Život s mojí tváří

(TV film)
  • Velká Británie My Life with a Disfigurement
? %
Velká Británie, 2018, 45 min

V tomto emocionálně nabitém dokumentu uvidíme tři výjimečné mladé lidi, kteří musí žít se znetvořeným obličejem. Ve svých výpovědích vypráví o tom, jak se snaží překonat to, jak je vnímají ostatní lidé. Více než milion lidí ve Spojeném království žije s nějakým typem znetvoření. Vyrůstat ve světě, kde, pokud vypadáte jinak, máte problém, musí být obrovskou výzvou. Tito mladí lidé jsou však odhodlaní nenechat se svým znetvořením nijak ponižovat či omezovat. V dokumentu potkáme 25letou Yasmin, která trpí vzácným onemocněním zvaným Parry-Rombergův syndrom, což je degenerativní onemocnění, které ničí tkáň na levé straně jejího obličeje. Yasmin najde odvahu udělat něco, co miluje víc než cokoli jiného – na večerní party zazpívá před mikrofonem. Uvidíme se také s 24letou Raiche, která při požáru domu utrpěla popáleniny na 70% svého těla. Bylo jí tehdy pouhých 18 měsíců. Dnes dostane novou paruku a vytetované obočí.  Dále uvidíme, jak 22letá Chloe, která má skvrnu na obličeji, bojuje se svými nejistotami při studiích na univerzitě. (CBS)