Když mladý chlapec Chin Wan Lee (Ying Bai) zjistí, že jeho rodina byla zmasakrována, vstupuje do chrámu Shaolin, aby mohl později provést svou pomstu. Jeho jediným cílem je najít vraha, který používá malé kovové lopatky jako vrhací zbraně. Na své cestě narazí na skupinu násilníků. Když předseda města Li (Han Yin-Chieh) vidí Chinovy bojové schopnosti, najímá ho k ochraně zásilky rýže pro okolní krajinu. Chin však nachází stopy z dětství v domě předsedy a začíná ho podezřívat. (Epistemolog)

Epistemolog

V 70.letech sice patřil Ying Bai k žádaným hercům, ale mne překvapil jen v pár snímcích. Jeho bojový um spadal do druhořadé kategorie, přesto míval ruce z kamene a srdce z oceli. Na kvalitě nízkorozpočtového snímku se projevuje reálný fakt pravdivé skutečnosti, že produkce, rejžisér i scenárista zabruslili do filmové branže poprvé a naposled. Osobně jsem paskvil zhlédl kvůli krásným a nemilosrdným kopretinám Sun Chia Ling a Pearl Ling Chang, kterým jakovždy v žilách kolují kostky ledu. První jmenovaná labuť má sice velkou roli dcery záporáka, ale žádný souboj, což je vůči jejím dovednostem v taekwondo do nebe volající hřích. Pearl Ling má pár hubených soubojů, ale neumí kopat tak vysoko. Souboje točené na první dobrou jsou slušné, koordinuje je schopný bojový umělec Wei Ho Tu. ()