný, svižný a plný špičkových tvůrců, herců a filmů. Ellen DeGeneres si napodruhé poradila opravdu parádně, nepamatuji, kdy jsem se u Oscarů nahlas smál a to hned několikrát. V hodnocení neberu v úvahu obsahovou stránku samotných výsledků, zde už je to totiž o malinko horší. Oscary se už tradičně brání jakékoliv změně a až křesťansky se drží konvencí, takže jsou neuvěřitelně předvídatelné a to je velká škoda především pro nás diváky, protože se z oscarových klání úplně vytrácí jakýkoliv moment překvapení. Navíc Akademici stojí silně za snímky laděnými do obecných sociálních problémů a jen málokdy se odváží sáhnout po něčem jiném, odlišném, a řemeslně možná i o dost lepším (výjimkou snad budiž Gravitace, ale zde i Akademie musela vědět, že technické kategorie pro ni jsou předem nevyhnutelné). Oscary už skoro nejsou o filmech, jsou spíš o tématech. Ale stále mě ty večery baví, ač po stránce vyhlašování mi připadá, jako bych měl každý rok dejavu, protože vlastně vždycky znám "rozuzlení" dopředu. Jako kdybych koukal rok co rok na remake pořadu s jinými herci, jinými tvůrci, ale vývoj už znal předem, protože je pevně a ortodoxně nastavený. Více ode mě zde. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (7)

  • Ellen DeGeneres se přiznala, že scénář večera měnila v drobnostech ještě pár hodin před začátkem ceremoniálu. (Gypaetus)
  • Poslíček, který moderátorce Ellen DeGeneres doručil pizzu během večera až na pódium, dostal tuzér v přepočtu 20 000 korun. (Lembi4)
  • 86. ročník udeľovania Oscarov odmoderovala Ellen DeGeneres. Celebritám v prvých radoch, medzi nimi napríklad Harrisonu Fordovi, rozdávala pizzu a dokonca ich požiadala o spoločnú fotografiu, ktorú jej telefónom zhotovil Bradley Cooper. Hviezdnu momentku moderátorka zavesila na Twitter, pričom vyzvala na jej zdieľanie. Krátko po tom vyšlo najavo, že tým webstránku na chvíľu vyradila z prevádzky, keď jej fotografia za menej ako hodinu od zverejnenia zaznamenala viac než 1,2 milióna "retweetov". Prekonala tak rekord, ktorý dovtedy patril americkému prezidentovi Barackovi Obamovi. Jeho fotografia, ako objíma manželku Michelle po volebnej noci v roku 2012, zaznamenala niečo vyše 780 tisíc zdieľaní. (Sufferer)

Související novinky

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

Dnes odpoledne vyhlásila Akademie filmového umění a věd (AMPAS) ústy své prezidentky Cheryl Boone Isaacs a herce Chrise Hemswortha nominace na Oscary pro letošní rok. O prvenství v počtu nominací … (více)

Reklama

Reklama