Karlos80

Spíše než thriller, tak noir drama s nějakými typickými giallo elementy. Určitě dobrá myšlenka, i když ne původní, mohlo to být zajímavější, pokud by to bylo lépe zpracované. Režie a celkové provedení, špatné osvětlení, nevýrazné. Nicméně trochu to tady zachraňuje báječný Castel v hlavní roli vlastníka hororového kina. Je to úchylnej psychopatickej voyeur, on žije za projekčním plátnem kde má pěkně zařízený byt s příslušnou technikou, kde špehuje své potencionální oběti většinou ženy a to podle toho jak moc se v kině bojí. Zbytek netřeba dodávat, asi tušíte co má za lubem.. Má to hodně z Psycha, dokonce tu vidíme pár sekvencí z tohoto legendárního filmu na projekčním plátnu, a pak i z další klasiky ze stejného roku "Peeping Tom". Rorret tím jednoznačně skládá poctu těmto dvěma oblíbeným klasikám. Líbila se mi sekvence na horské dráze (úplně stejná jak ta v Praze na Výstavišti) a pak ve strašidelném domu. Jak už jsem psal thriller to není, na thriller je to málo napínavé, bát se tu prakticky ničeho nemusíte, není tu ani krev, film často odbíhá k situacím nechtěného humoru. Stojí za vidění, ale nečekejte zase žádné mistrovské dílo, samozřejmě je nutné mít na paměti že v 80's v Itálii a ve stejném žánru byly natočeny daleko horší filmy. ()