100 ročních období

(festivalový název)
  • Švédsko 100 årstider

Režisér Giovanni Bucchieri se nechal inspirovat videodeníky z dob, kdy byl mladým tanečníkem Švédského královského baletu a poprvé v životě se bláznivě zamiloval. S pomocí záběrů starých přes 25 let a hraných sekvencí skládá emotivní, zčásti skutečný milostný příběh dvou spřízněných uměleckých duší. Do jejich vztahu ovšem zasahují nezdravé ambice i touha po uznání. Třetí „postavou“ mnohovrstevnatého příběhu se pak stává protagonistova bipolární porucha. Jeho prožívání se během manických epizod stává intenzivnějším, kontrasty ostřejšími, a také vztah se začíná vymykat kontrole. Láska ale odolává. (MFDF Ji.hlava)

Vabr

Skutečně nečekaný dokument, který jsem ze svého programu na MFDF řadil jako výplň mezi ostatní dokumenty. Nakonec je všemu jinak a dostal jsem druhý nejlepší kousek letošního ročníku! Emotivní příběh prolínaný videodeníky z minulosti, k tomu křehký a dramatický instrumentální soundtrack v kombinaci několika pestrých myšlenek. Za mě Bucchieri odvedl skvělou práci. Vyhodnocení: Jaké dopady má mladá, hloupá, nespoutaná láska? ()