Okinawa džúnen sensó

• Japonsko 沖縄10年戦争 (více)

stub

Vynikající nářez z prostředí okinawské yakuzy, dva gangy vedené dvěma přáteli z dětství (Sonny Chiba, Hiroki Matsukata) spolu vedou krutou válku o dominanci v už tak veskrze nepřátelském prostředí ať už místních, či centrálně-japonských elit. Jak bývá u podobných dílek celkem běžné, vše se odehrává v době divokých změn, kdy si dosavadní zločinecké kartely hledají místo v oficiálních strukturách. Výborná atmosféra, vousatý Chiba, univerzální poselství a dechberoucí konec - na plné hodnocení v rámci své váhové kategorie to stačí. ()

Flipnic

Výborná yakuzácká gangsterka, kde byl pro mne jasným tahounem Sonny Chiba ... Nevadila delší stopáž, i když samotný děj ničím extra zvratovým nevynikal. Dvě mafiánské skupiny si to rozdávají nejdříve v podobě intrik, později pak už "na férovku" násilím, ve finále střelnými zbraněmi ... Konec na ostrově je excelentní a má v sobě silného "ducha" ... nevím, jak přesně to popsat, ale chytne za srdce. Perfektní film, kde Chiba skvěle hraje, vypadá drsňácky jako vždy, je reálnou postavou, nikoliv "komixovým super-hrdinou", jak jsme zvyklí z jeho starších "karate-mlátiček", rozdá asi tak jen jednu ránu, ale hodně střílí a stará se o svoji rodinu ... Každopádně tento typ filmů, u široké filmové komunity tolik oblíbený (mafiánské gangsterky ...) není zrovna úplně můj šálek čaje, takže jsem se na plno nebavil ... Každopádně film je to skvělý. ()