Kostarika, na cestě k ráji

(TV film)
  • Francie Costa Rica, en quête d'un Eden (více)
všechny plakáty
Francie, 2018, 90 min (Alternativní 49 min)

Režie:

Pauline Planté

Nádherná země velkých kontrastů, nedotčeného pobřeží, panenských lesů i činných sopek... Kostarika je zemí s neobyčejnou biodiverzitou, jejíž touhou je stát se nejzelenější světovou demokracií. Nemá jen výhodu v podobě geografické polohy a přírodních podmínek, má daleko víc. Ochrana životního prostředí je zakotvena přímo v ústavě. Je to svatyně, která soustřeďuje více než 6 % biologické rozmanitosti planety. Lidé prostě vytvářejí harmonický celek s přírodou. A navíc Kostaričané také umějí žít. Tuto schopnost zdědili po indiánských, španělských a afrických předcích. A co víc, mají chuť se o to podělit. Zemička přezdívaná „Švýcarsko Střední Ameriky“, průkopnice ekoturistiky i využití zdrojů obnovitelné energie, tak trochu připomíná živou laboratoř. (Česká televize)

Marze

Dokument na České televizi. Třicet národních parků, překrásná země vydělávající na zachovalé přírodě. Ještě před třema lety jste si mohli vyšlápnout některou horu v národním parku. Nyní jak se lidstvo exponenciálně množí, musíte na internetu zaplatit za vstup půl roku předem a když tam přijedete a sopka je uzavřena, protoze uchází pára, peníze vám nevrátí. Zaujaly mě megaplantáže pesticidových ananasů pro půlku světa a rybí město pod vodou. ()