Ouija Warehouse

• USA Ouija: Deadly Reunion
všechny plakáty

B3n

Filmy, ktoré majú nejaký nápad ale zároveň ich tvorcovia majú deravé kapsy (ja to volám film natočený za tri koruny), sú mi veľmi sympatické. Celý film totiž potom musí stavať na scenári a kvalitných hereckých výkonoch. Tento film je natáčaný štýlom akoby na jeden záber, pričom ale sú strihy pekne vidieť aj bez toho, aby sa človek sústredil, ale neruší to. Celý film potom vyznieva ako natáčanie divadelnej hry pohyblivou kamerou. Odohráva sa to v akomsi skladisku, kde sa chystá narodeninová oslava jednej z postáv. Dvaja z pomocníkov nájdu Ouija board (neviem, ako sa to povie po slovensky), drevenú dosku s napísanými písmenami abecedy, ktorá slúži ako nástroj na komunikáciu s bežnými zmyslami neviditeľným svetom a začnú ju hrať. Samozrejme, ako správne hororové postavy, sa zabudnú rozlúčiť a tým zatvoriť za sebou komunikačný kanál. Začína sa tak odvíjať príbeh, na ktorý neboli prichystaní. V zásade nebolo veľa momentov, ktoré by mi na tomto filme prekážali, príbeh sa odvíja v normálnom tempe, herecké  výkony vzhľadom na okolnosti vzniku boli primerané, nerušivé. Asi ale tento film nebude pre každého. Pokiaľ vám v hororoch bytostne chýba krv, v tomto filme je len jedna malá odrenina na čele a tá je hneď na začiatku filmu, márne by ste čakali na ďalšiu dávku krvi, unudili by ste sa, toto nie je film pre vás. Som si istý, že na trhu je dostatok titulov, kde sa dá dosýta napozerať na kýble striekajúcej krvi aj urobiť si pri tom súkromie... Tu je tej krvi asi toľko, čo v priemernej inscenácii. Pokiaľ vám chýbajú super efekty, nič také tu nie je. Len čo dokáže vytvoriť svetlo obrazovky mobilného telefónu, občas nejaký zvukový efekt. Žiadne zabíjačky, žiadne vyvrhnuté črevá, nič podobné, je tu len minimum ľakačiek. Stavia to na scenári, ten nie je ničím oslnivý, nič, čo by sa nedalo vytušiť, alebo čo by ste už viackrát nevideli. Taký mierny podpriemer až priemer. ()