Night of Bloody Horror

LION-MR.T

Viděno na youtube. Při úvodních titulcích,kvůli kterým poznáte,že se jedná o nějakou amatérštinu ze 60-70let při doprovodu otřesných zvukových klavírných pazvuků,které zůstaly pozbytek filmu jsem si myslel,že to bude nuda. Ono se taky o amatérštinu trošičku jednalo,kamera ještě horší než u špatných detektivných seriálů. Byl jsem však překvapen vraždou v kostele při zpovědi tou jehlou do obličeje. Dialogů jsem sice nerozumněl,ale spíš to vypadalo jakoby režisér chtěl vyplnit hluché a nudné místa tohle filmu. Proč se to jmenuje kdybych to měl přeložit něco jako. Noc krvavého hororu,když krve se nijak výrazně nedočkáme a hororu,už vůbec ne. Spíše jen nudná detektivka. Vraždy jsou nudé a nezajímavé a celé se to veze na špatných hercích,kteří se místy nás přesvědčit o nějakém hereckém talentu. Jednu hvězdičku přece jenom dám,protože si dokáže představit s čím vším režisér musel pracovat. ()

MickeyStuma

Joy N. Houck jr. si pro svou režijní prvotinu napsal scénář a celé si také to produkoval, takže se plně jedné o filmové prvorozené děťátko. Inspirace od jiných filmových počinů jsou však okamžitě rozpoznatelné. Motivy Hitchcockova snímku „Psycho“ (1960) pozná každý a snad i motiv závěrečného odhalení, který je nejvíc proslavený až pozdějším snímkem „Pátek třináctého“ (1980). Celkově to muselo být hodně špatné dílo už v době svého uvedení, ale co se týče tvůrčí fantazie a stylu zpracování, obzvlášť ve vyobrazení psychedelična obrazovou i zvukovou formou, pro amatérské filmové tvůrce by to mohlo posloužit inspirativně. Námětově se tedy jedná o kapánek přepracovaný motiv výše zmíněného snímku „Psycho“ (1960), avšak v naprosto unavující atmosféře. Po tvůrčí stránce to sice Joy N. Houck jr. myslel dobře, ale ve vyobrazení charakterů, a všech dalších dějových aspektů, je to děravější než ementál. Je to prostě celé nezajímavé a skutečně rapidně nudné. Ale každý nějak začínal, takže co se týče onoho nezávislého filmu, vlastně se jedná o ponuřejší standard. ()