Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince Zemřel Gene Wilder 30.8.2016

  Zemřel Gene Wilder

  Alzheimerova choroba nám v neděli sebrala třiaosmdesátiletého herce Genea Wildera. Pokud jste viděli Producenty, Ohnivá sedla nebo Mladého Frankensteina, dobře víte, o koho jde. Tohle je ale jen zlomek Wilderova portfolia, které baví diváky již od šedesátých let. Syn ruských imigrantů z Milwaukee vystudoval herectví v Iowe a dotáhl to až na věhlasnou Bristol Old Vic Theatre School, z níž se odpíchl k divadelní kariéře. Ve 34 letech ale zazářil ve filmové klasice Bonnie a Clyde a následně se mu otevřely dveře do Hollywoodu. Wilder si tam mimo legend z parodií Mela Brookse střihnul hlavně Pana Wonku, doktora Rosse z allenovky Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) nebo lišáka z Malého Prince. V sedmdesátých letech pak začal i sám režírovat a v osmdesátých rozjel dlouholetou spolupráci s Richardem Pryorem. Jejich Lháři z roku 1991 byli posledním zářezem Wilderovy filmové kariéry. Před kamerou ale naposledy stanul až v roce 2003, když hostoval v seriálu Will a Grace, za což vyhrál cenu Emmy. Možná si ještě pamatujete loňské zprávy, že se Steven Spielberg snaží Wildera zlákat do sci-fi Ready Player One. Nakonec se mu to ale nepovedlo, takže se s nezastavitelným bavičem bohužel nerozloučíme na velkém plátně.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Scarlett Johansson a mrtvý striptér 29.8.2016

  Scarlett Johansson a mrtvý striptér

  Kolik ženských odpovědí na Pařbu ve Vegas už jsme dostali? Minimálně Holky na tahu, Ženy sobě a Matky na tahu, Hollywood ale pořád není u konce. Nejnovější dámská jízda se bude jmenovat Rock That Body, a protože je potřeba zvyšovat sázky, velkou rozlučkovou kalbu v ní doplní mrtvola. Přesně tak. Scarlett Johansson (Avengers), Demi Moore (Margin Call) nebo Kate McKinnon (Krotitelé duchů) se budou muset zbavit striptéra, jenž se bohužel nedožije rána. O režii se přitom postará Lucia Aniello (Broad City), a nám nezbývá než doufat, že tahle eRková komedie nesklouzne do vod podprůměru.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Rupert Wyatt chystá novou sci-fi 28.8.2016

  Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

  Režisér Zrození planety opic patřil v roce 2011 mezi nejobletovanější hollywoodské filmaře. Jeho úspěšný restart opičí ságy vydělal 481 milionů dolarů, Wyatt se ale kupodivu neujal pokračování. Místo toho natočil drama The Gambler a pilot seriálu TURN, od něhož se přesunul ke comicsovému Gambitovi s Channingem Tatumem. Jak to s ním dopadlo? Wyatt projekt opustil a vzal pilot televizního Vymítače ďábla. K celovečerákům se tedy vrátí až s novou sci-fi Captive State, kterou napsal se svojí manželkou Ericou Beeney. Co víme o zápletce? Bohužel vůbec nic. Od Wyatta se ale nebude čekat málo, tak doufejme, že po útěku od dvou blockbusterů chystá něco výjimečného.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Mendes to zkusí u Disneyho 27.8.2016

  Mendes to zkusí u Disneyho

  Sam Mendes se po Skyfallu a Spectre k bondovkám nevrátí. Momentálně chystá drama The Voyeur's Motel, jehož hlavní hrdina se stane nepohodlným svědkem vraždy, a teď ho zaujal dětský román Jakub a obří broskev. Jednu z nejznámějších knih Roalda Dahla natočil v roce 1996 Henry Selick. V nové verzi se ale od stop-motion animace posuneme k hranému filmu, s nímž chtějí u Disneyho navázat na Spielbergova Obra Dobra. Příběh malého Jakuba, který se začne kamarádit s obřím hmyzem, převede do scénáře Nick Hornby (Divočina, Brooklyn). Mendesovi tak kryje záda britský klasik, a pokud se něco nepokazí, nejspíš nás čeká další povedená pohádka.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Američtí Nedotknutelní mají režiséra 26.8.2016

  Američtí Nedotknutelní mají režiséra

  Ano, francouzský megahit s ochrnutým aristokratem a jeho živelným opatrovníkem se dočká remakeu. Pět let po tom, co Nedotknutelní vydělali 426 milionů dolarů, se jich ujme Neil Burger (Všemocný), jenž bude adaptovat scénář od Jona Hartmerea. Klíčoví samozřejmě budou herci, kteří už jsou také na palubě - zámořského Philippa si zahraje Bryan Cranston (Perníkový táta) a za Drisse nastoupí hrdina s tváří Kevina Harta (Centrální inteligence). Zbývá tak jen zařídit, aby předělávka zastínila 8. nejlepší a 12. nejoblíbenější film na ČSFD. Což, přiznejme si, novému týmu asi nikdo nezávidí.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince K Justice League se přidá Justice League Dark 25.8.2016

  K Justice League se přidá Justice League Dark

  Studio Warner Bros. buduje obrovský comicsový vesmír, který vedle řady sólových filmů nabídne i velké týmovky. Letos jsme viděli Sebevražedný oddíl, příští rok nás čeká Justice League a následně dorazí i Dark Universe, což bude převlečená Justice League Dark od Guillerma del Tora. Režisér Hellboye chystal velkou fantasy s Johnem Constantinem, Bažináčem, Deadmanem, Zatannou a démonem Etriganem před několika lety a původně neměla být propojená se světem Batmana a Supermana. Tyhle plány se ale změnily a poté, co del Toro projekt opustil, to s ním nevypadalo moc dobře. Jaká je situace nyní? Dark Universe je zpátky ve hře, a to pod dohledem Douga Limana, režiséra Na hraně zítřka. Liman kvůli filmu opustil x-menovského Gambita, jemuž se stále odsouvala premiéra. A bude hodně zajímavé sledovat, jak se popere se supertýmem, který bude (podobně jako Sebevražedný oddíl?) likvidovat méně nápadné nadpřirozené hrozby.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Ze Skryté identity bude seriál 24.8.2016

  Ze Skryté identity bude seriál

  Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou identitu. Práva na Scorseseho gangsterku, která získala 4 cenné Oscary, koupil Amazon. A ačkoliv zápletka zůstane stejná - mladý policista infiltruje zločineckou organizaci, zatímco se její člen dostává mezi ochránce zákona - scenárista Jason Richman (Česká spojka) má za úkol vymyslet nové postavy a přesunout děj z Bostonu do Chicaga. Snad se mu to nějak podaří. Konkurovat filmu, s nímž Scorsese konečně vyhrál zlatého plešouna, totiž nebude vůbec jednoduché.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Ron a Chuck chystají Podfu(c)k 23.8.2016

  Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

  Pamatujete si, jak seriálové Fargo znělo jako špatný nápad a vyklubala se z něj uznávaná pecka? Tak to samé se teď plánuje s Podfu(c)kem. Streamovací služba Crackle, která je zodpovědná třeba za talk show Comedians in Cars Getting Coffee, hodlá rozšířit své portfolio o desetidílný Podfu(c)k. Stejně jako u Farga ale nepůjde o pokračování nebo remake původního filmu, nýbrž o zbrusu nový seriál, který se pokusí zachytit atmosféru Ritchieho klasiky. V hlavní roli se objeví Rupert Grint (Ron Weasley s Harryho Pottera), jemuž budou sekundovat Ed Westwick (Chuck Bass ze Super drbny) a Dougray Scott (záporák z Mission: Impossible II). A pokud vás zajímá zápletka, ta se má přitom točit kolem krádeže zlata, po níž se hrdinové zapletou do londýnského podsvětí. Snad proklamovaná inspirace Fargem klapne. 16 let starý film s Pittem a Stathamem se totiž nebude dohánět snadno.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Budou Strážci Galaxie v Avengers 3? 22.8.2016

  Budou Strážci Galaxie v Avengers 3?

  Třetí díl Avengers má podtitul Infinity War a nejmocnější hrdinové světa se v něm poprvé střetnou s Thanosem. Fialový uberzáporák se objevil v potitulkových scénách Avengers i Avengers: Age of Ultron, tím ale jeho představování neskončilo. Dostal totiž vedlejší roli i ve Strážcích Galaxie, což vedlo ke spekulacím, že proti němu marvelácké týmy vyrazí pohromadě. Jaká je realita? Marvel zatím nic takového neoznámil. Zastávka Strážců ve třetích Avengers ale dává smysl, a co víc, na Facebooku ji bez okolků potvrdil Vin Diesel. Hlas Groota zřejmě nedbá marveláckých rozkazů, že je tenhle crossover stále tajemstvím. Tak uvidíme, co se bude dít dál, natáčení každopádně začíná v listopadu a premiéra nás čeká 3. května 2018.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Z marveláckých Runaways bude seriál 21.8.2016

  Z marveláckých Runaways bude seriál

  Joss Whedon se po úspěšné kariéře v televizi posunul o krok dál režií Avengers. O chvíli dříve se však zajímal o comicsovou týmovku Runaways, s níž to dlouho nevypadalo moc dobře. V Marvelu chtěli šestici teenagerů, kteří zjistí, že jsou jejich rodiče členové zločinecké organizace, co nejdřív poslat na velké plátno. Whedon ale dostal zásadnější úkol a Runaways podědil Peter Sollett (Rande na jednu noc), jen aby nenápadně zmizeli z filmového výhledu. Většina lidí si myslela, že už o nich nikdy neuslyšíme. Teď se jich ale ujala streamovací služba Hulu, pro kterou Josh Schwartz a Stephanie Savage (Super drbna) chystají pilot a následný seriál. Bude se odehrávat v populárním filmovém vesmíru? Vhledem k tomu, že do něj Marvel začlenil i tvorbu z Netflixu, by odpověď měla být kladná. Nikdo z Hulu to ale zatím nepotvrdil, tak uvidíme, jestli se Runaways náhodou netrhnou.

  (KarelR)
<< předchozí 1 2 3 4 97 194 290 386

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince Prague Harley Days už první zářijový víkend! 23.8.2016

  Prague Harley Days už první zářijový víkend!

  Ikonické stroje Harley-Davidson, které byly v minulosti mnohokrát hvězdami řady filmů, ovládnou první zářijový víkend Prahu. 3. ročník Prague Harley Days se blíží. Už 2. – 4. září tak ožije holešovické v duchu Harley-Davidson, burácejících motorů, silných strojů, večerního programu, koncertů, family a wellness zóny. V nabitém programu nechybí ani zkušební jízdy na motocyklech H-D zdarma, ale také kaskadérská show, která je jedním z lákadel akce. U toho nesmíte chybět!

   

  Jaký je svět ze sedla Harley-Davidson konečně budete moci okusit na vlastní kůži díky H-D demo trucku a testovacím jízdám zdarma. K dispozici bude 23 motocyklů aktuální modelové řady, které můžete všechny během tří dnů otestovat a poznat osobitý jízdní styl těchto ikonických motocyklů. Zjistěte, jak se cítily hvězdy jako Mickey Rourke, Arnold Schwarzenegger nebo Bruce Willis v legendárních filmech právě na těchto motocyklech. Motocykly H-D budou hrát hlavní roli i při spanilé jízdě, která je v plánu hned druhý den akce, tedy 3. září od 10 hodin. Kolona 1 500 motocyklů vyrazí od holešovického směrem do centra. Spanilá jízda pak vyvrcholí na Staroměstském náměstí, které na několik desítek minut obsadí více než tisíc harleyářů.

   

  Lákavým a unikátním bodem programu je letos i kaskadérská show, která se dočká účasti evropské kaskadérské hvězdy Macieka Dopa Beliksiho. Ten je prvním oficiálním kaskadérem Harley-Davidson střední a východní Evropy a s motocyklem Sportster Iron dokáže neuvěřitelné kousky. Show ocení zejména milovníci adrenalinové zábavy, kteří budou mít jedinečnou šanci seznámit se s možnosti a hranicemi, kam až lze s motocyklem zajít a co vše je možné na něm předvést. Speciálně na Prague Harley Days poznají neuvěřitelné triky a kousky, které skuteční mistři s motocyklem svedou a které možná doteď znali je z filmových pláten. Návštěvnicí se mohou těšit například na motocykl, který se v rukou kaskadéra stane doslova nástrojem celé show.

   

  Akce pochopitelně nezapomíná ani na nejmenší, pro které je připravena Mattel family zóna. V té se mohou zabavit jak panenkami Barbie a Monster High, tak třeba i autíčky Hot Wheels, autodráhami nebo řadou workshopů. Ženy si pro změnu mohou odpočinout v relaxační zóně, kde si mohou dopřát masáže či kadeřnické a kosmetické služby. Vstupenky lze zakoupit na: www.pragueharleydays.cz, za 300 Kč na všechny 3 dny. Vstupné platí jen muži. Více na: www.pragueharleydays.czwww.harley-davidson.cz

 • Obrázek k novince Detektivní příběh z Noir Film Festivalu 2016 14.8.2016

  Detektivní příběh z Noir Film Festivalu 2016

  Tam, kde ulice končí, tam, mezi náhrobními kameny, se v noci, ve které přišel ďábel, ve víru scházejí králové ulice. Tam, ve středověkém hradě, sídlí posedlá královna Alžběta, jejíž rozdvojená duše se odráží v temném zrcadle. Tam, kde se v uličce přízraků ocitá žena na útěku, která jako padlý anděl prchá před svou temnou minulostí. Tam se rozehrává detektivní příběh o vyvraždění rodiny Greenů, který přichází řešit polda se surovou kůží, jehož jistí odstřelovač a jeho čtyřicet pušek. A tvrdí, že jsou vrahové mezi námi...


  Ponořit se do příběhů všech těchto (anti)hrdinů umožní už počtvrté Noir Film Festival, který příští týden ve čtvrtek 18. 8. otevírá brány hradu Křivoklát, kde po čtyři dny bude hostit všechny příznivce temných noirových snímků. V deseti programových sekcích bude uvedeno celkem čtyřicet projekcí. Psychoanalýza filmových hrdinů se bude rozebírat v sekci Freudovský noir, Noirový western poukáže na průniky jednotlivých žánrů a specifickou atmosféru jednoho z nejkrásnějších měst světa poodhalí noiry ze San Franciska. Odtud na Křivoklát dorazí i ctěný host, filmový historik a noirový odborník na slovo vzatý, Eddie Muller, vůdčí osobnost amerického festivalu NOIR CITY a prezident Film Noir Foundation, jejímž posláním je hledat a uchovávat noirové snímky v co nejvyšší možné kvalitě na 35mm kopiích.


  Festival dále připomene osobnost režiséra Otty Premingera, vliv spisovatele Jamese Ellroye a poctí letošní stoleté jubilanty Olivii de Havilland a Kirka Douglase. Geografické přesahy filmu noir budou tentokrát reprezentovat snímky z Německa a tradičně nebude chybět noirem prosáklá domácí tvorba, konkrétně tituly Československé televize z 60. a 70. let. Zpestřením budou speciální projekce HBO včetně maratonu oceňovaného českého seriálu Mamon a zvláštní uvedení trojice snímků, mezi nimiž tou největší perlou bude němá Královna Alžběta z roku 1912 s hudebním doprovodem violoncellistky Terezie Kovalové, na níž tematicky naváže doprovodné divadelní představení Ještěrka na slunci Divadla v Řeznické. Alternativu k filmům nabídnou i autorská čtení dvou povídek Petry Soukupové a Jiřího Walkera Procházky z chystané sbírky Praha Noir. Kompletní program včetně anotací jednotlivých filmů najdete na webu festivalu a podrobné informace naleznete i na jeho sociálních sítích (Facebook, Twitter).

 • Obrázek k novince SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna 1.8.2016

  SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

  David Koller, Dasha, Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Ondřej Ruml, Michal Dvořák a další hvězdy v sobotu 27. srpna vystoupí na velkolepém multimediálním koncertu filmové hudby pod poděbradským zámkem na obou březích Labe. Mimořádným hudebním zážitkem vyvrcholí program celodenního „traileru", představujícího nový Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady. Zazní největší hudební skladby z filmů například Amerika, Star Wars, Indiana Jones, Schindlerův seznam, Piráti z Karibiku, Shrek, Robin Hood, James Bond, Čelisti. To vše v podání Soundtrack Orchestra pod vedením Martina Kumžáka. Koncert bude doprovázen multimediálními videoprojekcemi a mapingem na obvodové zdi zámku ze strany náměstí a od Labe.

   

  Součástí večerního koncertu v režii Michala Cabana bude i představení podoby festivalové ceny. Autorem festivalové ceny z křišťálu, stylové trofeje ve tvaru „repráčku", je akademický sochař Stefan Milkov, známý a respektovaný výtvarník a také hudebník, mimo jiné spoluautor originálních kytar. Večerní hudebně-vizuální show bude možné sledovat ZDARMA! z Jiřího náměstí, mostu či protějšího břehu řeky, v prodeji je od 1. 7. pouze část vstupenek na místa do uzavřeného prostoru bezprostředně pod hudební scénou. „V sobotu 27.8, chceme v Poděbradech předvést všem návštěvníkům koncept „Festivalu Nových Forem" a ukázat nové způsoby prezentace filmové hudby. Chceme představit nový hudebně zábavný koncept s interaktivními a pohybovými aktivitami pro celou rodinu. Filmová hudba není jen velký symfonický orchestr, ale obsahuje všechny žánry včetně rockové a elektronické hudby. S touto bezbřehou pestrostí chceme citlivě zacházet a ukazovat tak návštěvníkům nová hudební dobrodružství, kterými filmová hudba bezesporu je! :-)" říká Michal Dvořák, ředitel a iniciátor nového rodinného festivalu SOUNDTRACK Poděbrady.


  Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady, první a jediný svého druhu v České republice, je unikátní oslavou filmové hudby všech žánrů a forem. Jedinečný je nejen zaměřením na filmovou hudbu, ale také orientací na nové formy, multimédia, nejmodernější technologie, proměňující pasivní poslech v interaktivní zážitek. Veřejnosti se poprvé představí právě v sobotu 27. srpna celodenní „ochutnávkou", předznamenávající oficiální 1. ročník, který se uskuteční koncem srpna příštího roku.


  Sobotní program nabídne řadu atrakcí a zábavných aktivit pro celou rodinu. K dispozici bude speciální Red Bull autobus, půjčovna kol Scott, festivalová tančírna. Lázeňský park obsadí živí hudebníci a návštěvníci zde též naleznou velkoformátové projekce, na kterých budou prezentovány budoucí místa a sekce festivalu. Více informací na soundtrackfestival.cz

 • Obrázek k novince Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST 14.7.2016

  Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

  Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první poloviny roku 2016. Kinaři se rozhodli v létě potěšit své věrné fanoušky v podobě lístků do kina za jednotnou atraktivní cenu 69,- Kč za vstupenku. V červenci se uskuteční desáté vydání divácky úspěšné přehlídky, která probíhá vždy dvakrát do roka (zima a léto) a koná se od roku 2011.

   

  Program BEST FILM FESTU je opět žánrově pestrý, dramaturgy přehlídky byli sami diváci. Diváci se můžou těšit na Oscary ověnčené snímky tohoto roku: dramata natočená podle skutečné události z prostředí investigativních novinářů Spotlight a z prostředí finančníků z Wall Street Sázka na nejistotu, western REVENANT Zmrtvýchvstání s excelujícím Leonardo DiCapriem a životopisné drama Dánská dívka s úchvatnou švédskou herečkou Alícii Vikander. Dále se budou promítat divácky oblíbené zahraniční tituly: western od kultovního tvůrce Quentina Tarantina Osm hrozných či vizuální skvost - meditativní snímek od italského režiséra Paola Sorrentina Mládí. Na programu jsou rovněž francouzské dokumenty: strhující portrét proslulého herce Belmondo a jedinečný snímek natáčený čtyři roky po celé Evropě Příběh lesa. Na přehlídkce nechybí ani animovaná sekce, např. osudy legendárního chlapce Mauglího v Knize džunglí či podívaná o velkolepém městě všech zvířat Zootropolis: Město zvířat.

   

  Z českých filmů jsou zastoupeny letošní divácky nejnavštěvovanější domácí tituly: životopisné drama Lída Baarová a tragikomedie Teorie tygra. Nechybí zde oceněné snímky s úspěchem putující po zahraničních festivalech: dramata Rodinný film a Já, Olga Hepnarová. Na programu jsou také dokumenty: unikátní portrét prvorepublikové hvězdy Lídy Baarové od Heleny Třeštíkové Zkáza krásou či zdařilé road movie Dana Pribáně Trabantem do posledního dechuKompletní program přehlídky najdete na www.bestfilmfest.cz

 • Obrázek k novince 51. MFF Karlovy Vary 9.7.2016

  51. MFF Karlovy Vary

  51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc akreditovaných účastníků. Během festivalu proběhlo 455 projekcí a bylo prodáno 135 292 vstupenek.

   

  Jako každý rok i letos na festival zavítala zvučná jména ze světa filmového průmyslu. Úvod festivalu obohatil svou přítomností americký herec Willem Dafoe, který obdržel Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Světovou premiéru filmu Anthropoid přijela na festival uvést delegace tvůrců, kteří se na jeho vzniku podíleli. V čele s režisérem Seanem Ellisem se této události zúčastnili i Jamie Dornan, Toby Jones, Aňa Geislerová, Alena Mihulová a Václav Neužil. Velkým tahákem byla letos přítomnost amerického herce Michaela Shannona. Svůj animovaný film Anomalisa, který si vysloužil i nominaci na Oskara, přijel do Karlových Varů osobně uvést scénárista a režisér Charlie Kaufman. Prohlásil, že v budoucnu by se rád vrátil k animaci a rád by natočil animovaný horor, ale strašidelný, ne roztomilý ve stylu Tima Burtona. Z hvězdných návštěvníků nelze opomenout francouzského herce Jeana Rena, který přijel uvést projekci legendárního filmu Leon (1994) a na festivalu si osobně převzal Cenu prezidenta MFF KV.

   

  Udílení hlavních ocenění 51. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech proběhlo 9.7. 2016 po devatenácté hodině. Křišťálovým glóbem se bude moci chlubit maďarský snímek Rodinné štěstí, který natočil režisér Szabolcs Hajdu. Zvláštní cenu poroty získal snímek Zoologie. Nejlepším režisérem letošního festivalu se stal Slovinec Damjan Kozole, díky dramatu Noční život. Cenu pro nejlepší herečku si odnesla Zuzana Mauréry za svou roli ve filmu Učitelka. V soutěži na Východ od západu zvítězil film z Gruzie Dům těch druhých.

   

  V hlavní soutěžní sekci se uživatelům ČSFD.cz líbily nejvíce filmy Rodinné štěstí a Učitelka. V soutěži Na východ od západu to potom bylo drama Vymahač a komedie Takoví normální vozíčkáři. V soutěžní sekci dokumentů nejvíce zaujaly český Normální autistický film a americká Věž. V hlavním programu nesoutěžních filmů nadchly diváky drama Rande pro šílenou Mary a dokument Malá sokolnice. V dalších sekcích to pak byly filmy Toni Erdmann, Animovaný život, Jsem tady!, Čtvrté místo, Co se mnou uděláš nebo Božské. Celkový přehled vítězů naleznete v sekci Ocenění.

  (Tuax)
 • Obrázek k novince Vlk z Královských Vinohrad soutěží ve Varech 1.7.2016

  Vlk z Královských Vinohrad soutěží ve Varech

  Vlk z Královských Vinohrad, celovečerní hraný film režiséra Jana Němce, reprezentuje Českou republiku v oficiální soutěži Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary 2016. V autobiografickém filmu legendárního představitele československé nové vlny ztvárnil hlavní roli mladého režiséra Jiří Mádl, alter ega vypravěče se ujal Karel Roden. Reálnými životními zážitky inspirovaný film volně vychází z Němcovy povídkové knihy Nepodávej ruku číšníkovi a pozoruje jeho životní osudy od šedesátých let 20. století do současnosti. „Film má v názvu Vlka, tvora divokého, lstivého, neovladatelného. Vlk v rouše beránčím a naopak. Film zachycuje místa činu, autentický dialog, autorský komentář, archívy pravé i falzifikáty. To, co je ve filmu, se skutečně stalo a John Jan to skutečně prožil. I když, pravda, občas to trochu nafouknul." Jan Němec

   

  Jan Němec (12. července 1936 - 18. března 2016) obsadil do role mladého režiséra Jiřího Mádla. Po několika letech příprav Němec zahájil natáčení s Mádlem na filmovém festivalu v Cannes v létě 2015, kde zaznamenali osudový rok 1968. Právě události roku 1968, jak je Němec prožil na festivalu v Cannes, jsou ústředním bodem vyprávění filmu Vlk z Královských Vinohrad. Tři zástupci české nové vlny včetně Němce měli tehdy šanci získat Zlatou palmu. Levicoví francouzští filmaři v čele s Jean-Lucem Godardem a François Truffautem pod vlivem revolučních studentských bouří festivalovou soutěž předčasně ukončili. Osudovou ránou Němcovy slibné mezinárodní kariéry byl příjezd ruských tanků do Prahy. Jiří Mádl vzpomíná na režiséra Jana Němce s úctou: „Bylo mi potěšením s panem Němcem pracovat, užíval jsem si každý den, jak jen to šlo. Bylo mi ctí." Roli režiséra - vypravěče - ztvárnil Karel Roden, který již v minulosti několikrát s Janem Němcem spolupracoval. „Kromě Cannes se film se natáčel v Praze, v New Yorku, v Californii, i na festivalu v Karlových Varech, kam se ve vzpomínce na Jana Němce symbolicky film vrací." říká producent filmu Tomáš Michálek.


  Dokončovacích prací se ujal režisér Tomáš Klein spolu s dramaturgem a kreativním producentem Jakubem Felcmanem a střihačem Josefem Krajbichem, s nimiž Němec pracoval na hrubém střihu. Kameramanem snímku byl Němcův dlouholetý spolupracovník Jiří Maxa. „Jan Němec tvořil filmy pro všechny, ale tak aby nehypnotizoval, aby budil, provokoval, vzrušoval, rozrušoval.", uvádí Jakub Felcman. Světová premiéra proběhně 2. 7. 2016 na MFF Karlovy Vary, distribuční premiéra potom 15. 9. 2016 (Artcam). Další informace na www.ceskatelevize.cz/vlk.

 • Obrázek k novince „Tarantinovský“ western zvítězil ve filmových cenách Artur 28.6.2016

  „Tarantinovský“ western zvítězil ve filmových cenách Artur

  Celkem bylo do soutěže začínajících filmařů zařazeno 16 filmů, z toho 2 detektivky, 1 pohádka, 3 černé komedie, 3 dramata, 4 sci-fi a 3 westerny. Do užších nominací se probojovalo celkem 7 filmů od 5 různých teamů. Ceny byly předány ve studiích televize ÓČKO, na sestřih toho nejlepšího ze slavnostního večera se podívej ve videu.

  Drama Limbonaut sklidilo chválu za "podmanivý obraz" od Ivy Hejlíčkové, programové ředitelky LFŠ. Autor této zfilmované básně, Jan Kellner, si proto odnesl cenu za nejlepší kameru. Zajímavá hádanka a slušně natočený příběh sci-fi snímku Parallel vynesl Martinu Kolembáři cenu za střih. Za nejlepší scénář byl odměněn Tomáš Rosa díky černé komedii Pravidla podnikání, na které ocenila režisérka Marta Ferencová "pointování a nastavení charakteru postav."

  Detektivka Laskonka měla hned dvě želízka v kategorii herecký výkon. Nakonec bodovala herečka Michaela Jadrná v roli vyšetřovatelky a porazila tak svého filmového kolegu, sklepáka, Petra Kouteckého i začínajícího youtubera Martina Donáta z konkurenčního snímku Hodný, Zlý a Opilý. V posledních dvou kategoriích si pro cenu došel opět Martin Kolembář a stal se tak trojnásobným vítězem. Za režii a nejlepší film se ovšem uplatnil s jiným snímkem než v případě střihu. Vítězným filmem se totiž stal jeho "tarantinovský" western Me and My Monkey.

  "Letošní ročník byl rozhodně vtipnější a kvalitativně se jednotlivé složky více rozprostřely mezi jednotlivé filmy," zhodnotil výsledky letošního Artura jeden ze členů poroty Martin Pomothy.

 • Obrázek k novince Když na filmový festival, tak do Hradiště 26.6.2016

  Když na filmový festival, tak do Hradiště

  Letní filmová škola Uherské Hradiště letos totiž slibuje opravdu pestrou podívanou. A to nejen, co se filmů týče. Programové bloky, jakými jsou mimo jiné Fokus, zaměřený na Filipíny, či Inventura, která nechá retrospektivou nahlédnout do tvorby i života velikána Luchina Viscontiho, mluví samy za sebe. A co teprve Polská škola, němé počátky sci-fi či král braku Roger Corman... Nicméně samozřejmě nebudou uspokojeni jen cinefilní návštěvníci (myšleno v dobrém). Na své si přijdou i fandové stroryboardů, kteří budou moci zavítat na workshop Kurta van der Basche a nahlédnou tak pod ruce muži, jenž se podílel například na filmech Star Wars či Atlas mraků. Letní akademie s Muchowem či Jarchovským poodkryje zájemcům tajemství filmové hudby i vzniku scénáře a přední slovenská herečka Emília Vášáryová pak své příznivce postupně provede její bohatou uměleckou kariérou.

   

  Milovníky divadla čekají inscenace legendární Vostopětky či brněnské Husy na provázku. Nevynechá se ale ani klasika, William Shakespeare zemřel před 400 lety a „Filmovka" na něj společně s Martinem Hilským důstojně zavzpomíná. Nesmíme zapomenout, že mluvíme o festivalu. K němu neodmyslitelně patří i večerní život. Ten rozezní hvězdy, jakými jsou například Aneta Langerová, skupina Mňága a Žďorp nebo The Plastic People of the Universe. Komornější atmosféru naopak přinese kostelní koncert předního violoncellisty Jiřího Bárty. Chvíle, které si návštěvníci nenaplní filmy, mohou trávit v nově připravené work&shop zóně, na výstavách nebo vernisážích či v parku se zmrzlinou. Ani na nejmenší diváky nebude zapomenuto, program pro ně bude připraven v divadelním stanu. Do konce června jsou k dispozici zvýhodněné akreditace, ke kterým získají návštěvníci k celofestivalové akreditaci jako bonus měsíční předplatné Respektu v digitální podobě. Více informací k jednotlivým programovým blokům, odbornému i doprovodnému programu a akreditacím naleznete na stránkách www.lfs.cz

 • Obrázek k novince Cena Pavla Kouteckého 17.6.2016

  Cena Pavla Kouteckého

  Cenu Pavla Kouteckého za nejlepší dokument získala režisérka Kristýna Bartošová za snímek Nebezpečný svět Rajka Dolečka. Mladá režisérka s kořeny v Bosně se v něm vydává za stárnoucím profesorem, dietologem Dolečkem, hledat recepty na život těla i duše. Snímek se snaží najít odpověď na otázku, jakou radu může mladá dívka získat od člověka, který je srbským nacionalistou a blízkým přítelem Ratka Mladiče. Cenu za nejlepší krátký dokument získala v historii Ceny Pavla Kouteckého letos poprvé režisérka Veronika Lišková za film s názvem Kohoutková o loňské havárii vody a s ní spojené epidemii, která postihla pražské Dejvice. Režisérka Kristýna Bartošová převzala na slavnostním večeru vyhlášení laureátů desátého ročníku Ceny Pavla Kouteckého v Divadle Archa kromě sošky od sklářského výtvarníka René Roubíčka také odměnu sto tisíc korun. Režisérka Veronika Lišková za svůj krátký dokument převzala odměnu dvacet tisíc korun a objekt ceny od mladého výtvarníka Petra Šetlíka. Partnerem finančních odměn režisérům je Nadační fond Avast.

   

  Letos uplynulo 10 let od okamžiku, kdy při natáčení v Praze tragicky zahynul jeden z nejvýraznějších českých filmařů Pavel Koutecký, jenž by letos oslavil šedesátiny. Koutecký byl jedním z nejosobitějších dokumentaristů. Součástí letošní Ceny Pavla Kouteckého byly letos veřejné projekce jeho filmu Drahý Mistře – Josip Plečnik, architekt Pražského hradu přímo v prostředí Plečnikových architektonických děl, konkrétně na Pražském hradě a na náměstí Jiřího z Poděbrad vedle kostela Nejsvětějšího Srdce Páně. Kouteckého přátelé a kolegové v čele s producentkou Jarmilou Polákovou ze společnosti Film & Sociologie, Igorem Blaževičem z festivalu Jeden svět a Ondřejem Hrabem z Divadla Archa krátce po jeho smrti založili Cenu Pavla Kouteckého. Ta vzdává hold tvorbě tohoto filmaře. Kritéria výběru nominovaných filmů tak určují především zásady, které Pavel Koutecký zastával v životě i práci: profesionální úroveň všech složek filmové řeči (kamera, zvuk, hudba, střih), respekt ke každému člověku nebo absence manipulace.

   

  Do nominací na Cenu Pavla Kouteckého se letos probojovalo celkem pět celovečerních a nově pět krátkých dokumentů. Cena spojená se jménem Kouteckého je udělována jeho pokračovatelům, trpělivým pozorovatelům světa se schopností sdělit své pocity a postřehy filmem. Cenu v minulých letech převzali režiséři Jan Šikl, Filip Remunda s Richardem Komárkem, Tomáš Škrdlant, Martin Ryšavý, Linda Jablonská, Klára Řezníčková, Pavel Abrahám spolu s Tomášem Bojarem, Bára Kopecká a Jana Ševčíková. Cena Pavla Kouteckého je spojená s finanční odměnou 100 tisíc korun pro režiséra celovečerního vítězného snímku a 20 tisíc korun pro režiséra krátkého dokumentu. Partnerem těchto cen je Nadační fond Avast. Jako připomenutí výrazné filmařské osobnosti Pavla Kouteckého uvede v sobotu 11. června ČT art cyklus Kouteckého dokumentů Je nám ctí... Pavel Koutecký - 60 let.

 • Obrázek k novince Nejlepší české filmy v Letním UPC MAX kině 13.6.2016

  Nejlepší české filmy v Letním UPC MAX kině

  Centrum Černý Most pro vás připravilo ve spolupráci s filmovým kanálem Prima MAX skvělé filmové večery plné toho nejlepšího z české kinematografie. Od 23. června, kdy proběhne slavnostní zahájení UPC MAX kina za účasti oblíbených herců a tvůrců, budou čtvrtky na střeše nákupního centra patřit českým filmovým peckám. Přijďte si užít filmové večery se skvělou atmosférou na MAX a vyberte film, který získá divácké ocenění MAX Cena 2015.


  Unikátní projekt letního kina nabídne od 23. června do 25. srpna deset nejlepších filmů z uplynulého roku. Centrum Černý Most vám navíc UPC MAX kino díky spolupráci se CineStarem a FTV Prima přinese úplně zadarmo! Finálovou desítku filmů z celkových padesáti snímků roku 2015 vybrala odborná porota složená z těch největších osobností české kinematografie a filmového světa. Na základě jejich výběru se tedy můžete těšit nejen na koprodukční filmy televize Prima, ale i další kvalitní snímky. Slavnostní zahájení bude moderovat Libor Bouček. Každé projekci bude od 19:30 předcházet autogramiáda herců a tvůrců promítaného snímku, kteří se s vámi poté podělí o zážitky ze vzniku filmu. Samotné promítání vyvrcholí spolu se západem slunce, tedy po 21. hodině.
  Každý film budete moci ohodnotit na webu www.maxkino.cz, ten nejlepší film pak získá diváckou filmovou MAX Cenu 2015 a vy získáte vstupenky do CineStaru na ty nejnovější filmové trháky.

   

  MAX Cenu 2015 navrhne talentovaný mladý designer Vladimír Staněk, který coby hlavní návrhář mužského oblečení a doplňků stojí za úspěšnými kolekcemi značky Pietro Filipi. Časopis Forbes ho navíc letos zařadil mezi 30 nadějných Čechů pod 30 let. Více informací ZDE.

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace