Reklama

Reklama

Clark: Hvězdný zločinec

(seriál)
  • Švédsko Clark
Trailer 2
Švédsko, 2022, 6 h 6 min (Minutáž: 55–70 min)

Režie:

Jonas Åkerlund

Hrají:

Bill Skarsgård, Alicia Agneson, Vilhelm Blomgren, Hanna Björn, Peter Viitanen, Lukas Wetterberg, Agnes Lindström Bolmgren, Isabelle Grill, Adam Lundgren (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Neuvěřitelný příběh Clarka Olofssona – nejznámějšího švédského gangstera, jehož nechvalně proslulé zločiny daly vzniknout pojmu „Stockholmský syndrom“. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (40)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Clark Oloffson byl (vlastně nejspíš stále je) sebestředný kretén a zmetek, který vykrádal banky a neštítil se pro svůj prospěch zneužít cokoliv a kohokoliv.Rozhodně se mu ovšem nedá upřít to, že měl charisma a určité kouzlo osobnosti, protože jinak bychom neznali termín Stockholmský syndrom.Série inspirovaná jeho životem, podle jeho vlastních pamětí - což znamená,že ne všechno je úplně pravda - je hlavně v první polovině velmi zábavná a solidně ujetá záležitost.Pomáhá tomu nejen zběsilý střih a skvělý soundtrack,ale hlavně vynikající Skarsgard, který si roli užívá na maximum.Pak ale přijde polovina druhá a tam už to není taková sláva. Hodně věcí se začne opakovat a z charismatického zloducha se stává čím dál nesnesitelnější idiot.Seriál pak doslova doklopýtá k finále, které je z celé série nejslabší a upřímně jsem byl rád, že je konec, protože další epizoda už by nejspíš byla utrpení.A je to škoda, protože první polovina může s klidem atakovat nejvyšší hodnocení a mohlo jít o jeden z nejlepších seriálů letoška. Takhle je to "jen" zábavný nadprůměr,což sice není zrovna málo,ale potenciál byl vyšší...75% ()

NorseSword24 

všechny recenze uživatele

Chcel som si to pozrieť len preto že to je miniséria, ktorá nebude ďalej pokračovať, takže by som sa nenaviazal na ďalší nekonečný seriál. A dosť ma to prekvapilo. Nečakal som od toho takú pecku. Dej je o Clarkovi Olofssonovi, ktorý nemal najlepšie detstvo a už ako mladý dospelý začal s kriminálnym životom. Do každej druhej sa zamiloval a potom zdrhol. Dostal sa do basy a potom zdrhol. Celý seriál je o tom ako zdrhá či už pred milenkami, policajtami, povinnosťami a každá epizóda sa zdá byť takmer rovnaká. A to je tá pointa. Epizódy sú len cykly, ktoré titulkami končia a názvom epizódy začínajú. Seriál hlavne ukazuje, že človek sa nikdy nezmení. Postavy sú užasne napísane. Dobre možno nie až tak, ale sú dobré, charakteristické a po 2 epizódach sa stanu „ikonické“. A ten audivizual.... WAU. Počas celého seriálu sa striedajú scény, ktoré sú skoro až presaturované, scény s 3:4 formátom a šumom s vadou obrazu ako z 70tok, viac pochmúrne scény s menej saturácie a čiernobiele flashbacky. A strih je tiež vynikajúci. Ten diváka niekedy vytrhne z predchádzajúcej scény až ho to trochu šokuje. Alebo scény s alkoholom a drogami sú tiež rýchlo a úžasne strihnuté. Jednoducho kombinácia strihu s audiom tu pracuje na jednotku. Pennywise v hlavnej roli je vynikajúci aj keď síce cz dabing trochu uberal tak veľa z toho prekladu ma pobavilo. Scenár, réžia, herecké výkony, strih a audiovizuál tvoria dokopy najlepší miniseriál aký som kedy videl a som rád, že moje hodnotenie poslednej epizódy ju posunulo z modrých čísel do červených. ()

Reklama

Yoshitsune 

všechny recenze uživatele

Hned ze začátku, bych chtěl říct že budu vycházet pouze a jenom z toho seriálu, to jestli si nějaké věci zde tvůrci přibarvili, vůbec neřeším. A už sem viděl, pár desítek filmů a seriálu, kdy hlavní hrdina/ka stojí za hovno a většinou v průběhu děje, ty postavy vidí, jak moc ubližují svému okolí, jak zraňuji ty, na kterých jim záleží a jdou do sebe. Ale tady je to jiné a zatímco v první epizodě, bych to ještě bral, ve stylu "kluci sou kluci" tak od druhé epizody, se mi Clark Olofsson znechutil a v těch dalších, se jen ukazoval, jaký morální odpad ten jedinec byl a je. A o tom je celý seriál, o člověku který byl inteligetní, ale svoje nadání komunikvat s lidmi a jednat s nimi, nikdy nevyužil k ničemu dobrému, nikdy nikomu nepomohl a to i ve chvílích, kdy mohl, vždycky myslel jenom a pouze sám na sebe. A vážně sem doufal, že příjde nějaké zadostiučení, že se stane něco, co ho fakt praští do ksichtu a on se probere, v určité formě to přišlo v podobě spisovatelky, která mu šlápla na ego a s ním to ani nehlo. Jako Bill Skarsgård je skvělej, ale zde hraje úplně kreténskou postavu, které nelze fandit, nelze ho chápat a nelze s ním soucitít, lze jím jenom a pouze opovrhovat. ()

jedna_vrana 

všechny recenze uživatele

Clark vám začne rýchlo liezť na nervy. O jeho živote som doteraz nevedela, len o pojme „štokholmský syndróm“. Príbeh to nie je ani originálny, ani poučný, neviem nakoľko sa držal pravdy a nakoľko lží, ako je uvedené na začiatku každej epizódy. Ale! Výkon Billa Skarsgårda ma neuveriteľne bavil. Zahral to tak, akoby bol naozaj Clark Olofsson, svoju úlohu si neuveriteľne užíval, myslím, že kvôli tomuto pocitu si v dohľadnej dobe niečo ďalšie s ním pozriem, aby som prišla na to, či som neprestrelila a či sa aj inej úlohy zhostí s takýmto nasadením. Pár viet, ktoré Clarkovi na konci venuje Sussi Korsner sú zrejmým zhrnutím pocitov všetkých, ktorí sa s ním reálne stretli a aj za nás divákov. ()

Hapretor 

všechny recenze uživatele

Místy jsem se bál, že z toho dostanu epileptický záchvat ... vydržel jsem dva díly ... pak už mi začal fakt lízt na nervy, protože byl blbej, blbej jak poleno ... byl jen mladej a měl štěstí na holky, ženský a ... a hlavně měl štestí že ho hned neodpráskli ... tehdy byla fakt jiná doba ... a fakt se s nim hodně srali ... vůbec mi to nepřišlo jako podle skutečného příběhu nějakého zmrda ... a asi to mělo být vtipné ... pro mě, bohužel, nebylo ... ()

Galerie (113)

Zajímavosti (1)

  • V seriálu je uvedeno, že pojem „Stockholmský syndrom“ vznikl podle Clarka Olofssona (Bill Skarsgård). Ve skutečnosti „Stockholmský syndrom“ vychází z případu přepadení banky v centru švédské metropole z 23. srpna 1973. Do pobočky Kreditbanky na náměstí Norrmalmstorg vtrhl dvaatřicetiletý Jan-Erik Olsson a zajal čtyři zaměstnance. Jedna z rukojmích, třiadvacetiletá Kristin Enmarková, si během šesti dnů v zajetí utvořila s jedním z kriminálníků silné pouto. Později uvedla: „Hledat v takové situaci vzájemné porozumění není zas až tak divné, je to strategie přežití. Několikrát jsme se sešli. Poznala jsem jeho rodinu a on moji.“ (cmenda)

Reklama

Reklama