Fu jian Shao Lin quan

• Hongkong 福建少林拳 (více)

Mistr shaolinské školy Chuan Tai (Ting Leung) doufá ve vítězství v každoročním turnaji bojových umění. Pokud jeho nejlepší student Lin Chi (James Tien) vyhraje, může pak pomoci vesničanům, kteří jsou neustále utlačováni obávaným tyranem Ho Yungem (Chu Mu). Lin Chi se musí postavit nejlepším bojovníkům turnaje, kterými jsou Koo (Chin Yuet Sang) a Ming (Wong Chi Ming). (Epistemolog)

Epistemolog

Snímek neznámého režiséra vypráví klasický příběh o dobru a zlu, který se odehrává v malé vesnici Fujian, kde lidé žijí v míru. I přes občasné problémy zůstává ve vesnici bezpečno, díky ochraně místní shaolinské bojové školy. Rostoucí prosperita vesnice však přináší i spoustu korupce. Každý rok má okres Fuquan soutěž bojových umění, aby zjistil, kdo pak bude předsedou celé bojové asociace. Během posledních let však místní boss Ho podplácí soudce, aby zvítězil a využil svého postavení k vydírání vesničanů. V tomto roce je mistr shaolinu Chuang odhodlán vyhrát soutěž se svými nejlepšími studenty a zničit tak tyranskou nadvládu gangstera Ho. V rolích studentů poznáte známé kung-fu tváře Jamese Tiena, komického Kwok Choi Hona a kaskadéra Marse. Chuanovu dceru si zahrála herečka Tien Mi, známá z filmu Enter the Dragon, kde ztvárnila roli v dívčí osobní stráží Hana. Menší role stráží měli legendární stunti Billy Chan a King Lee. Na to, že za kamerou byli fakt bažanti se tato rarita s epickým soundem celkem povedla. ()