Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince Jon Favreau chystá remake Lvího krále 29.9.2016

  Jon Favreau chystá remake Lvího krále

  Režisér prvních dvou Iron Manů si letos dopřál velký comeback. Jeho hraná/digitální Kniha džunglí vydělala 965 milionů dolarů, což znamená jediné - už se dávno pracuje na pokračování. Favreau ho měl i režírovat, teď to ale není úplně jisté. U Disneyho mu totiž nabídli zajímavější projekt, a to moderní předělávku Lvího krále. Animovaná klasika z roku 1994 se za poslední dvě dekády proměnila v muzikálový megahit. Není proto divu, že by se měla stejně jako Kniha džunglí vrátit do kin, kam jí taktéž pomohou nejnovější trikové technologie. Dokáže Favreau zopakovat letošní malý zázrak? Anebo remake Lvího krále akorát naštve spoustu lidí? To se dozvíme za nějaké dva roky, o mohutných tržbách ale nikdo nepochybuje, že?

  (KarelR)
 • Obrázek k novince MacGruber se vrátí do akce? 27.9.2016

  MacGruber se vrátí do akce?

  Šílená komedie MacGruber (u nás jako Super Mac), která před šesti lety zparodovala MacGyvera, byla těžkým propadákem. Film vydělal jen 9 milionů dolarů, v dalších letech o něj ale byl takový zájem, že se konečně chystá dvojka. Na Twitteru to potvrdili přímo Will Forte a režisér Jorma Taccone, kteří začali psát scénář a doufají, že s ním získají potřebné finance. Fandové MacGrubera tak můžou pomalu začít slavit, zbytek internetu ale zajímá jediné – těší se na dvojku i Christopher Nolan, který prý na MacGrubera nedá dopustit?

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Doctor Who se objeví v novém seriálu 26.9.2016

  Doctor Who se objeví v novém seriálu

  Jak možná víte, Doctor Who cestuje časem už od 60. let. Televizní legenda se zatím dočkala dvanácti inkarnací a došlo i na několik spin-offů, zejména drsný Torchwood a rodinná Dobrodružství Sarah Jane. Co značku čeká dál? V dubnu 2017 začne desátá (respektive šestatřicátá) série, už 22. října 2016 má ale premiéru nový spin-off Class z pera Patricka Nesse (Volání netvora: Příběh života). S podivnými monstry budou tentokrát bojovat 4 studenti ze slavné Coat Hill Academy. A jak jste uhodli z titulku, účast přislíbil i Peter Capaldi (aka dvanáctý Doctor Who), který se zastaví minimálně v první z osmi chystaných epizod!

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Sam Neill se potká s Thorem 25.9.2016

  Sam Neill se potká s Thorem

  Cate Blanchett, Jeff Goldblum, Karl Urban... ve třetím Thorovi nebude o slavné herecké přírůstky nouze. V Marvelu očividně dělají všechno proto, aby přišli s impozantním závěrem trilogie, a teď máme další důvod, proč se na něj těšit - ve filmu se totiž objeví i Sam Neill. Novozélandský herec teď propaguje svoji novou komedii Hon na pačlověky. A aby vyvážil smutnou zprávu, že se pořád nechystá vrátit mezi dinosaury, prozradil, že si střihnul malou roli v epické marvelácké fantasy. Důvod je samozřejmě nasnadě - Thorův kosmický výlet s Hulkem má na starost Taika Waititi, režisér Honu na pačlověky. A jako by nestačilo, že se v něm sejdou dva nejmocnější Avengeři, navrch dostaneme i dvě hvězdy legendárního Jurského parku. Potkají se Neill a Goldblum v jedné scéně? O tom zatím nepadlo ani slovo. Waititi je ale známý šprýmař, takže je nejspíš nechá komentovat duel Hulka s vesmírným tyranosaurem...

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Fruit Ninja míří na velké plátno 24.9.2016

  Fruit Ninja míří na velké plátno

  Ačkoliv Angry Birds vydělali 346 milionů dolarů a Warcraft 433 milionů dolarů, kvůli rozdílným rozpočtům (73 milionů vs. 160 milionů) se nejspíš dočká pokračování jen první jmenovaný film. Co to znamená pro Hollywood? Že je lepší zadaptovat zábavnou mobilní hru než epickou žánrovou sérii, a proto se místo debat o Mass Effectu nebo Deus Ex řeší Fruit Ninja. Ano, jedna z nejstahovanějších mobilních her se dočká filmové verze. Postará se o ní Tripp Vinson, producent San Andreas nebo Cesty do středu Země, a správně tušíte, že půjde o dobrodružnou komedii pro celou rodinu. Co zápletka? Ta se má točit kolem bandy outsiderů, kteří se musí stát "ovocnými ninjy" a zachránit celý svět. Nejspíš tedy půjde o parodii apokalyptických filmů, jak nám ale předvedly Pixely, trefit tenhle balanc nebude zrovna snadné...

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Režisér Warcraftu chystá temnou sci-fi 23.9.2016

  Režisér Warcraftu chystá temnou sci-fi

  Duncan Jones měl letos zachránit videoherní adaptace, moc se to ale nepovedlo. Jeho Warcraft sice vydělal krásných 433 milionů dolarů, 90% tržeb se ale sesbíralo mimo Ameriku a o pokračování se zatím mlčí. Syn legendárního Davida Bowieho každopádně nezahálí. Po Moonu a Zdrojovém kódu totiž chystá další sci-fi, tentokrát o němém barmanovi, který hledá svoji lásku ve futuristické Casablance. Kdo se objeví v hlavní roli? Duncan nadělí další velkou šanci Alexanderu Skarsgårdovi (Legenda o Tarzanovi) a na place se zastaví i Paul Rudd nebo Sam Rockwell. Film nazvaný Mute má být navíc propojený s Moonem, tak uvidíme, jestli se odehrává ve stejném vesmíru, anebo to znamená něco úplně jiného.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Jared Leto si zahraje Andyho Warhola 22.9.2016

  Jared Leto si zahraje Andyho Warhola

  Vrátit se po čtyřleté pauze oscarovou rolí zní nemožně, právě to ale dokázal Jared Leto. Od Klubu poslední naděje jsme ho pro změnu neviděli tři roky, než se objevil jako Joker v Sebevražedném oddílu, teď už nám ale chybět nebude. Leto se brzy objeví v samurajském akčňáku The Outsider a ve dvojce Blade Runnera. Jeho další obrovskou rolí pak bude Andy Warhol, legendární pop artová ikona 60. let. Warhola už si samozřejmě zahrála řada schopných herců od Guy Pearce po samotného Davida Bowieho. Teď nás ale čeká plnokrevná biografie, v níž bude scenárista Terence Winter (Impérium - Mafie v Atlantic City, Vinyl) adaptovat knihu Warhol: The Biography od Victora Bockrise. Ano, filmu ještě chybí jeden klíčový element - režisér. Jeho hledání by ale nemělo být těžké, protože kdo by nechtěl vést Leta do další oscarové bitvy?

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Čeká nás další Šílený Max? 19.9.2016

  Čeká nás další Šílený Max?

  Režisér George Miller několikrát zdůraznil, že si po loňské popcornovce Šílený Max: Zběsilá cesta dopřeje oddych. Film měl sice být první částí trilogie, další dva díly se ale začnou chystat až poté, co si Miller oddychne u menšího filmu. Promění se tyhle plány v realitu? Dlouho to tak vypadalo. Australský deník Herald Sun teď ale tvrdí, že Miller chystá prequel čtvrtého Šíleného Maxe, jehož hlavní hrdinkou bude Furiosa s tváří Charlize Theron. Film je prý v preprodukci a natáčení začne už letos. Což jsou dost odvážná tvrzení vzhledem k tomu, že popírají všechno, co se doposud dělo. Proč by Miller najednou otočil? Proč by se rozhodl pro prequel, když Furiosa to nejzásadnější dokázala ve Zběsilé cestě? A proč by se celý projekt držel v tajnosti, když by jeho oznámení všem pouze prospělo? Zkrátka to celé moc nedává smysl, tak uvidíme, jestli se z toho vyklube velká kachna nebo malý zázrak.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem? 17.9.2016

  Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

  Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry Caleba a Codyho, aby se film vůbec mohl dokončit. Do hry samozřejmě vstoupila i spousta počítačových triků. A právě ty by mohly úřadovat znovu, jelikož se zvažuje Paulův návrat v Rychle a zběsile 8. V tuhle chvíli jde o dost nejisté plány na (zřejmě kratičké) cameo. Caleb Walker nicméně prozradil, že Vin Diesel shání požehnání jeho rodiny a společně s Universalem přemítá o tom, zda by byl Paulův návrat dobrý nebo špatný nápad. Internet se zatím přiklání k možnosti číslo dvě - digitální ujištění, že se má filmový Brian O'Conner dobře, fanoušky spíš děsí. Tak uvidíme, jak rychle ho Diesel zavrhne, aby si své věrné naklonil zpět.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince V pravé poledne čeká remake 17.9.2016

  V pravé poledne čeká remake

  Westerny v posledních letech slaví opatrný comeback. Opravdová kuráž vydělala 252 milionů dolarů, Nespoutaný Django si došel pro 424 milionů a za úspěch se dá považovat i 155 mega, jež nastřádala konverzačka Osm hrozných. Ano, klíčem byl rozumný rozpočet a výrazný režijní dohled. Což bohužel nepochopili u Disneyho, kde narvali 215 milionů do Osamělého jezdce a vyrobili tak jeden z největších propadáků dekády. Má tedy žánr budoucnost nebo ne? O tom rozhodnou tržby nadcházejícího remakeu Sedmi statečných. Společnost Relativity Media mu ale očividně věří, jelikož se chystá remakeovat V pravé poledne. Žánrová klasika o šerifovi, který odmítá utéct z nerovného boje, se přesune do současnosti na americko-mexickou hranici. A ačkoliv se zatím neví nic dalšího, přenést komorní zápletku do světa mobilů rozhodně nezní jako lehký úkol...

  (KarelR)
<< předchozí 1 2 3 4 98 195 292 389

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince 20. MFDF Ji.hlava představí i Billa Morrisona 28.9.2016

  20. MFDF Ji.hlava představí i Billa Morrisona

  Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava na konci října oslaví svůj jubilejní 20. ročník speciální sekcí Ji.hlavský manifest. Ta vrátí na plátna kin ikonické filmy uvedené v Jihlavě od roku 1997, kdy festival vznikl. Každý ročník bude zastoupen jedním snímkem. Již dva týdny před zahájením festivalu bude na Masarykově náměstí v Jihlavě otevřena výstava přibližující historii MFDF Ji.hlava i fenomén dokumentárního filmu.


  Do Ji.hlavy zavítá americký experimentální filmař Bill Morrison, program představí ruskou filmovou avantgardu i průřez islandskou kinematografií včetně režisérské masterclass tamní legendy Fridrika Thora Fridrikssona. Na pozvání MFDF Ji.hlava, jako host Inspiračního fóra, přijede do Česka americký psycholog Philip Zimbardo, který při této příležitosti obdrží čestný doktorát Univerzity Karlovy. V již tradiční sekci Work-in-progress představí dokumentaristka Tereza Reichová svůj rozpracovaný snímek Epidemie svobody, v němž si klade otázku, zda má o zdraví dětí rozhodovat jejich rodič, nebo stát.


  Americký experimentální filmař a dokumentarista Bill Morrison pro své filmy využívá různě poškozené filmové pásy, nejčastěji však ty poničené zubem času. MFDF Ji.hlava v sekci věnované jeho tvorbě uvede celkem 12 stěžejních děl, z nichž 11 bude poprvé uvedeno na území Česka. Jeho dva nejnovější krátké snímky, oba z letošního roku, španělský cestopis Dokařův sen a až hororový snímek Sirotek Annie budou mít na festivalu svoji mezinárodní premiéru.„Archivem je přístav, místo, kde se vykládá i nakládá zboží, které se zde skladuje, dokud je dokař zas nevyskladní. Coby filmový badatel a střihač pátrám po ukrytém či prchavém filmovém materiálu," komentuje svůj nejnovější film Morrison, který zavede diváky do tajů své tvorby na masterclass.


  Ji.hlavský manifest představí dvacetiletou historii přemýšlení o světě skrze dokumentární film. Manifest složen z dvaceti dokumentárních esejí v minulosti uvedených na MFDF Ji.hlava, z nichž každá měla premiéru na jednom festivalovém ročníku. „Dvě desetiletí jsou obdobím jedné generace. Protože filmovou esej považujeme za jeden z nejnáročnějších kinematografických tvarů, jsou to právě eseje, které jsme napříč festivalovou historií vyhledávali. Vždy jde o současné filmy. Neohlížíme se do hlubší minulosti," vysvětluje ředitel MFDF Ji.hlava Marek Hovorka. Dvacátý ročník se uskuteční ve dnech 25. – 30. října. Více na www.dokument-festival.cz

 • Obrázek k novince Der Kinograf: Filmy hraběte Saši Kolowrata 21.9.2016

  Der Kinograf: Filmy hraběte Saši Kolowrata

  Toto září proběhne ve velkém sále kina Lucerna série promítání tří nejslavnějších němých filmů hraběte Saši Kolowrata s živým hudebním doprovodem. Populární Saša, legenda motoristického sportu, filmu a vídeňské bohémy, zemřel v nedožitých čtyřiceti dvou letech na sklonku roku 1927. Sérii Der Kinograf pořádá u příležitosti 130. výročí jeho narození rodina Kolowrat-Krakowských.


  V pondělí 12.9. proběhla projekce prvního filmu „Die Sklavenkönigin" za fenomenálního hudebního doprovodu Vojtěcha Procházky (Vertigo). Tuto středu 21.9. od 19:30 hod. bude promítán snímek „Café Elektric", který je posledním filmem Saši Kolowrata a první velkou rolí Marlene Dietrich. Originální kompozicí projekci doprovodí Beata Hlavenková. Německá cenzura nařídila vystříhat některé scény, neboť: „Diváci mužského i ženského pohlaví mohou skrze tuto podívanou snadno nabýt pocitu, že nemravné jednání přináší okamžité materiální a sexuální výhody." Zkuste se přesvědčit sami. Sérii uzavře 29.9. film „Sodom und Gomorrha" v režii Michaela Curtize, který byl zúčastněnými popisován jako „čisté produkční šílenství", když v jeden okamžik se na výrobě filmu podílelo až 14.000 pracovníků. Milostný pětiúhelník, tři dějové roviny - sny mladé ženy, velkolepé historické sekvence a orgiastická přítomnost. Hudební doprovod: Tvrdý/Havelka.


  Alexander Joseph „Saša" hrabě Kolowrat-Krakowský byl prvorozený syn ze starého a významného šlechtického rodu. Motocyklový a automobilový závodník, spoluvlastník továrny Laurin & Klement a člen její správní rady, akcionář firmy Austro – Daimler, s Ferdinandem Porsche konstruktér a mecenáš vozu Sascha wagen. Aviatik. Filmový producent, kameraman, režisér, vůdčí postava počátků rakouské kinematografie. Objevitel a mentor světových filmových hvězd Marlene Dietrich, Alexandera Kordy, Michaela Curtize (Casablanca) atd. Ze skromné firmy Sascha – Film, založené na zámku ve Velkých Dvorcích, vybudoval největší evropskou filmovou společnost Sascha Filmindustrie AG se sídlem ve Vídni, která kvalitou i rozpočty svých filmů překonávala hollywoodské produkce.


  V rámci série Der Kinograf byla pokřtěna kniha Benzin & celuloid: Automobilový závodník a filmový magnát hrabě Saša Kolowrat, obsahující více 280 reprodukcí dobových tiskovin a fotografií, původní ilustrace a fotoromán z filmu Café Elektric. Autorem grafické úpravy knihy je Babeta Ondrová z Kreativního prostoru Lavmi.

 • Obrázek k novince Natoč příběh své ulice a jeď do Londýna 20.9.2016

  Natoč příběh své ulice a jeď do Londýna

  Významné historické události, tajemství ukrytá ve zdech domů, fascinující osudy obyvatel, ale i zcela normální historky všedního dne. Ať už se jedná o ulice velkoměst nebo malebných vesniček, každá z nich ukrývá bezpočet příběhů, které pouze čekají na to, aby je někdo nechal ožít. Projekt My Street Films již potřetí vyzývá filmové nadšence, talentované amatéry i profesionály, aby přispěli „svým příběhem" do filmové mapy České republiky. Krátké snímky ze svého domu, ulice, okolí, města či vesnice mohou do soutěže přihlásit až do 1. října.

   

  „Jedinečnost tohoto projektu spočívá v jeho otevřenosti. V době, kdy máme skoro všichni v jedné kapse mobilní telefon s kamerou a v druhé digitální fotoaparát, jsme také všichni potenciálními režiséry," uvádí vedoucí projektu Diana Tabakov. V porotě soutěže o nejlepší My Street film zasedne Hana Kulhánková, ředitelka festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, Ondřej Hudeček, režisér oceňovaného filmu Furiant a Diana Tabakov, vedoucí projektu My Street Films. Autor nejlepšího filmu letošního ročníku dostane jedinečnou příležitost osobně uvést svůj krátký snímek na Open City Documentary Festivalu v Londýně a také na letošním jubilejním 20. Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Přihlásit se mohou všichni, omezena je pouze délka filmu - 10 minut.

   

  My Street Films se během tří let své existence v České republice etabloval jako zásadní vzdělávací projekt inspirující zájemce z řad nejširší veřejnosti k tomu, aby natočili krátký film a podíleli se tak na vytváření unikátní paměti českých měst. „My Street je projekt přirozeně poutavý pro mládež, a proto je online filmová mapa funkčním můstkem pro propojení současné „YouTube" generace s profesionály filmového průmyslu s cílem kultivovat jejich videotvorbu," říká koordinátorka projektu Hana Gomoláková. V minulém roce zvítězil v soutěži My Street Films snímek Stopovaná, příběh pozapomenutých, ale stále viditelných šipek na plzeňských domech, které za 2. světové války ukazovaly cestu k záchraně života. Zaujal také například silný příběh dívky, která sdílela psychickou nemoc s parkem na pražském Petříně, originálně pojatá zpráva o aktivitách brněnské kavárny Tři Ocásci, dokument o životě v bytě za obřím plakátem nebo o každodenní šichtě mladého pražského žebráka. Více informací na www.mystreetfilms.cz.

 • Obrázek k novince AninetFest uvede 20 nej studentských animáků 16.9.2016

  AninetFest uvede 20 nej studentských animáků

  Ve čtvrtek 22.září se v pražském kině Světozor uskuteční Mezinárodní festival krátkých animovaných filmů s názvem AninetFest. Diváci a fanoušci animovaného filmu tak budou mít možnost zhlédnout 20 nejlepších krátkých snímků z celého světa. Letošní ročník festivalu je věnovaný pouze studentským filmům, kterých se celkem přihlásilo přes 1300 z 82 různých zemí. Výběr soutěžních filmů má poměrně tvrdá kritéria, takže finálních 20 snímků je opravdu jen výběr toho nejlepšího. Zkrátka tak, aby si na své přišel každý divák a obsah byl tématicky i žánrově různorodý a zajímavý.

   

  Jednotlivé filmy jsou v průměru 4-5 min dlouhé a neobsahují dialogy. Kdo nefandí titulkům, tak může lépe vychutnat jednotlivé animační techniky a zpracování. Téměř všechny soutěžní filmy posbíraly několik ocenění na mezinárodních festivalech po celém světě. Diváci, kteří dorazí do Světozoru mohou navíc hlasovat pro nejlepší film a přispět tak k rozhodnutí o vítězi „Ceny diváků za nejlepší film". Nejlépe hodnocený film pak získá festivalovou trofej. Celková délka projekce je 90 min a vstupné činí 100,- Kč. Malá ochutnávka na co se letošní ročník můžete těšit v našem krátkém traileru zde. Oficiální web festivalu: www.aninetfest.com.

 • Obrázek k novince Amadeus Live v Kongresovém centru Praha 7.9.2016

  Amadeus Live v Kongresovém centru Praha

  Film Amadeus z roku 1984 oceněný osmi Oscary bude v Praze uveden necelý měsíc po světové premiéře v londýnské Royal Albert Hall (14. 10. 2016) v originální podobě - promítaný na obrovském HD plátně za synchronizovaného doprovodu živého orchestru a sborů. Představení v Londýně je několik měsíců dopředu zcela vyprodáno. I v Praze je o představení obrovský zájem, proto pořadatelé po dohodě se zahraniční produkcí přidávají ještě jedno představení, a to ten samý den od 13.30 hod.

   

  Proslulý velkofilm vznikl jako adaptace původní divadelní hry nedávno zesnulého Petera Shaffera. Vítěz osmi Oscarů včetně ocenění za nejlepší film, přepychový Amadeus Miloše Formana, je zvukovým a vizuálním potěšením všech smyslů. Strhující příběh osudového střetu geniality s průměrností se natáčel před 32 lety v Praze a podílelo se na něm velké množství českých filmových tvůrců i herců. Dokonalá kamera Miroslava Ondříčka, fantastické kostýmy Theodora Pištěka ml., krása pražských paláců, divadel a uliček, to vše propůjčilo filmu nesmazatelnou atmosféru. Forman, mistr velkých lidských dramat, dokázal s Mozartovou pomocí zprostředkovat dnešnímu divákovi prožitek ze špičkové klasické hudby.

   

  "Amadeus spřádá krásný, tragický příběh, jenž okouzluje děti i dospělé. Má v sobě vše – lásku, nenávist, krveprolití, smlouvu s Bohem, dobové elity, tajemného cizince, vraždu i jedna z nejlepších hudebních děl, která byla kdy složena. Který jiný film vám nabídne byť jen polovinu?"(The Guardian). Uvedení Formanova Amadea právě teď, v roce významných Mozartových jubileí a těsně po světové premiéře, bude bezpochyby velkou událostí pro všechny příznivce Mozartovy hudby, Formanových filmů, milovníky Prahy a vůbec všechny diváky hrdé na naše umělce oceněné i v zahraničí.

   

  Představení pořádá společnost JV Agentura s.r.o. Orchestr PKF – Prague Philharmonia a sbor Canti ti Praga povede - stejně jako v Royal Albert Hall - dirigent Ludwig Wicki, klavírní sólo – Jan Bartoš. Vstupenky v předprodejních sítích Ticket Art, Ticketportal a Ticketpro v cenových relacích od 700 – 2.200,- Kč. Více informace na www.jvagentura.cz a www.amadeus-live.com.

 • Obrázek k novince Prach a Broky jsou online! 2.9.2016

  Prach a Broky jsou online!

  Tento pokus o vytvoření české hrdinské týmovky jsme zmiňovali už v lednu, kdy měl snímek pražskou premiéru. Teď je film zdarma ke shlédnutí online, a to i přímo na profilu ČSFD. Na první pohled šílený guláš českých a slovenských loupežníků budí rozporuplné reakce: jedni filmu vytýkají pokulhávající herecké výkony a v natáčení amatérských snímků nespatřují žádný přínos, druzí naopak oceňují nápad a odvahu natočit takhle výpravný nezávislý film.

   

  Prach a Broky by se daly nazvat typickým snímkem, jenž vznikl skrze crowdfunding; otěže filmové produkce převzali filmoví nadšenci a peníze se vybraly díky tomu, že dostatečný počet lidí chtěl nápad vidět realizovaný. Konečná verze filmu tak ztělesňuje potenciál crowdfundingu, se všemi jeho klady i zápory. Tvůrci museli samozřejmě velmi šetřit, rekvizity i kostýmy si z velké části vyráběli sami a dokonce si střihli i stěžejní role; toporný Lotrando nebo Rumcajs tak pro některé diváky můžou být jen těžko stravitelným soustem. Na druhou stranu tento způsob financování zaručil autorům tvůrčí svobodu a přinesl tak velice svérázný scénář plný hlášek a odkazů na českou literaturu.

   

  Ať už se vám crowdfundingové filmy líbí nebo ne, je třeba přijmout fakt, že se pomalu stávají součástí koloritu naší kinematografie. Buďme za ně rádi a vyhlížejme další nezávislé projekty českého filmu!

 • Obrázek k novince Prague Harley Days už první zářijový víkend! 23.8.2016

  Prague Harley Days už první zářijový víkend!

  Ikonické stroje Harley-Davidson, které byly v minulosti mnohokrát hvězdami řady filmů, ovládnou první zářijový víkend Prahu. 3. ročník Prague Harley Days se blíží. Už 2. – 4. září tak ožije holešovické v duchu Harley-Davidson, burácejících motorů, silných strojů, večerního programu, koncertů, family a wellness zóny. V nabitém programu nechybí ani zkušební jízdy na motocyklech H-D zdarma, ale také kaskadérská show, která je jedním z lákadel akce. U toho nesmíte chybět!

   

  Jaký je svět ze sedla Harley-Davidson konečně budete moci okusit na vlastní kůži díky H-D demo trucku a testovacím jízdám zdarma. K dispozici bude 23 motocyklů aktuální modelové řady, které můžete všechny během tří dnů otestovat a poznat osobitý jízdní styl těchto ikonických motocyklů. Zjistěte, jak se cítily hvězdy jako Mickey Rourke, Arnold Schwarzenegger nebo Bruce Willis v legendárních filmech právě na těchto motocyklech. Motocykly H-D budou hrát hlavní roli i při spanilé jízdě, která je v plánu hned druhý den akce, tedy 3. září od 10 hodin. Kolona 1 500 motocyklů vyrazí od holešovického směrem do centra. Spanilá jízda pak vyvrcholí na Staroměstském náměstí, které na několik desítek minut obsadí více než tisíc harleyářů.

   

  Lákavým a unikátním bodem programu je letos i kaskadérská show, která se dočká účasti evropské kaskadérské hvězdy Macieka Dopa Beliksiho. Ten je prvním oficiálním kaskadérem Harley-Davidson střední a východní Evropy a s motocyklem Sportster Iron dokáže neuvěřitelné kousky. Show ocení zejména milovníci adrenalinové zábavy, kteří budou mít jedinečnou šanci seznámit se s možnosti a hranicemi, kam až lze s motocyklem zajít a co vše je možné na něm předvést. Speciálně na Prague Harley Days poznají neuvěřitelné triky a kousky, které skuteční mistři s motocyklem svedou a které možná doteď znali je z filmových pláten. Návštěvnicí se mohou těšit například na motocykl, který se v rukou kaskadéra stane doslova nástrojem celé show.

   

  Akce pochopitelně nezapomíná ani na nejmenší, pro které je připravena Mattel family zóna. V té se mohou zabavit jak panenkami Barbie a Monster High, tak třeba i autíčky Hot Wheels, autodráhami nebo řadou workshopů. Ženy si pro změnu mohou odpočinout v relaxační zóně, kde si mohou dopřát masáže či kadeřnické a kosmetické služby. Vstupenky lze zakoupit na: www.pragueharleydays.cz, za 300 Kč na všechny 3 dny. Vstupné platí jen muži. Více na: www.pragueharleydays.czwww.harley-davidson.cz

 • Obrázek k novince Detektivní příběh z Noir Film Festivalu 2016 14.8.2016

  Detektivní příběh z Noir Film Festivalu 2016

  Tam, kde ulice končí, tam, mezi náhrobními kameny, se v noci, ve které přišel ďábel, ve víru scházejí králové ulice. Tam, ve středověkém hradě, sídlí posedlá královna Alžběta, jejíž rozdvojená duše se odráží v temném zrcadle. Tam, kde se v uličce přízraků ocitá žena na útěku, která jako padlý anděl prchá před svou temnou minulostí. Tam se rozehrává detektivní příběh o vyvraždění rodiny Greenů, který přichází řešit polda se surovou kůží, jehož jistí odstřelovač a jeho čtyřicet pušek. A tvrdí, že jsou vrahové mezi námi...


  Ponořit se do příběhů všech těchto (anti)hrdinů umožní už počtvrté Noir Film Festival, který příští týden ve čtvrtek 18. 8. otevírá brány hradu Křivoklát, kde po čtyři dny bude hostit všechny příznivce temných noirových snímků. V deseti programových sekcích bude uvedeno celkem čtyřicet projekcí. Psychoanalýza filmových hrdinů se bude rozebírat v sekci Freudovský noir, Noirový western poukáže na průniky jednotlivých žánrů a specifickou atmosféru jednoho z nejkrásnějších měst světa poodhalí noiry ze San Franciska. Odtud na Křivoklát dorazí i ctěný host, filmový historik a noirový odborník na slovo vzatý, Eddie Muller, vůdčí osobnost amerického festivalu NOIR CITY a prezident Film Noir Foundation, jejímž posláním je hledat a uchovávat noirové snímky v co nejvyšší možné kvalitě na 35mm kopiích.


  Festival dále připomene osobnost režiséra Otty Premingera, vliv spisovatele Jamese Ellroye a poctí letošní stoleté jubilanty Olivii de Havilland a Kirka Douglase. Geografické přesahy filmu noir budou tentokrát reprezentovat snímky z Německa a tradičně nebude chybět noirem prosáklá domácí tvorba, konkrétně tituly Československé televize z 60. a 70. let. Zpestřením budou speciální projekce HBO včetně maratonu oceňovaného českého seriálu Mamon a zvláštní uvedení trojice snímků, mezi nimiž tou největší perlou bude němá Královna Alžběta z roku 1912 s hudebním doprovodem violoncellistky Terezie Kovalové, na níž tematicky naváže doprovodné divadelní představení Ještěrka na slunci Divadla v Řeznické. Alternativu k filmům nabídnou i autorská čtení dvou povídek Petry Soukupové a Jiřího Walkera Procházky z chystané sbírky Praha Noir. Kompletní program včetně anotací jednotlivých filmů najdete na webu festivalu a podrobné informace naleznete i na jeho sociálních sítích (Facebook, Twitter).

 • Obrázek k novince SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna 1.8.2016

  SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

  David Koller, Dasha, Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Ondřej Ruml, Michal Dvořák a další hvězdy v sobotu 27. srpna vystoupí na velkolepém multimediálním koncertu filmové hudby pod poděbradským zámkem na obou březích Labe. Mimořádným hudebním zážitkem vyvrcholí program celodenního „traileru", představujícího nový Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady. Zazní největší hudební skladby z filmů například Amerika, Star Wars, Indiana Jones, Schindlerův seznam, Piráti z Karibiku, Shrek, Robin Hood, James Bond, Čelisti. To vše v podání Soundtrack Orchestra pod vedením Martina Kumžáka. Koncert bude doprovázen multimediálními videoprojekcemi a mapingem na obvodové zdi zámku ze strany náměstí a od Labe.

   

  Součástí večerního koncertu v režii Michala Cabana bude i představení podoby festivalové ceny. Autorem festivalové ceny z křišťálu, stylové trofeje ve tvaru „repráčku", je akademický sochař Stefan Milkov, známý a respektovaný výtvarník a také hudebník, mimo jiné spoluautor originálních kytar. Večerní hudebně-vizuální show bude možné sledovat ZDARMA! z Jiřího náměstí, mostu či protějšího břehu řeky, v prodeji je od 1. 7. pouze část vstupenek na místa do uzavřeného prostoru bezprostředně pod hudební scénou. „V sobotu 27.8, chceme v Poděbradech předvést všem návštěvníkům koncept „Festivalu Nových Forem" a ukázat nové způsoby prezentace filmové hudby. Chceme představit nový hudebně zábavný koncept s interaktivními a pohybovými aktivitami pro celou rodinu. Filmová hudba není jen velký symfonický orchestr, ale obsahuje všechny žánry včetně rockové a elektronické hudby. S touto bezbřehou pestrostí chceme citlivě zacházet a ukazovat tak návštěvníkům nová hudební dobrodružství, kterými filmová hudba bezesporu je! :-)" říká Michal Dvořák, ředitel a iniciátor nového rodinného festivalu SOUNDTRACK Poděbrady.


  Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady, první a jediný svého druhu v České republice, je unikátní oslavou filmové hudby všech žánrů a forem. Jedinečný je nejen zaměřením na filmovou hudbu, ale také orientací na nové formy, multimédia, nejmodernější technologie, proměňující pasivní poslech v interaktivní zážitek. Veřejnosti se poprvé představí právě v sobotu 27. srpna celodenní „ochutnávkou", předznamenávající oficiální 1. ročník, který se uskuteční koncem srpna příštího roku.


  Sobotní program nabídne řadu atrakcí a zábavných aktivit pro celou rodinu. K dispozici bude speciální Red Bull autobus, půjčovna kol Scott, festivalová tančírna. Lázeňský park obsadí živí hudebníci a návštěvníci zde též naleznou velkoformátové projekce, na kterých budou prezentovány budoucí místa a sekce festivalu. Více informací na soundtrackfestival.cz

 • Obrázek k novince Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST 14.7.2016

  Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

  Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první poloviny roku 2016. Kinaři se rozhodli v létě potěšit své věrné fanoušky v podobě lístků do kina za jednotnou atraktivní cenu 69,- Kč za vstupenku. V červenci se uskuteční desáté vydání divácky úspěšné přehlídky, která probíhá vždy dvakrát do roka (zima a léto) a koná se od roku 2011.

   

  Program BEST FILM FESTU je opět žánrově pestrý, dramaturgy přehlídky byli sami diváci. Diváci se můžou těšit na Oscary ověnčené snímky tohoto roku: dramata natočená podle skutečné události z prostředí investigativních novinářů Spotlight a z prostředí finančníků z Wall Street Sázka na nejistotu, western REVENANT Zmrtvýchvstání s excelujícím Leonardo DiCapriem a životopisné drama Dánská dívka s úchvatnou švédskou herečkou Alícii Vikander. Dále se budou promítat divácky oblíbené zahraniční tituly: western od kultovního tvůrce Quentina Tarantina Osm hrozných či vizuální skvost - meditativní snímek od italského režiséra Paola Sorrentina Mládí. Na programu jsou rovněž francouzské dokumenty: strhující portrét proslulého herce Belmondo a jedinečný snímek natáčený čtyři roky po celé Evropě Příběh lesa. Na přehlídkce nechybí ani animovaná sekce, např. osudy legendárního chlapce Mauglího v Knize džunglí či podívaná o velkolepém městě všech zvířat Zootropolis: Město zvířat.

   

  Z českých filmů jsou zastoupeny letošní divácky nejnavštěvovanější domácí tituly: životopisné drama Lída Baarová a tragikomedie Teorie tygra. Nechybí zde oceněné snímky s úspěchem putující po zahraničních festivalech: dramata Rodinný film a Já, Olga Hepnarová. Na programu jsou také dokumenty: unikátní portrét prvorepublikové hvězdy Lídy Baarové od Heleny Třeštíkové Zkáza krásou či zdařilé road movie Dana Pribáně Trabantem do posledního dechuKompletní program přehlídky najdete na www.bestfilmfest.cz

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace