Lie huo zhan che 2 ji su chuan shui

• Hongkong 烈火戰車 2極速傳說 (více)

Vavča

Nečekejte od toho předchůdce Fast and Furios v Asii na to jdou jinak. Ti co znají japonskou sérii Shouto kousoku trial, tak by se jim mohlo líbit i tohle, kromě aut se tu prohání i motorky. Co mě zarazilo nejvíce, je fakt, že ty dramatické scény byly tak nějak občas působivější, než ty závodní nevím zda to byl účel. Honička na motorkách v ulicích Bangkoku byla pěkná, stejně jako závody aut po složitém systému nadjezdů a podjezdů v Hong Kongu. Obsazení je fajn. Simon Yam jako evil racer, Ekin Cheng jako Sky, no Cecilia mnoho prostoru nedostala, ale prostě tu je. Příběh tentokrát není až zase tak sprostě jednoduchý a trapný, jak by se dalo na tento žánr čekat. Dobře jsou tu provařená klišé, ale i silná dávka realističnosti a nejde tu pouze o cool stylizaci a hezké stroje, co závodí až to sviští. Paradoxně kdyby byly vymakány více závodní scény, nebo jich bylo trochu více moje hodnocení by bylo vyšší, čekal jsem více adrenalinu a kaskadérství. Přece jen byl rok 1999, a nehorázné kousky s auty šly vidět minimálně od začátku devadesátých let, pokud mohu mluvit za sebe a svoje zkušenosti. ()