Novoročný príhovor prezidentky SR

Slovensko, 2022, 10 min

Účinkují:

Zuzana Čaputová

Radko

Obsahovo sa dá stotožniť s výzvami k ľudskosti, tolerancii, zmiereniu. Toľko k pozitívam. Pani prezidentka, ktorej inak fandím, ale svoj 6 minútový príhovor zaplnila kopou fráz a floskúl. Tie sú vo všeobecnej významovej rovine zväčša akceptovateľné. Chýbalo skonkrétnenie. Nijaké konkrétne návrhy, žiadne riešenia. Len snaha naverklíkovať občanovi, že kráľovská sloboda znamená podriadenie sa bez reptania nezmyselným (a často protiústavným) obmedzeniam ľudských práv. A výzva, aby občan prestal byť poddansky slobodný. To je podľa pani prezidentky prípad, ak občan vzdoruje a rebeluje. To už nemá ani logiku, ani filozofiu, nič. Darmo, ako som predpovedal pri komentovaní vianočného príhovoru českého prezidenta Zemáka, pani Zuzana Č. nikdy žiadnou intelektuálkou nebola. A tak nie je možné čakať rozumný prejav. Len znôšku povrchných právd a všeobecných výziev. Takých, čo sa ničím nelíšia od priemerného až podpriemerného úvodníka v nejakom lesklom tlačenom magazíne. Splnila to do bodky, ba aj s istou nadprácou (pokus o newspeakové filozofovanie v štýle, že čierna je biela a biela čierna). K  choreografii príhovoru - rúško je úplne od veci, ruky zopäté pred sebou (znak nedôvery k okoliu a uzavretosti toho, čo si ozaj myslí). V reči a očiach len sťažka skrytá naštvanosť (kto vie na čo?). Výzdoba štandardná, svieca jedna, ale zato riadne hrubá. No obsahovo to tento rok veľmi nevyšlo, možno nabudúce. A ešte: Ako som v úvode spomenul, pani prezidentka má moju dôveru. Okrem pár vecí, fatálnych zlyhaní. Prvým bolo vymenovanie hochštaplera, podvodníka, zlodeja a Kočnerovho kamoša, Michala Kováča mladšieho za veľvyslanca do Spojených arabských emirátov. Druhým bol  prísľub, že Slovensko bude dodržiavať záväzok 2% zo štátneho rozpočtu do NATO za každú cenu. Teda, ako som si logicky odvodil, aj keby mali na Slovensku ľudia  v núdzi podochnúť, do NATO budeme vždy poctivo cálovať. A prečože? Nuž, lebo pani prezidentke predsa najviac ležia na srdci aj v hlave sociálne veci a menšiny (teda aj chudobní ľudia), čo povedala zase v inom prejave - totiž inaguračnom. A sociálne rozpory, ako sa pani prezidentka domnieva týmto vyhlásením, sa samozrejme dajú zlepšiť jedine zvýšením peňazí armáde. Tretím zlyhaním, nebezpečne vlezdoprdelským, bolo verejné vyhlásenie, že Slovensko by sa malo v akejsi záležitosti dobrovoľne vzdať práva veta. To boli kiksy závažné, nehodné hlavy štátu. Ale zase chválim outfity (okrem nešťastného inauguračného) a najmä to, že na prvú cestu lietadlom do Prahy vzala na palubu lietadla Dorotu Nvotovú aj kapelu Živé kvety. ()

MM_Ramone odpad!

Ty zákerná globalistická kolaborantka, skoro dva roky šliapate po našich právach, po našich životoch, nadávate nám, vyhrážate sa nám a teraz, keď vám tečie do topánok, tak vyzývaš k nejakému zjednoteniu? K rešpektovaniu protizákonných pravidiel a akejsi spoločenskej dohody. Akej dohody?! S kým ste sa dohodli?! S Pfizer mafiou a oplotenou ambasádou na Hviezdoslavovom námestí? Ty, čo si povedala, že nerozumieš tejto krajine a nezaujímajú ťa názory občanov, ty, čo máš aj pri novoročnom príhovore usoplený respirátor, znak otroctva na hube, ty hovoríš o súdržnosti, ty zmija falošná?! Prečo si nebola teda taká súdržná, keď si hodila do koša šesťsto tisíc podpisov Slovákov, ktorí požadovali referendum o predčasných voľbách? Vytrela si si s nimi svoju tučnú riť a arogantne im napľula do tváre. Tak prestaň tliachať o súdržnosti a o ceste k silnému a odolnému Slovensku, keď ho z celej duše nenávidíš. Toľko lží a pokrytectva ako zo seba vyzvracala táto pezinská skládková matróna som už dávno nepočul. Čapútová je číre zlo. Zuza Čapútová je odpad! ()

Arsenal83 odpad!

Zas citlivo vnímala a neštítila sa dokonca povedať, že ak sa náhodou občania cítia ako poddaní, tak nech sa poddajú ešte viac, pretože je to zodpovednosť. Falošná jaternica. ()