Bengálský poklad

• Itálie Il tesoro del Bengala (více)

Před 300 lety stála na březích posvátné řeky Gangy vesnice Salvapur, malá obec rolníků a rybářů. Jejich jediným bohatstvím byl vzácný rubín ukrytý v prastarém podzemním chrámu boha Višnu. Podle proroctví nepostihne vesnici neštěstí, pokud setrvá drahokam v chrámu... V kraji však řádí portugalští otrokáři a co hůře, proradný vládce osady Uzaka (Anand Kumar) jim chce výměnou za zbraně posvátný rubín vydat. Statečný rybář Ainur (Sabu) se musí sám postavit zlu i v zájmu záchrany své nastávající Karmy (Luisella Boni), na níž si vilný Uzaka dělá zálusk. (J.Connor)

J.Connor

Italské archivní dobrodrůžo z Indie tradičně dodané na VHS společností Hamer. Výlety do Indie pro mě zatím vždy zajišťoval Lex Barker, který se několikrát utkal se sektou škrtičů (ÚSVIT PIRÁTŮ, série KALI-YUG), tentokrát je bohatýr ryze domorodý, a sice orientální hvězdička západního poválečného filmu, Ind Sabu. BENGÁLSKÝ POKLAD není žádná hrůza, milovníky starších dobrodružných filmů asi i dost potěší, ale za mě i přes dobu vzniku přeci jen mohlo býti více akce či výpravnosti. Film je na VHS rovněž tradičně brutálně ořezán, nicméně tentokrát i časově, protože závěrečné titulky se dostaví po krásných 71 minutách, což v Hameru přeci jen trochu přehnali a čert ví, co českému diváku uniklo. ()