Když Marlenin lehkomyslný syn Jason utrpí vážnou nehodu, nastane v jejím životě zlom. Jasonova zranění jsou natolik závažná, že mu může pomoci pouze specializovaná švýcarská klinika. Marlene se ho proto rozhodne odvézt z Berlína až do Švýcarska. Přestože má jasně vytyčený plán i cestu, Jason se ji snaží přesvědčit, že život se skládá především z krkolomných objížděk a výluk. Matka a syn bojují o vzájemnou náklonnost i vlastní prostor, což nakonec zmaří jejich očekávání a vyvolá staré konflikty. Marlene jen těžko potlačuje obavy o syna, který se zdánlivě nebojí ničeho. Jejich odlišnost nemůže být větší a s každým dalším kilometrem mezi nimi stále více doutná nevyřešený problém. (Cinemax)

kolemjdouc

nevím co tak bylo ale tohle co promítali nebyl Můj syn s McAvoyem který anoncovali.Tenhle německý nebyl vůbec špatný a měl by být použit i jako osvěta.Když teda vidíme jak mladí hazardují se zdravím a životem.Konec byl happy= Jasonovi se rozsvítilo v lebce a konečně zaregistroval matku.A Pár havraních copánků nakonec byla jen třešnička na dortu ()

Danikaa

Zaujímavý úsek života matky a syna. Zdá sa, že o sebe toho navzájom veľa nevedeli. Ako plynie ich cesta do Švajčiarska, pomaly ale isto spoznávajú jeden druhého a Jason vidí matku úplne inými očami. Uvedomuje si jej lásku, aj to čoho sa kvôli nemu vzdala. A hoci jedna spoločná cesta nemôže úplne zmeniť život dvoch ľudí, tejto sa podarilo vybudovať aspoň dôveru medzi nimi. Anke Engelken v úlohe matky mi bola veľmi sympatická. ()