Epizody(8)

Televízny dokument Opri sa o mňa z dielne RTVS sa venuje celospoločenským témam a ľuďom, ktorí prežili zlomové situácie, kedy sa ocitli na križovatke a museli v sebe nájsť silu a aj odvahu vykročiť na novú cestu. Či už sa stretli s nenávisťou, zasiahlo do ich života a kariéry rodičovstvo, závislosti alebo sa stretli s násilím, nečakanými chorobami a úmrtiami, ich životný príbeh je inšpiratívny a nájdu sa v ňom aj mnohí diváci. (RTVS)

Recenze uživatele jedna_vrana k tomuto seriálu (3)

Katarína Koščová (2024) (E01)

Pochádzam z mesta, odkiaľ Katka. Bola to jediná Superstar, ktorej ani jednu časť som nevynechala. Bol to pre nás nový formát, sympatickí moderátori - Adela a Pyco. Celý východ Slovenska posielal Katke smsky dúfajúc, že vyhrá. Mala a má v sebe také čosi zvnútornené, že jej zaujímavý hlas a prejav  sa na hudobnej scéne presadí. Má dušu. Potom sme pravidelne chodili na jej koncerty, držali jej palce, lebo jej hudba je baladická, citlivá a Katka sa obklopila správnymi ľuďmi, hudobníkmi, aj v súkromí. Samozrejme, že sme vnímali bulvár. Fuj, fuj, fuj a hnus. Výstižnejšie slovenské slová nepoznám. Katka, my prídeme zase. ()

Katarína Zatovičová (2024) (E02)

Stála pred kamerou už ako šesťročná. Často po boku najznámejších hercov 70-tych rokov. Podpísalo sa to naj jej ďalšom živote. Zakotvila v Prahe, kde si mohla užívať o niečo väčšiu anonymitu, ako na Slovensku. Tu sa snaží vyliečiť zo svojich osobných aj profesionálnych rán. Byť detskou hviezdou je príjemné, ale ťažké prejsť do úspešného alebo aspoň bezproblémového dospelého veku. ()

Branislav Jobus (2024) (E08)

Braňo Jobus je spevák, hudobník, spisovateľ, dokonca som ho videla na divadelných doskách. Oslovila ma jeho hudba (Karpatské chrbáty a Vrbovské vetry), ale aj životný príbeh. Je dôkazom, že nad démonmi sa vyhrať dá a jeho krásna myšlienka, že najväčšia závislosť je sloboda, ma dojala. ()