Semir a Tom objeví v havarovaném autě na dálnici ukrytou Vietnamku. Než ji však stačí vyslechnout, je jim případ odebrán, protože přesahuje jejich kompetence. Tom však ženu sleduje a padne do pasti. Je zastřelen... Za pomoci nového parťáka Chrise Rittera udělá Semir vše pro to, aby našel Tomova vraha! (oficiální text distributora)

LucMosss

:-D Há, no co více říct? Toto je díl, díky němuž jsem začala celý seriál sledovat. A co si budeme vykládat, na jednu stranu znamená počátek jedenácté řady velkou ztrátu (budiž navěky sláva padlému modrookému parťákovi) a na druhou stranu... Gedeon Burkhard jako Chris Ritter? Und warum nicht? ()

Sa.sa

Pilot k nové sérii začíná srmtí Toma Semirova parťáka... Semír potká Chrise, který mu oznámí že pracuje jako tajný agent, moc mu nevěří, ale i přes to mu pomůže... Na konec zjistil, že je opravdu tajný agent a vše dopadne tak jak má :)) ()

ocypuc

Umřel Tom Kranich, můj nejoblíbenější Semirův parťák a určitě nejen můj. Bohužel jeho nástupce (Gedeon Burkhard) žádný zázrak nepředvedl a tak následující dvě série s ním byla Kobra 11 o cosi slabší. Naštěstí to zachraňovali jiní. Ale vraťme se pilotnímu dílu. Neumírá Tomova přítělkyně ale umírá Tom jako zatím utajený přítel sekretářky Zuzany. Je to veliká škoda. Jinak moc povedený díl, opět plný akce a napětí. ()

topol999

Jak já byl naštván, když mi odpravili Toma Kranicha.... G. Burkhard byl celkem dobrý, avšak mnohem více mu sedla klidnější role v Rexovi, ale tam to bylo celé o něčem jiném.... Temné díly, stejně jako u Alexe Brandta (odkud se asi inspirovali s tím jménem, že? :) ) ()

oldrixs

Tenhle pilot se hodnotí velmi těžko, vzhledem k tomu, že v seriálu přijdeme o jednu z nejlepších postav, co v něm kdy účinkovala. Je to velmi smutný a velice emotivní díl, kde Semir jde za pomstou stůj co stůj....Ale jako celek mi tento díl nepřijde špatný. Má to něco do sebe a je to nahoru a dolů, bohužel se strašně smutným nádechem, který nás všechny zasáhl.... ()