MickeyStuma

Dvoudílný televizní film o vojenském cvičení sovětského námořnictva. A je to opravdu jako dětská hra. Velitel ponorky a velitel velké protiponorkové lodi se stanou potenciálními protivníky a jejich dovednosti v taktice a bojové zdatnosti ukáží, kdo s koho. Mezi námořníky však bude panovat i upřímnost a přátelská vzájemná podpora. Předloha je slibná, ale stále jsme u televize, což znamená, že se nelze dočkat bojových scén. Takže nic než pohodová konverzační etuda, ale scénář, ačkoliv je v době studené války velmi opatrný, je napsán poměrně precizně, co se týče dialogů, takže napínavá atmosféra, ač mírná, je přece jen patrná, i když vykreslení všech postav působí poněkud ploše. Každopádně se jedná o ponorkový film, neboť je příběh zaměřen na velitele ponorky. Na konverzační dílo se celková stopáž dvou hodin může zdát příliš, ale na druhou stranu se tvůrcům podařilo vyzdvihnout charakterově jasnou osobnost velitele. Na závěr nechybí ani hodnocení velicího štábu velitele ponorky, které mohlo být dramatičtější kvůli rozdílnému názoru jednoho důstojníka, ale to by zase rozbouralo proběhlou atmosféru z cvičení, takže v tohoto hlediska je to vlastně v pořádku. Takže suma sumárum, velmi odpočinkový film, a i když není vyloženě nezajímavý, diváci zaměřenější na akci se budou spíše nudit. ()