Vous n'aurez pas ma haine

• Belgie Vous n'aurez pas ma haine (více)

Po bombových útokoch na Bataclan v Paríži prichádza Antoine (Pierre Deladonchamps) o svoju manželku Hélène (Camélia Jordana). S novou realitou sa len ťažko vyrovnáva a vo svojich príspevkoch na Facebooku vysvetľuje, ako snažiť odolať nenávisti, keď po tragédii stráca pôdu pod nohami. (Arsenal83)

Dawe2

Silný, ale filmově nezvládnutý příběh. Pokud se tomu, že se něco stane a pak se už prakticky nic neděje dá říkat příběh. Jedna hvězda za výborně herecky zpracované dítě, snahu a potenciál, bohužel nevyužitý. ()

Chrustyn

Silné téma ve slabém zpracování. Typické čistokrevné drama, kdy se někdo musí vyrovnat s rodinnou tragédií a vlastně mu to moc nejde ale vše vyřeší závěr ve slunečném dni, který dá důležitou špetku naděje. ()

faraoon odpad!

Při vší úctě k 89 obětem teroristického útoku v koncertní síni pařížského Bataclanu v roce 2015 tady hodnotíme úroveň filmu nikoliv smutnou historickou událost. A tato filmová pieta je otravný, nudný a pseudopatetický pokus o výzvu k pláči. ()

Arsenal83

Osobná až tichá odpoveď a malý návod, ktorý vie len málokto zrealizovať, potlačiť až poraziť nenávisť láskou. Udalosti v Bataclane boli strašné a poznačili mnohých. Prístup tohto novinára je však výnimočný a zaslúži si pozornosť. Film nie pre každého, veľa sa v ňom neudeje, je to na základe výpiskov a statusov toho človeka, ktorý to prežíval. A podelil sa so svojimi pocitmi verejne. Film pôsobí dosť sentimentálne a v určitých pasážach až prázdne, kde akoby trauma z celej udalosti išla do úzadia. ()

• Natočené podľa autobiografickej knihy novinára Antoina Leirisa. (Arsenal83)