Reklama

Reklama

Thajský mistr Tong Pom se nesmíří s porážkou a brutálně zavraždí mladého šampióna Kurta Sloana. Příběh pokračuje po několika letech. V tělocvičně, kterou vede, učí Kurtův mladší bratr David mladé bojovníky zápasit. Nejlepším žákem je Brian, ctižádostivý, nevyzrálý talent, přímo posedle toužící se prosadit. Dá se zlákat dohazovačem sportovců Maciahou, pracujícím pro thajskou organizaci. Vlastní ji Sangha, otec zabijáka Tong Poa. Mezitím vyhledá Davida starý mistr Xian. Jako učitel odevzdá mladíkovi finesy bojové dokonalosti. Nicméně zákeřný Tong Po zlikviduje i nadějného Briana. Ačkoliv Xian a jeho žák neuznávají filozofii pomsty, vyzývá dospělý adept bojového umění thajského vládce k boji na život a na smrt... (Intersonic)

(více)

Recenze (101)

jumptheshark 

všechny recenze uživatele

Céčkové pokračování kultovního Kickboxera s Van-Dammem... Děj je šitý poněkud horkou jehlou. Tong Po neunesl svou porážku a oba bratry Sloanovi brutálně zavraždil. Naštěstí se zničehonic na scéně objevuje jejich mladší bratr, o kterém v prvním díle nepadla ani zmínka, aby pomstil jejich smrt... Obsazení je v rámci možností docela fajn. Hlavní roli si tentokrát zahrál Sasha Mitchell, který se proslavil jako natvrdlý Kouďák v sitcomu Krok za krokem. Ale nebojte se, žádná pohroma to není, Mitchell je držitelem černého pásu v taekwondu, a tak v ringu nepůsobí jako úplné poleno. Vrací se i staří známí, učitel bojových umění Xian a hlavně Tong Po, bez kterého by stál celý film za prd. Jako sekundární záporáci se tu objeví i Cary-Hiroyuki Tagawa, Peter Boyle nebo Matthias Hues... Bohužel, krom samotných zápasů je film vyplněný nudnou vatou, nějaká příprava nebo trénink na zápas s Tong Poem prakticky neexistuje, což působí značně nevěrohodně vzhledem k tomu, jak tvrdě se musel Kurt v prvním Kickboxerovi na takové střetnutí nachystat. Aspoň že hudba je super... Za mě dvouhvězdičkový film, někdy se na něj zase podívám. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Sasha Mitchell sice není JCVD, ale celkem se mu podařilo do role vžít, i když jeho mentorskou roli v tak mladém věku mu asi jen těžko budete věřit. Příběh je celkem klasický, ale nemůžu říct, že by nebavil. Je zde myšlenka těch bohatých a zlých, proti chudším, ale o to bohatším na srdci. Třetího Sloana vede vlastně také určitá touha po pomstě, ale hlavně snaha dokázat, že čest má svoje místo a svůj smysl. Proč bojovat, když může učit? Sám si na tuhle otázku bude muset odpovědět. Je to fajn film, ale u toho zůstává. ()

Reklama

Jan.S.Harold 

všechny recenze uživatele

Nejlepší na tomhle filmu je ten geniální českej dabing. Odhlížím teď od toho, že Kouďáka dabuje Trávníček a slavný thajský bojovník se asi menuje Kung Pao, ale ta scéna v šatně, jak je tam strašlivě namachrovanej bijec, trenér se ho zeptá: "Jak se cejtíš?" a von ukáže pár úderů a namachrovaně řekne, v originále pravděpodobně: "Bad, really really bad!" a dělá drsňáckej ksicht a gesta. Dabing: "Špatně. Hodně hodně špatně..." Trololo! ()

Bones! 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelná slátanina!Kdo zná Sashu Mitchella ze Step by Step, těžko ho může vidět jinak než jako "Kouďáka", což ale v tomhle případě není na škodu...Jestliže první díl s Van Dammem měl v sobě alespoň něco, tak tady už se nedá najít zhola nic...Debilní zápletka(lze-li tomu tak říkat), spousta klišé typu záporáci mají zbraně, hodní nic, a skončí to tak, že se záporáci válejí v bolestech na zemi, a navíc postava Mistra bojových umění jakoby zažila obrat o 180 °...Zásady takřka žádné, skoro až vtíravost...Prostě absolutně nesmyslný film od začátku do konce, na pomezí * a odpadu!!!! ()

Divočák 

všechny recenze uživatele

První díl Kickboxera slavil ve své době hodně solidní úspěch a jak už bývá v Americe zvykem, velice brzo se zrodil nápad na pokračování. Svalovec Van Damme byl sice v té době na vrcholu své kariéry a v šuplíku mu ležely nabídky na daleko atraktivnější tituly, ale brzo se objevil další populární hezoun s tváří Sashy "Kouďáka" Mitchella, který na místo hlavního hrdiny rád zaskočil. Na režisérskou sesli se posadil nedávný režisér jiné Van Dammovské vypalovačky (Cyborga) Albert Pyun a jelikož i Michel Qissi, alias záporák Tong Po z prvního dílů v té době taky neměl zrovna do čeho píchnout, mohlo se vesele natáčet. A řeknu vám, nedopadlo to vůbec špatně. Příběh s třetím bratrem, o kterém není v prvním díle ani zmíňka, je sice hodně šroubovaný, ale jinak se snaží dvojka na jedničku hodně odkazovat a to ji šlechtí. Sasha Mitchell naštěstí není takové dřevo, jak by se mohlo dopředu zdát (přeci jen má černý pás já už nevim v čem) a i když se na nich stříhač hodně vyřádil, dívat se na ně v klidu dá. Atmosféru mystického orientu bohužel nahradilo americké velkoměsto, Pyun příběh vůbec tlačí hodně do rodiného filmu (třeba učitel Xian se chová úplně jinak, než jsme na něj zvyklí), Sasha se utká s Tong poem bez pořádného tréninku (i když takový Van Damme před ním musel makat div se z něj nekouřilo), ale i tyhle chyby dokáže omluvit nebývale vysoký počet klasických záporáků (Qissi, Klyn, Tagawa, Hues), který se u filmů s podobnými ambicemi jenom tak nevidí. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (12)

  • Cary-Hiroyuki Tagawa, Michel Qissi a Vincent Klyn tvoří ve filmu thajské trio. Z Asie však přitom pochází jen Tagawa. (Lajty)

Reklama

Reklama