Shirikurae Magoichi

všechny plakáty

stub

Magoichi Saga stojí na poměrně výživném a potentním tématu - skupina 3000 nájemných střelců hraje určující roli na vahách sil rozdrobeného japonského impéria. Misumi je dobrý režisér a film díky tomu dobře utíká, přesto je místy poněkud mělký a vousatý. Katsu jako Oda Nobunaga(!) je nicméně zábavný, v malé roli se objeví kurosawovský Takashi Shimura. Kinnosuke Nakamura v hlavní roli neurazí, ale ani nijak neexceluje, jeho výkon je poměrně sterilní (až na pár vysloveně světlých momentů - ale taková je spousta Nakamurových postav). 65% ()

maldoror16

Tak tohle je velikánská pecka a další z nezapomenutelných Misumiho chambar!! Pro mě vynikající zpracování dobrého tématu - Misumi prostě umí... Hodně tradiční a nikam neujíždějící chambara, výborný a zábavný příběh/děj a zajímavé postavy... Shintaro Katsu, ostatně jako vždy, velké potěšení, byť v menší roli, a Kinnosuke Nakamura jako Magoichi tentokrát podal jeden ze svých lepších výkonů (jinak naprostý souhlas se stubem ohledně Nakamurova herectví a jeho postav). Takže 90%. ()