Pozoruhodná planeta Země

• Velká Británie Spectacular Earth
Velká Británie, 2022, 4x53 min

Režie:

Vanessa Lucas

Spektakulární projevy krásné, ale neúprosné přírody... Čas od času nám naše planeta nabídne nevšední podívanou. Mihotavou polární záři, klikaté blesky, barevné oblouky duhy nebo běsnící sopky. Chcete-li vidět tyto vzácné jevy, musíte být ve správnou chvíli na správném místě. Často se navíc musíte za nimi vydat do nebezpečných míst. V tomto cyklu se setkáme s týmy špičkových vědců, odvážných dobrodruhů a specializovaných filmařů, kteří se snaží ulovit ty nejzajímavější záběry přírodních jevů. Zachycují jejich krásu dosud nevídaným způsobem. (Česká televize)

ostravak30

Není pochyb, že výsledné záběry vypadají skvěle, když se dobře natočí a filmařům přeje štěstí. Je ale s podivem, jak moc jsou ochotni riskovat. Klidně i svůj vlastní život a to už mi přijde hodně ustřelené. Podobný risk podstupují i s technikou. Jistě, nafilmovaný materiál může poté působit fantasticky. Ale já spíš kroutil hlavou, jak třeba ve druhém dílu Obří vlny jednou, dvakrát málem přišli o život a stejně riskovali dál...pro tohle pochopení nemám. ()