The J Team

silentname

Nickelodeon vo svojej veľkej tanečnej rodinnej komédii "The J Team" celkom určite niektorých divákov vysoko otrávia. Všetko totiž stojí na jednej veci. Aký bude váš vzťah k JoJo Siwa. Viem si predstaviť veľké mnžostvo ľudí, ktorí nedokážu stráviť takúto osobnosť. Nekritizujem, len hodnotím ako fakt. Ak vám príde otravná, viem pochopiť, ak vám príde sympatická, dokážem to pochopiť tiež. Ja som osobne asi viac na tej strane sympatickosti, no občas vie pôsobiť "too much". Na druhú stranu si ale myslím, že v tomto svete je posledné roky toľko negativizmu, že mať možnosť vidieť niekoho, kto srší optimizmom a radosťou a dokáže to dať absolútne vo všetkom najavo je celkom príjemná zmena. Viem si predstaviť, že keby sme s JoJo boli spolužiaci na škole, tak by dokázala byť priateľom komukoľvek. Pretože tak reálne na mňa pôsobí. A istým spôsobom obdivujem ľudí, ktorí dokážu rozdávať smiech a dobrú náladu a robiť to len tak. Pretože pozitívna energia je dôležitá. Takže v tomto smere chcem povedať, že s jej prítomnosťou problém v zásade nemám. Film je natočený schopne, a hoci postavy sú trošku klasické typy a viete odhadnúť kam to celé pôjde, čo sa stane a tak ďalej... tak v jadre to nekazí dojem z rodinného filmu ako takého. Tanečné čísla sú dobré, spevácke výkony funkčné, takže na čom vlastne film pohorel? Nevyužil podľa mňa možnosť niečo tomu ešte pridať. Niečo, čo by trošku viac využilo určité nápady. V prípade učiteľky Poppy napríklad. Dostaneme flashback z jej detstva, ako bola donútená zabiť niečo v sebe, aby bola perfektnou, no na konci to nemá absolútne žiadny význam. A neprinesie nič. Je to len scénka, ktorá má ukázať, že je komplexnejšia, než si myslíme, no tvorcovia s tým neurobili vôbec nič. Priateľstvo s Ruby a Ruby mohlo tiež byť vykreslené lepšie a silnejšie. Tie momentky tam síce sú, no nemám pocit, že by sa z nich vyťažilo maximum. Pôsobí to niekde na polceste. Okrem toho niektoré scénky vo filme sú trošku pritiahnuté za vlasy. Ako napríklad prvý P-PAC tanec ešte aj s JoJo, kde proste zrazu začne robiť svoju šou mimo celého konceptu. Tá scénka má dokopy len jednu pointu. Aby JoJo bola vyrazená a vytvorila svoj vlastný J Team. Nič iné. A potom je tu záver, kde sa veci trošku zvrtnú no nakoniec budeme mať šťastný koniec. No vysvetlenie toho šťastného konca je podľa mňa rovnako blbé ako nevyužitie Poppynho detstva. Neviem ako to podať celé bez spoilerov, no skúsim to. V určitom momente si niektoré postavy nevypočujú zásadné veci z dialógu a niečo si vyfabulujú z vytrhnutej informácie. A následne dve postavy napravia celý tento problém, aby im to vysvetlili. Problém je, že tie dve postavy síce vedia určité skutočnosti, ale zase nemohli vedieť o tom, že si tie vyššie spomenuté postavy zobrali len čiastkovú informáciu. Znie to komplikovane, no keď uvidíte film, tak pochopíte čo mám na mysli. Nedá sa to ale povedať inak bez toho, aby som vám nezospoiloval koniec, takže to nechajme v tejto rovine. Čo sa týka skladieb, tak znejú ako klasický moderný K-POP a v ničom podľa mňa extra nevynikajú. Nie sú hrozné a vo filme celkom pasujú, no po dopozeraní si nebudete podľa mňa pamätať ani jednu. Takže vo výsledku si myslím, že ide o celkom okey film, ktorý však podľa mňa od niektorých ľudí dostane hodnotenie "odpad!". Pre tých len poviem, že ste nemali možnosť asi vidieť niečo ako bolo "Next Level". Pretože v porovnaní s tým filmom je tento perfektný. Hodnotenie: C+ () (méně) (více)