Maraton studentských filmů 2021

Publicistický / Dokumentární
Česko, 2021, 238 min

Účinkují:

Ondřej Cihlář (moderátor)

Každoroční přehlídka filmové tvorby středních a vysokých škol za rok 2020/2021. Již tradičně Česká televize ve spolupráci s Letní filmovou školou přináší Maraton studentských filmů, které v posledním roce vznikly pod rukama nových talentů na středních i vysokých školách zaměřených na film a audiovizuální tvorbu napříč celou republikou. Letošní přehlídka je pojata jako oslava návratu k normálním věcem, jako oslava kultury a znovuotevřených kin. Do maratonu je letos zařazeno celkem 29 filmů z 16 různých škol. Večerem provází tradičně Ondřej Cihlář. (Česká televize)

honajz2

Tak ty vstupy letos podle mě probíhaly celkem v pohodě, ani nepůsobily tak rušivě jako většinou. I nějaký ten zajímavý rozhovor se tam našel a Cihlář se jako moderátor naštěstí nepokoušel být vtipný za každou cenu, ačkoli párkrát se o vtip pokusil - což je mi sympatické. Jen se mu to ne vždy dařilo, ale i tak, byl to docela příjemný průměr, ten přenos. K vybraným filmům bych se vyjádřil jen tak, že ze začátku to vypadalo naprosto strašně, ale pak se to naštěstí o dost zlepšilo a v jednu chvíli i ty povedenější filmy převažovaly, ačkoli i tak se v průběhu toho objevilo pár příšerných věcí. Výběr filmů ale do hodnocení přenosu nezahrnuji, takže za 3*. ()