Tsuiraku JK to Haijin Kyoshi

• Japonsko 墜落JKと廃人教師
všechny plakáty

Odmítnutá středoškolačka se rozhodne spáchat sebevraždu skokem ze školní střechy, pokus jí ale překazí učitel fyziky, který dívce nabídne románek. Nabídku dívka ani nepřijímá, ani neodmítá, učitele si ale drží u těla a on na ni dohlíží a dává jí důvody, proč se nezabít. (Nam.94)

Nam.94

Seriál jsem si pustila spontánně v 21 hodin a až do 00 na něj čučela (celkově má 3 hodiny a 36 minut) a jsem za to ráda,  seriál během 9 dílů hezky zpracoval téma sebevražda a spíš než bolest, jakou sebevrah prožívá,  je nám ukázán strach, který zažívají blízcí sebevraha,  strach jít spát a nevědět,  jestli milovaná osoba nebude ráno mrtvá,  strach který je obklopuje kdykoliv s danou osobou nejsou a neví,  zda se právě nepokouší zabít, strach z jakékoliv nepříjemné situace jaká by mohla zapříčinit zhoršení nálady (začátek školního roku, pohled na bývalou lásku která slečnu odmítla). Jediné mínus byla samotná slečna a její budoucí kamarád,  úplně chápu, že to mají být introverti co neumí komunikovat ale míra jejich neschopnosti byla až bolestivá.  Navíc mě docela štvala i jednoduchost slečny,  která nebyla schopná pochopit ani ty nejvíc jasné náznaky. Naopak me ale bavil učitel,  hodný chlap, který dělal vše jak nejlépe dokázal a měl zajímavou backstory.  Celkově to hodnotím silných 8/10, téma,  zpracování,  lifestory, pouze 4 důležité postavy, délka dílů na jedničku. Školačka+spolužák a jejich chvíle =-2 body dolů,  nezajímavé,  zbytečné,  neovlivnilo ani neposunulo zásadně děj.  (Spoiler: to jak tomu učitelovi furt vykala a nazývá ho učitelem mi dávalo neskutečný vibe wattpad příběhů na téma **dominantní učitel** (T_T) ()