Marián Goodman - Antireklama ropa

(studentský film)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Komedie / Krimi / Drama
Česko, 2022, 19 min

Marián Goodman - Antireklama ropa je detektivní drama, které nás zavede do temných koutů moci, korupce a nekalých intrik. Hlavním protagonistou je Marián Goodman, zkušený právník a bojovník za práva obyčejných lidí. Občané Starého Města se ocitají v nelehké situaci, kdy jsou znevýhodňováni a okrádáni nespravedlivými korporacemi, které nedávají žádný respekt jejich základním právům. Ve filmovém intru nám Marián Goodman představuje své osobní zásady a odhodlání bojovat za spravedlnost. Děj filmu se zaměřuje na vyšetřování společnosti ADRA S.R.O., kterou vlastní a řídí kontroverzní postava Adam Covered. Společnost byla obviněna z krádeže miliard korun od věřitelů, investorů a zákazníků. Goodman s týmem právníků a investigativních novinářů se snaží přivést Covereda před soud a odhalit jeho nekalé praktiky.
Rozhovor s Coveredem vede k odhalení jeho nemorálních postojů a nečestných praktik, ale také k ukázání jeho bezohledné povahy. Zároveň se dozvídáme, že firma ADRA S.R.O. je zapletena do škodlivé těžby ropy poblíž Rudého moře, která ohrožuje životy mořských želv. Během filmu jsou také zahrnuty názory veřejnosti na cenu ropy a problémy spojené s korporacemi. Vyjádření lidí z různých sociálních vrstev ukazují, jak tato situace ovlivňuje každodenní život obyčejných lidí. Celkově je Marián Goodman - Antireklama ropa dramatickým snímkem, který přináší silnou zprávu o boji za spravedlnost, zodpovědnost a ochranu společnosti před mocí korporací. Film nabízí napínavý zážitek a zároveň reflektuje aktuální společenské problémy. (Dvorinka)