Řeka touhy

(festivalový název)
  • Brazílie O Rio do Desejo (více)

Amazonské drama plné vášně s osudovostí řecké tragédie. Anaíra a Dalberto se do sebe zamilují a láska promění jejich životy. Koupí loď, s níž vydělávají převážením cestujících po řece a žijí v domě společně s Dalbertovými dvěma bratry. Když je však Dalberto nucen odplout za nekalým obchodem, který jim má přinést dostatek peněz do budoucna, začnou se vynořovat zakázané touhy. V jeho nepřítomnosti se projevuje náklonnost bratrů k okouzlující Anaíře. Vizuální stránka filmu zde přebírá hlavní úlohu vypravěče ve chvílích ticha, náznaků a nevyřčených, ale pohlcujících emocí. Scenérie zasazená do Amazonie a její nezkrotné živočišnosti jde ruku v ruce se stupňující touhou, kterou lze stěží skrýt. Příběh však není závislý na časoprostoru, udává se hlavně v nitru postav. Jak může skončit příběh tří bratrů, kteří milují stejnou ženu? (Kino Brasil)

kuckaAFC

Překvapivě velmi solidní romantické drama z Amazonie, kde hlavní hrdina doplatí na špatné rozhodnutí ohledně oblíbené filmové nabídky znějící "Dalberto, mám tu pro tebe ještě jeden úkol a tentokrát by to bylo za pěknou vatu". What could go wrong se dozvídáme následně, scénárista a režisér v jedné osobě se této části filmu zhostil výborně a jde opravdu o zajímavou podívanou v jiskřící atmosféře, kterou dokresluje pozorná kamera a výběr lokací neutěšených říčních přístavů severní Brazílie. Pokud byste na film náhodou někde náhodou narazili, mohu doporučit ke zhlédnutí, 85 % (viděno v rámci Kino Brasil 2023). ()