Tři sestry: Ukážeme kuráž!

(hudební videoklip)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Česko, 2021, 2:42 min

Radko

Fanúšikovská pieseň českej reprezentácie na Majstrovstvá Európy vo futbale 2021.  Z toho nič dobré nekuká. Klip je v znamení týpka (brada musí byť!), ktorý si v práci zoberie dovolenku, aby sa doma mohol navliecť do dresu a následne v krčme sledovať zápasy. V záplave trápností z textu, za ktorý najvýstižnejšie hovorí dokola vyrevovaný refrén: "Ukážeme kuráž! Euro! Ukážeme kuráž! Euro! Česká repre jede!", je našťastie v klipe trocha prítomná irónia. Má podobu malej korytnačky, symbolizujúcej rýchlosť národného tímu. relatívne podarené je i použitie záverečnej krčmovej reči: "Já pospíchám, mně jedou stroje; von pospíchá a jedou mu stroje". Prevzatá je z prvého albumu kapely. V ňom si Tri sestry nepotrebovali vynucovať všeobecnú popularitu barličkou v podobe podobne prízemnej trapošiny. ()

MM_Ramone

Tak toto je hodne veľké zklamanie. A to som na Troch Sestrách v podstate odkojený. Toto sa im však naozaj nepodarilo. Prvý krát v živote bohužiaľ dávam pražským Sestrám palec dole. Mám štyridsať štyri rokov, takže by som to ako mladickú nerozvážnosť neklasifikoval. Toto je fakt totálny shit. Budeme sa ale tváriť, akože sa to nestalo. Zostane to len medzi nami. Zabudneme na to. Nebudem hajtovať kapelu, ktorá ma baví, zabáva, teší dlhé roky, nezanevrem na nich, odpusím im tento prešľap. Tento príšerný song je vhodný akurát tak na buranskú dedinskú zábavu, prípadne do repertoáru starého, upoteného disco chuja Michala Davida. Vymažem túto trápnu skladbu zo svojej pamäti a budem sa tváriť, že ju Tři Sestry nikdy nenahrali. Dobre? Dohodnuté? * ()