Tomorrow X Together: Our Lost Summer

Dokumentární / Hudební
Jižní Korea, 2023, 82 min

Tomorrow X Together se vracejí po pandemii a jsou připraveni vyrazit na své první světové turné ze Soulu do Severní Ameriky. Nervozita a vzrušení se na nich projevují, ale kapela si dala za úkol předvést životní vystoupení. (Disney+)

Nam.94

Dokument zobrazuje zákulisí a cestu skupiny TXT, kteří debutovali chvíly před začátkem covidu, který jim úplně překazil vystupování naživo a interakci s fanoušky- k čemuž byly se členy nahraný rozhovory, které ale byly docela zklamání(k čemuž se vyjádřím později). dokument potom zobrazuje jejich první vystoupení v USA a jejich první světové turné v roce 2022, které vyvrcholí vystoupením v Lollapalooza. Dokument se především věnuje TXT cestu po USA a jejich snahu se neustále zdokonalovat. Šancí kdy by členové mluvili o svých pocitech tolik není, kdykoliv s nimi někdo prováděl rozhovor vždy se to dostalo k tématu Moas (fandom) ale většinou se jednalo pouze o krátké 2 minutové klipy, které byli dost sestříhané, celkově se dokument více věnoval Lollapalooze, jak se na ni členové těší, jak se obávají, jak trénují a jak covid ovlivnil jejich kariéru. Párkrát jsou vidět i momenty mimo podium či studio, kde členové třeba vzpomínají nebo žijí obyčejný život. Celkově to není špatné jen mě docela zklamalo, že o členy jako takové se dokument vůbec nezajímá, celou dobu někdo řeší a připomíná Lollapaloozu, když už ale nadejde čas, kdy TXT na tomto festivalu vystupují, tak se pouze ukáže polovina jedné písně, setkání s dvěma členy BTS a příchod jejich manažera. Bylo tam pár úsměvných momentů, kdy se třeba jeden z členů vrátil zpátky do města, kde jako dítě vyrůstal a popisoval, co se nezměnilo a co třeba naopak zůstalo úplně stejné. Nebo třeba jméno dokumentu, které odkazuje na jejich dvě písně- „Our Summer“ a „We Lost the Summer“. I přesto se mi ale zdá, že by si skupina jejich měřítek zasloužila dokument, který se bude věnovat jejich osobním životům, pocitům a ne pouze jejich boji na podiu. Takže doufám, že vyjde třeba mini-film, jaký nebude propagovat jednu akci a budou v něm mít členové aspoň šanci se projevit. ()