Dounia a princezna z Aleppa

• Kanada Dounia et la princesse d'Alep (více)

Dounia je veselá holčička, která miluje svůj domov v syrském Aleppu a všechny jeho nádherné vůně, písně, památky a tradice. V pěti letech však přijde o matku a její otec se stane vězněnou obětí režimu. Když vypukne válka, musí Dounia i její prarodiče uprchnout do zahraničí, aby našli bezpečí. Dounia odjíždí jen s ptáčkem vyřezaným z mýdla a čtyřmi malými semínky černuchy v kapse. Z babiččiných vyprávění si totiž pamatuje, že semínka černuchy zahánějí zlo. Díky nim a s pomocí princezny z Aleppa Dounia a její rodina postupně překonávají překážky, které jim stojí v cestě. (HBO Max)

Master19

Velmi milé překvapení. Čekal jsem jednostrannou masírku, ale je to ve výsledku pohádkový příběh plný optimismu, který hlavní hrdinové musí vyšťourávat z těch nejzapadlejších skulinek. Ztratili domov, své město i svou zemi a přesto věří v budoucnost. Krásné kresby i animace v mystických pasážích zvedá tenhle film o stupínek výše. Příjemný - nepříjemný film ukazující krutost a nesmyslnost válek... ()

Hees

Život nie je rozprávka, ale chcel by som, aby bol. V tejto rozprávke teda čakajte pekný a do pozitivity namočený príbeh. Pokiaľ ide o to komu je táto rozprávka vhodná, napriek tomu, že je prístupná každému ja by som zvažoval, že treba, aby dieťa už chápalo čo znamená, keď niekto zomrie a čo je vojna ešte pred pozretím, lebo ak na to zoberiete niekoho menšieho môže mať veľa otázok. Animácia je jednoduchšia, ale veľmi príjemná. ()

blondboss

Príbeh plný citu, smutných reálií a zložitého sveta očami malého dievčatka, ktoré si musí prechádzať nástrahami nezmyselnej vojny. Zaujímavo zakomponované animácie z tohto snímku tvoria unikát, ale najmä z obsahového hľadiska v súčasnej dobe tak aktuálneho. Neviem presne určiť cieľového diváka, ale určite si z toho odnesie každý to svoje. 70 % ()