Světová válka: 1914-1945

• Austrálie The World War: 1914-1945
Austrálie, 2022, 6x45 min

Originální a dramatický seriál, který představuje nejnásilnější a nejvýznamnější epizody moderních dějin z nové perspektivy. Ne jako dvě světové války, ale jako souvislé vyprávění o chybách, ambicích, revoluci a odvaze. Pokud budeme obě světové války vnímat jako jediný konflikt, dosáhneme nového pohledu na příčiny a následky. Pochopíme, jak tyto události zcela změnily svět a vytvořily současnost, od vyvraždění starých říší až po posun v rovnováze moci z Evropy do Asie a do Spojených států amerických. V tomto seriálu využijeme výhod zpětného pohledu, abychom dali dohromady, jak se svět dostal do války a zůstal v ní po většinu 20. století. (Viasat)

janesX

Pohľad na pravdu môže niekedy byť z každého pohľadu iný, takže pravda nemusí byť pre každého rovnaká. A je to úplne v poriadku, to by si mohli uvedomiť aj historici, ktorí sa večne hádajú. Obe vojny majú nepopieratelné súvislosti a Nemci môžu naozaj brať druhú svetovú vojnu ako pokračovanie (alebo dôsledok) prehratej prvej, no ja by som to predsa takto do kopy nedával a dôvodov by sa tiež našli desiatky. Dokument chcel prísť s niečim novým, no až tak veľa toho zase nepriniesol, aj keď kvalita tu nepochybne je. 68%. ()