Gebrian: Olympijské stavby

(pořad)
všechny plakáty
Publicistický
Česko, 2021

Architekt Adam Gebrian hodnotí stavby, které vznikly kvůli olympijským hrám. Ty ovlivnily světová města více než kterékoliv jiné stavby – mohly celkovou podobu města značně pokazit, nebo jí naopak velmi pomoci. Ukážeme si dobré i špatné příklady z různých zemí. Pořad vznikl ve spolupráci s Českým olympijským výborem. (MALL.TV)

Judy24

Nápad na pořad výborný a obsahově je také skvělý. Tak akorát moc informací, že si člověk nepřipadá, jakože už to všechno mockrát slyšel, ale zároveň to není zbytečně odborné nebo obtížně srozumitelné. Jednotlivé ročníky OH jsou také vybrány velmi dobře; jsou různorodé a zároveň jsou zastoupeny ty, na které je asi většina z nás nejvíc zvědavá. Co pořadu dost škodí, je projev Adama Gebriana. Delší dobu jsem ho nesledovala, tak jsem na to možná zapomněla, ale většinu času působí, jakože pořad vůbec natáčet nechtěl (možná vliv čtecího zařízení?). Ani když přeje hodně štěstí českým sportovcům a říká divákům, že mají fandit, tak člověk v hlase neslyší prakticky žádný entusiasmus (zrovna v tomto momentě to bylo až komické). A moje citlivost na stále stejnou intonaci si taky užila své. Škoda, protože nápad udělat takový pořad, se ČOV velmi povedl a doufám, že se v zimě dočkáme dalších dílů. ()