Lop Nur Mysterious Event

• Čína Luo bu po shen mi shi jian (více)
Thriller / Sci-Fi / Mysteriózní
Čína, 2022, 98 min

Ingtar2

Asi takto nejako by to vyzeralo, ak by sa Asylum usídlil v Číne a pokúsil sa nakrútiť veľkolepý blokbuster miesto mockbusterov ktoré väčšinou vytvára. Jednoducho musím povedať, že tento film je taký zlý, až je dobrý. Plynule nasilu (hlavne nasilu) strieda žánre ako Pellegrini politickú orientáciu, čiže od Sci-fi ideme ku dobrodružnému filmu, od neho k wuxia, ku fantasy, ku infantilnej komédii, sentimentu, zombie hororu, okultistikému hororu, naspäť ku scifi a dobrodružnému filmu. A to všetko len preto, aby sme na konci videli na pár sekúnd Pterodaktyly. Uprieť tomu síce originalitu v niektorých miestach nemôžem, najmä plot twist pár minút ku koncu, občas uchádzajúe triky a pekné herečky, ale to je asi tak všetko. Tých zlých trikov je tu nanešťastie oveľa viac ako tých dobrých (ešte sa mi nestalo, že by som videl aby vlasy splývali s Green screen lol) a niektoré scény dokážu človeka spoľahlivo rozsekať (sekvencia okolo 44:00 s elektronickou hudbou). Absolútne netuším, čo si mám o tomto počine myslieť, ani akú besnotu mali červy, ktoré scenárista pojedol. Tl;dr: Neskutočne párty film, najviac si ho človek užije, ak nevie do čoho ide, má v sebe nejaké to promile a okolo seba rovnako naladenú partiu ľudí. Nedokážem sa rozhodnúť medzi Odpadom a 4*, tak spravím percentuálny kompromis. 1*, 35%. ()