11 střel

• Španělsko 11 Shots
Dokumentární / Sportovní / Krimi
Španělsko, 2022, 7 h 28 min (Minutáž: 39–43 min)

Režie:

Fernando Ureña

Fernando Ureña (vypravěč), Mona León Siminiani (vypravěč), Diego Maradona (a.z.)

Epizody(11)

Fotbal je nejpopulárnější hrou na světě. V každé zemi se mluví o velkolepé podívané a slávě hráčů, o penězích, večírcích a luxusu. V zákulisí tohoto světa se však skrývá něco mnohem temnějšího: vraždy, znásilnění, sebevraždy, rvačky, únosy a zločiny všeho druhu. Příběhy, které připomínají film, ale jsou skutečné a odehrávají se ve všech koutech naší planety. Nastal čas poznat odvrácenou tvář tohoto sportu, tu béčkovou, která je běžnému fanouškovi neznámá. Kdo by byl schopen zabít fotbalistu? Tento seriál vám poskytne odpověď. (HBO Max)

motyka52

Doplácí to na kolísavou kvalitu jednotlivých epizod. Poslední je například skvělá, některé jiné jsou zajímavé jen minimálně. Dost to taky trpí tím, že tvůrci evidentně neměli práva na celou řadu záběrů z fotbalových utkání, což je u dokumentu o fotbalu docela chyba. Nahrazují to tak různými - většinou statickými - ilustracemi, nic neříkajícími záběry na města nebo v lepším případě rozmazaným záznamem puštěným rádobyefektně někdy na zdi nebo v televizi. Koho zajímá historie španělsky mluvícího basketbalového prostředí, ať si přičte hvězdičku. ()