1kiki16

Tohle byla skvělá podívaná. I když je seriál delší, tak to uteklo jako voda, díky tomu, jak byl neustále poutavý a napínavý. Seriál byl i mysteriózní, což mě tam bavilo a asi jsem trošku divná, ale chtěla bych být součástí této zvláštní rodiny, jak při sobě dokázali ve všem stát, zároveň soupeřit, přes všechno a obzvláště sourozenecký vztah je tu opravdu nádherný. Odehrává se v těžké době s důležitým poselstvím a naději upínající se k současnosti. Herci jsou skvělí a celé to funguje moc dobře. A Jiu...do toho jsem se beznadějně zamilovala. ()

jiri.twist

Bože, to je neskutečné, co toto je za lakorn, zasazený do první třetiny 20. století, do doby, kdy okupovali tehdejší Siam Japonci. Popis si přečtěte v předchozí recenzi od Barky, já jen zdůrazním, že ten příběh musel vymyslet a napsat snad ďábel sám. Jsme v době, kdy svět nepřál jinakým lidem, jsme v době čínského klanu operujícím na území Siamu a intriky jsou tak příšerné, tak překvapující a každých deset minut se točí tak, jak nepředpokládáte. Naprosto žádná nuda, dospělácké, žádní školáčci. Říkal jsem si, mrknu na první díl a pak zřejmě budu čekat na dokončení překladu, který se ale jaksi dál nekoná a po prvním díle, který je takový piánko seznamovací, jsem jen nakoukl na díl druhý. To byla ale chyba! Tam už se to rozjelo takovým způsobem, že jsem seriál spolykal za tři dny. A že je to ranec, 17 dílů po 70 až 75 minutách! Kromě intrik a překvapujících dějových zvratů je to také nebetyčné drama, mystično někdy až tragédní (viz ty houby), ale to mě nevadí, pohádky také netrestám za příběh proto, že jsou zčásti smyšlené, vše bylo uděláno tak, aby se divák, především thajský, nenudil. Na druhé straně ale nádherné vizuály, skvělá hlavní melodie a píseň od NuNew-a, která má na YT 66 mil. zhlédnutí a výborné herecké výkony na thajský způsob. Zaujala mě ta nádherná sourozenecká láska, zatímco matky intrikařily ostopéro, mladší brácha, rváč Yang, byl sympoš každým coulem, rovněž tak krásný Jiu, který se postupně zamiloval do Thiana, se kterým se počítalo jako nástupcem vůdce klanu, i obě manželky a jedna milenka stávajícího vůce Songa a jejich dvě služky majordomky. Skvělý zážitek pro ty, kteří vnímají, proč je to natočeno a vyrobeno právě takto. Současné hodnocení na MDL 8.3 a IMDb 8.5 mluví samo za sebe, kdo nemá rád asijseké lakorny - nedoporučuji, ostatním ano! Doporučuji nestahovat od prvního nepřeloženého dílu z YT a nepřekládat si sami - posouvají se řádky, ale dívat rovnou na YT, případně s automatem. 4x10 ()