Karlos80

Docela koukatelný film o jednom velkém přátelství dvou drobných zlodějíčků, později o poněkud podivném milostném trojúhelníku, žárlivosti a já nevím o čem všem ještě. Film svým koncem dost možná zanechal nesmazetalnou stopu i na některých divácích. Mladý Joe Dallesandro (ex-motocyklový závodník Pericles) a Massimo Ranieri (Sandro, muž bez jakéhokoliv cíle) mě skutečně překvapili (oba známí z filmů ze 70. let především s žánru poliziotteschi), když k nim připočtu ještě smyslnou Eleonoru Giorgi (rovněž starou známou) v pěkných topless scénách a menší milostnou roli Marisy Mell ("Diabolik"), máte před sebou místy akční, roztomilou a nakonec i velmi dojemnou, ale hlavně neuvěřitelně zábavnou věc, především ze sportovního prostředí. Škoda jen toho poněkud zmateného a otevřeného konce...Lado byl kvalitní režisér, který do té doby profitoval hlavně z giallo žánru, tento film byl jeho jediný zásek v žánru poliziotteschi a nejspíš zůstane i tím nejzábavnějším počinem, jeho pozdější filmy (viz třeba Hvězdné války po italsku "Humanoid") patrně už takový úspěch neměly. ()