Zmrzlá planeta - Série 2 (2022) (série)

Jak se cyklus natáčel (S02E07)

(epizoda)
  • Velká Británie Making of
Velká Británie, 2022, 49 min

Druhá řada neobyčejně úspěšného cyklu končí obligátním hodinovým speciálem. Filmové štáby cestovaly další čtyři roky po celé zeměkouli s nejmodernější technikou... Zkoumali odlehlé oblasti, kde vládne mráz, aby nás seznámili s podivuhodnými způsoby, které umožňují živočichům nejrůznějších druhů přežít v těchto panenských krajinách. Někteří filmaři stanovali na zamrzlých jezerech bičovaných vichřicemi. Další putovali celé dny těžko prostupným terénem. Potápěli se do nejstudenějších vod na Zemi. Spouštěli se do ledovcových mlýnů a po celou dobu čelili nejnižším teplotám, s nimiž se na této planetě můžete setkat. Pomocí nejmodernější techniky se jim podařilo natočit nádherné krajiny a neuvěřitelná přírodní dramata. Soutěžní drony umožnily natočit úchvatné záběry nejdynamičtějších událostí v přírodě. Drony vybavené termokamerami zase pomohly odhalit překvapivá chování zvířat. A speciální časosběrné kamery pro dlouhodobé natáčení ukázaly, s jakou rychlostí se mění naše oteplující se planeta. (Česká televize)